Skocz do zawartości

Resurrection Remix N


AndropaX

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Dawding napisał:

Witam.

Zainstalowałem RR N wesje z 13 czerwca i prawie wszytsko działa idealnie. Mam problem z maksymalna jasnoscia  ekranu. Swieci słabiej niz na miui przez co jest zla widocznosc w słoncu.  Czy jest mozliwosc zeby to zminic? 

Wylacz automayczna janosc. I ustaw na maxa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami po instalacji pierwszego custom romu na mi4c. Oczywiście mowa o RR. Głównie za sprawą @slimdick i @Antyhaker którzy bardzo polecają rom. 

Główną zaletą którą widać natychmiast to płynność działania systemu, jestem w szoku że jest to aż tak odczuwalna różnica. Kolejna rzecz działająca mi na nerwy w miui to okropne powiadomienia (albo ich brak?). Nie po to mam smartphona i włączony internet 24/7 żebym musiał wejść w snapchata czy gmail, aby zobaczyć czy ktoś mi czegoś nie przesłał (oba były w autostarcie). Tutaj wszystko przychodzi w momencie. 

Kolejny błąd działający mi na nerwy w miui to kurza twarz w google chrome. Już straciłem nadzieje że ktoś się tym zajmie. Jak się okazało szybciej zrezygnowałem z systemu niż z ulubionej przeglądarki... 

Jednak żeby nie było tak kolorowo, powiem o rzeczach które mi sie nie podobają:

- nie dużo, ale jednak są nieprzetłumaczone fragmenty ustawień z języka ang (głównie gdzieś w głębi ustawień)

- cała aplikacja systemowa galeria jest w języku ang 

- automatyczna zmiana jasności działa bardzo szybko, brakuje mi łagodnego ściemniania/rozjaśniania z miui, wręcz czasami mam wrażenie że tel przycina i nagle się odcina, a ekran ma inny poziom jasności

- w ustawieniach aparatu jest opcja stabilizacji obrazu która nie działa i działać nie będzie, podobnie z aktywnymi krawędziami. Po co opcje które nie będą działać?

- w moim przypadku wadą jest ogromna liczba ustawień, niektórych nawet nie rozumiem, to przytłaczające! :D

 

Ogółnie jestem zadowolony i nie planuje powrotu przed miui9. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sephriot wszystkie "wady" jakie wymieniłeś nie mają żadnego znaczenia, czepiasz się. Co do braków tłumaczenia zgłoś się do AndropaX z gotowymi tłumaczeniami :P Jeśli chodzi o ogromną liczbę ustawień to też przy pierwszym kontakcie takie miałem wrażenie a teraz śmigam w nich bez problemu, to jest raczej zaleta że można sobie wiele ustawić pod siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Nie masz tego paseczka do ustawiania jasności? :o 

Nie po to mam czujnik natężenia światła, żeby z ręcznej jasności ekranu korzystać :) Takie rzeczy powinno się naprawić, a nie udawać, że nie istnieją - bo przecież jest "paseczek do ustawienia jasności" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z instalacją RR-N-v5.8.3-20170606-libra-Official.

Chciałem to robić na czysto tzn. Miflashem stawiam wersję libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1

Oficjalną aplikacją (mam zgode od xiaomi) miflashunlock chciałem odblokować bootloader ale wyświetla mi przy 50%  że bootloader jest odblokowany.

Następnie instaluję recovery TWRP-3.1.0-1-libra od Andropaxa, niby wszystko ok ale nie chce wejść do twrp (volup + power).

Gdzie robię błąd? bo już się pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukikx jak zrobisz fastboot flash recovery TWRP-3.1.0-1-libra.img pokaż mi co masz po komendzie fastboot boot TWRP-3.1.0-1-libra.img ?? Bo zapewne ta wersja TWRP jest pod bootloader N a ty masz przecież ten L :) 

Jak mam rację to najpierw na ten 5.1 co wgrałeś miflash zainstaluj TWRP-3.1.0-2-libra-L.img potem RR i oczywiście libra-aqua_firmware_7.2.9.zip, po tym juz będziesz miał bootloader N i możesz wgrać najnowsze TWPR twrp-3.1.1-1-libra.img

@AndropaX dodałeś  Pixel Launcher O Prewiew bo mam zgrzyt w substratum w jednym temacie ?

