AndropaX

Resurrection Remix N

Recommended Posts

@Pawliko ja zawsze jak zmieniam system od różnych "dostawców" :D to robię na czysto. 

Wgraj na czysto RR-O-v6.1.0-20180627-libra-Unofficial i PixelMod_Gapps_arm64_Oreo_libra_universal_27.06.18 od tego Vovan77. 

Ja używam i nie mam zastrzeżeń. Jedyne co się mogę przyczepić to brak opcji wyłączenia drugiej karty SIM.

Dnia 28.06.2018 o 18:40, SLiM napisał:

@Pawliko ja zawsze jak zmieniam system od różnych "dostawców" :D to robię na czysto. 

Wgraj na czysto RR-O-v6.1.0-20180627-libra-Unofficial i PixelMod_Gapps_arm64_Oreo_libra_universal_27.06.18 od tego Vovan77. 

Ja używam i nie mam zastrzeżeń. Jedyne co się mogę przyczepić to brak opcji wyłączenia drugiej karty SIM.

mozesz jescze napisac jakie TWRP do tego abym mogl szyfrowac/deszyfrowac partycje?

i jeszcze jedna prosba, moglbys podeslac screena jak wyglada tutaj zarzadzanie kartami SIM oraz DIALERA, nie widze nigdzie opcji

wyboru karty SIM do wykonania polaczenia. Dzieki

59 minut temu, mi_user napisał:

mozesz jescze napisac jakie TWRP do tego abym mogl szyfrowac/deszyfrowac partycje?

i jeszcze jedna prosba, moglbys podeslac screena jak wyglada tutaj zarzadzanie kartami SIM oraz DIALERA, nie widze nigdzie opcji

wyboru karty SIM do wykonania polaczenia. Dzieki

To uniwersalne twrp co jest podane w tym wątku, powinno działać szyfrowanie twrp-20180106-1033.img

Ustawienia kart SIM.

QFgXXNTl.png

Dnia 7.07.2018 o 15:48, SLiM napisał:

To uniwersalne twrp co jest podane w tym wątku, powinno działać szyfrowanie twrp-20180106-1033.img

Ustawienia kart SIM.

QFgXXNTl.png

Ja niestety mam taki problem , po instalacji pixel moda że przy próbie dzwonienia odbierania nie okna z z możliwością zakończenia rozmowy lub jej odebrania... tak jak by nie było grafiki dialera , a po instalacji tylko gapps oraz miui camera oraz hatekarnel telefon nie chodzi płynie np przy włączeniu latarki włącza się po jakieś sec lub dwóch przy przesuwaniu w przeglądarce widać jak się zacina , zobaczę przy Lineageos czy coś się poprawi. mi4c 2gb/16gb 2 karty sim.

5 minut temu, SLiM napisał:

@kolc założyłem osobny wątek dla RR 6.1.0, tam masz rozwiązanie problemu :P 

O kurde faktycznie , zaraz sprawdzę dzięki .

Mam kilka pytań w związku z RR-5-8-5 który zainstalowałem kilka dni temu.

- mogę włączyć gdzieś automatyczne nagrywanie rozmów w systemie czy potrzebuje zew. aplikacji?

- nie znalazłem opcji konfiguracji przełączników u góry ekranu, np. kolejność, wyświetlanie. widzę tylko ilość lini poz. i pionowych.

- GooglePlay nie widzi licencji na moje zakupione programy a np. TitaniumBackup nie uruchamia sie. Jest jakis inny sposób na takie problemy?
(w SafetyNEt w Magisk mam poprawny, ctsProfilei basicintegrity: failed,  używam magisk i xpossed jako magisk modul)

- czy mozecie polecic jakis inny dialer?

Bede wdzięczny za wszelka pomoc.

Edited by mi_user

1 godzinę temu, mi_user napisał:

mogę włączyć gdzieś automatyczne nagrywanie rozmów

Nie posiada.

1 godzinę temu, mi_user napisał:

nie znalazłem opcji konfiguracji przełączników u góry ekranu

Po rozwinięciu tapnij ołówek, poszukaj też w ustawieniach "szybka edycja/dodawanie skrótów" i włącz.

Xposed psuje cts(podejrzewam), dialer Google(użyj np. aroma gapps).

Edited by dzidexx

Przecież na RR to telefon Google można pobrać ze sklepu tak samo jak na xiaomi.eu ;) 

Dziękuję za odpowiedz, szybko sobie z tym poradziłem. Mam do was jeszcze kilka pytań odnośne konfiguracji ekranu w RR.

Nie potrafię usunąć widgetu zegarka zaznaczonego przeze mnie na żółto (jest nieusuwalny, nie widzę możliwości edycji lub wyłączenia tego elementu, bo to chyba nie jest widget.)

Chce zmienić tło dolnej belki zaznaczonej na niebiesko. Mogę to zrobić w ustawieniach konfiguracji czy muszę do tego instalować odpowiednia skórkę?

