Skocz do zawartości

Wyostrzanie zdjęć


eloelo1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy u Was również nie każde zdjęcie jednego obiektu wychodzi nieostre mimo, iż podczas trzymania przycisku macie zielone kółeczko? U mnie szczególnie problem jest w przypadku fotografowania obiektów położonych w zasiegu kilku metrów (srednie odległości). Tzn, że jak włączam aparat i najadę na dany obiekt, to jeszcze przed naciśnięciem przycisku migawki, muszę dać aparatowi 3-5sekund aby się "skupił", a dopiero potem naciskać przycisk. Czasami konieczne jest zjechanie na jakąś inna rzecz, a dopiero potem wròcenie na to co chcę fotografować, aby miec dobrą ostrość przy pierwszym zdjęciu. Ogólnie u mnie aparat robi 1 dobrze ostre zdjęcie na 3 próby. Czy zaobserwowaliście, że i u was autofocus ma troche problemów z lapaniem szybko ostrosci?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2016 o 20:33, eloelo1 napisał:

Czy u Was również nie każde zdjęcie jednego obiektu wychodzi nieostre mimo, iż podczas trzymania przycisku macie zielone kółeczko?

Rozumiem że masz problem z ustawieniem ostrości, bo "wyostrzanie zdjęć" to zupełnie inne zagadnienie (nawiasem mówiąc Redmi 3 trochę za bardzo odszumia i wyostrza). Ustawianie ostrości u mnie działa normalnie, może mogło by być lepiej, ale większych problemów nie zaobserwowałem. Dodatkowo możesz dotknąć ekranu w punkcie gdzie chciałbyś mieć ustawioną ostrość i to też działa.

 

16 minut temu, patrykt napisał:

mam podobnie. nie ostrzy zdjęć robionych z bliska.

Z bliska chyba najmniejsza odległość z której można fotografować to 5 cm (poniżej nie ustawi) i też nie zauważyłem problemów.   

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FromWP napisał:

Rozumiem że masz problem z ustawieniem ostrości, bo "wyostrzanie zdjęć" to zupełnie inne zagadnienie (nawiasem mówiąc Redmi 3 trochę za bardzo odszumia i wyostrza). Ustawianie ostrości u mnie działa normalnie, może mogło by być lepiej, ale większych problemów nie zaobserwowałem. Dodatkowo możesz dotknąć ekranu w punkcie gdzie chciałbyś mieć ustawioną ostrość i to też działa.

Przy pełnym świetle dziennym (nawet jak pochmurno), aparat robi na serio bardzo ostre zdjęcia. Gorzej już jest jak mamy pomieszczenie i jest ono, jakby to ująć "doświetlone sztucznym światłem poniżej bardzo dobrego poziomu" - tak, wiem, to odczucia mocno subiektywne. 

4 godziny temu, Guziiik napisał:

Szybki przykład z 7.1.3.0. Różnie z tą ostrością bywa, czasami da się zmniejszyć dystans przez stopniowe zbliżanie telefonu, ale rzeczywiście ta granica 5 cm jest dość prawdopodobna.

 

 

IMG_20160510_163012_HDR.jpg

Miałem przez chwilę 7.1.3. i robił nieznacznie lepsze, albo w sumie na porównywalnym poziomie zdjęcia co 7.1.2. Aktualny najnowszy ROM w wersji develop okazuje się być jak dla mnie na razie najlepszym z tych dwóch wcześniejszych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba wszystko ok. W sumie nie widzę jakichś różnic w działaniu aparatu w zależności od wersji romu, tego chyba nie ruszali. Jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem, że aparat ustawia dosyć długi czas naświetlania przy słabym oświetleniu i trzeba się mocno starać żeby zdjęcie było nieporuszone (w porównaniu z poprzednimi telefonami które miałem, czy testowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FromWP napisał:

Czyli chyba wszystko ok. W sumie nie widzę jakichś różnic w działaniu aparatu w zależności od wersji romu, tego chyba nie ruszali. Jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem, że aparat ustawia dosyć długi czas naświetlania przy słabym oświetleniu i trzeba się mocno starać żeby zdjęcie było nieporuszone (w porównaniu z poprzednimi telefonami które miałem, czy testowałem).

Dokładnie o to mi chodzi. Może to kwestia przyzwyczajenia - mój stary już soniacz lepiej łapał ostrość i nie pozwalał, aby małe drgnięcie ręki, przy słabszym świetle powodowało, że zdjęcie będzie poruszone.

Co do ruszania aparatu w romach - musieli coś robić, bo w 7.1.2. po najechaniu na obiekty w zasięgu 3-4 metrów aparat nie pokazywał tego zielonego kółeczka, czyli że łapie ostrość. W tym najnowszym natomiast prawie za każdym razem wyskakuje kółeczko i pokazuje, że obiektyw się wyostrza na danej rzeczy.

Edytowane przez eloelo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sp4ubw napisał:

Redmi 3 nie ma stabilizacji optycznej dlatego masz poruszone zdjęcia przy słabszym oświetleniu.

Ok, to by wszystko wyjasnialo. Myslalem, ze przechodzac z 2S na 3, ten aparat faktycznie ulegl jakejs fajnej poprawie, a tu niczym szczegolnym nie zaskakuje. No coz, pozostaje miec sztywna reke i najlepiej dzienne swiatlo, bo z tym sztucznym juz troche gorzej zawsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...