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndropaX nie mam żadnych pretensji, chciałem się upewnić ale już sam to sprawdziłem. Kwestia wybrania ustawienia w substratum i się temat instaluje prawidłowo.

ktguVWlh.png

Druga sprawa to że ta domyślna wersja magisk 12 nie przechodzi safetynet, co zapewne już wiesz. Wgranie bety 13 rozwiązuje problem. Możesz dodać od następnej wersji romu te nowszą wersję magisk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment. Masz TWRP pod bootloader z Lizaka. Teraz wgraj libra-aqua_firmware_7.2.9.zip, potem nowy TWRP pod bootloader N i dopiero wtedy RR. Jeśli nadal będziesz mieć błąd 7, to zrób WIPE System. To brak miejsca.

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@AndropaX nie mam żadnych pretensji, chciałem się upewnić ale już sam to sprawdziłem. Kwestia wybrania ustawienia w substratum i się temat instaluje prawidłowo.

ktguVWlh.png

Druga sprawa to że ta domyślna wersja magisk 12 nie przechodzi safetynet, co zapewne już wiesz. Wgranie bety 13 rozwiązuje problem. Możesz dodać od następnej wersji romu te nowszą wersję magisk ?

Ja nie mogę dodawać co mi się podoba, bo nie na tym polega "oficjalność", mogę co najwyżej coś zaproponować, ale nie sądzę żeby się zgodzili na to żeby domyślnie była wersja beta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick @miklo ogarnę temat, tylko z roboty sfiniszuje i

na spokojnie.

Dziękuje za zainteresowanie.

 

RR on board
Poszło gładko łatwo i przyjemnie.
Zrobiłem flash, następnie twrp dla lizaka, później firmware, odblokowałem oficjalnie przez miflash unlock, następnie najnowsze twrp i znowu error 7, wipe wszystkiego i zainstalowałem rr.
Zapomniałem razem zainstalować gapsy ale doinstaluje jak obczaję rom.

Jeśli chodzi o treść error 7:

can't install this package on top of incompatible data. Please try another package or run a factory reset.
Updater process ended with Error: 7
Error installing zip file '/sdcard/rr-n-v5.8.3-20170606-libra
Updating partition details...
done
 

Dziękuje panowie za pomoc.

Edytowane przez lukikx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukikx widzisz i wystarczyło doczytać jak sugerował AndropaX i po problemie ;) Jak byś zrobił tak jak jest opisane w wątku na xda to by nie było w ogóle problemu :P 

Installation :
1. Unlock bootloader 
2. Install TWRP
3. Copy rom and gapps* to storage
4. Wipe data
5. Install rom and gapps*
6. Reboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wgrać bezproblemowo RR, użytkuje się bardzo przyjemnie. Wszystko ślicznie śmiga, bateria ciut lepiej niż na MIUI(?) + powiadomienia zawsze działają, co niezwykle cieszy :)

Teraz pojawia się jedno pytanko. Mamy sporo ustawień i masę możliwości konfiguracji co jest dodatkowym atutem, ale nie mogę znaleźć/przeoczam jedną opcję, która by się mocno przydała. Czy ktoś wie/ mógłby się podzielić informacją, gdzie znajdę coś pokroju wybudzenia ekranu przy powiadomieniach(dioda śmiga, ale chciałbym żeby ekran się jednak wybudzał na chwile przy nowym powiadomieniu)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Jak mniemam, nie o to chodzi :) Chodzi o całkowite zapalanie się ekranu przy przyjściu powiadomienia, dzięki czemu od razu można wejść z nim w interakcję. Kiedyś był do tego włącznik, teraz faktycznie nie mogę go znaleźć o.O

Faktycznie nie o to dokładnie chodziło, ale jako "zamiennik" ujdzie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...