Czy jest coś takiego jak spis wszystkich funkcji konfiguracji RR z opisem?

Screenshot_20180719-062654.thumb.png.de8725300ccb307b62613ec2377eb483.png

Edited by mi_user

W ustawienia Launchera wchodzisz po przytrzymaniu pustego miejsca na ekranie.

Zainstaluj sobie Nova lub inny "bogaty" lahncher.

@up

18 godzin temu, Pawliko napisał:

@SLiM

Wiesz moze czy dziala szyfrowanie na RR O? 

Nigdy nie szyfrowałem telefonu. Skoro wcześniej działało to czemu teraz niby ma nie działać ? Na jakim TWRP nie masz problemu z szyfrowaniem ??

Edited by SLiM

3 godziny temu, SLiM napisał:

Nigdy nie szyfrowałem telefonu. Skoro wcześniej działało to czemu teraz niby ma nie działać ? Na jakim TWRP nie masz problemu z szyfrowaniem ??

Na ostatniej wersji RR i na TWRP 3.1.1.0 juz nie pamietam od kogo to twrp, ale raczej nie ze strony oficjalnej.

Na ostatniej wersji RR i na TWRP 3.1.1.0 juz nie pamietam od kogo to twrp, ale raczej nie ze strony oficjalnej.
TWRP to zapewne ja Ci wkleiłem link, chyba to uniwersalne pod oba BL z XDA ? Ostatni RR to zgaduje że ten z Android 7.1.2 ? Sprawdzałem na tym RR Oreo ale procent stanął na 0 i przez 30 minut nie ruszył to stwierdziłem że nie działa. Ile trwa orientacyjnie to szyfrowanie ?

小米手机4c

5 minut temu, SLiM napisał:

TWRP to zapewne ja Ci wkleiłem link, chyba to uniwersalne pod oba BL z XDA ? Ostatni RR to zgaduje że ten z Android 7.1.2 ? Sprawdzałem na tym RR Oreo ale procent stanął na 0 i przez 30 minut nie ruszył to stwierdziłem że nie działa. Ile trwa orientacyjnie to szyfrowanie ?

小米手机4c

Tak, to TWRP od ciebie. Z tym ze wtedy to chyba jeszcze nie bylo androida O. Ale glowy nie dam sobie uciac. Wiec raczej to stare.

Cos kolo 30min, ale procenty zawsze szly z tego co pamietam.

Tak, to TWRP od ciebie. Z tym ze wtedy to chyba jeszcze nie bylo androida O. Ale glowy nie dam sobie uciac. Wiec raczej to stare.
Cos kolo 30min, ale procenty zawsze szly z tego co pamietam.
A jeśli TWRP ma problem z szyfrowaniem to jaki jest objaw ?

小米手机4c

10 minut temu, SLiM napisał:

A jeśli TWRP ma problem z szyfrowaniem to jaki jest objaw ?

小米手机4c

TWRP ma problem z Odszyfrowaniem. Jezeli problem wystepuje z zaszyfrowaniem to raczej wina romu a nie recovery. 

Ogolnie to szyfrowanie "zawsze dzialalo" ale nie dalo sie odszyfrowac partycji w TWRP. Na tym polegalo to ze nie dzialalo :P

Edited by Pawliko

jak sprawuje sie bateria na tym romie? Chce dac nowe zycie swojemu mi4c 2/16 bo miui juz dosc mocno muli, zastanawiam sie nad RR N/LineageOS 15.1/RR OS 6.1.0, ale nie wiem ktory z tych romow bylby najlepszy i gdzie bateria trzymalaby najlepiej

Edited by tarok

Wreszcie się podjąłem instalacji tego systemu, ale:

Screenshot_2019-09-19-13-03-39.thumb.png.dc894c2f24d98fac41fc04d70b136426.png

Próbowałem na twrp 3.1.1 i 3.0.1. Przez uszkodzony port nie mam pewności co do odblokowanego bl, czy to może być powodem tych błędów? 

Przecież jest napisane, że masz niekompatybilne firmware. Sprawdź w opisie RR jakie jest wymagane.

Edited by dzidexx

Recovery może być za stare, tylko pod Android 5-6. Weź twrp-3.3.0.0 https://androidfilehost.com/?w=files&flid=293073. Rom też nie najnowszy sądząc po dacie. Jak chcesz 7 Android to ostatni oficjalny LineageOS-14.1 na Androidzie 7 jest prawie dwa lata nowszy https://web.archive.org/web/20190222073659/https://gensho.ftp.acc.umu.se/mirror/lineageos/full/libra/20190207/lineage-14.1-20190207-nightly-libra-signed.zip 

@Vlad

Kolega @tarok ma jeszcze Lolipop i uszkodzony port usb, wgranie nowszego firmware(wymóg RR) zablokuje mu bootloader. Zorientuj się trochę zanim coś doradzisz.

Tarok napraw port usb zanim cokolwiek zaczniesz mieszać.