Skocz do zawartości

Resurrection Remix N


AndropaX

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam oficjalny Resurrection Remix dla naszych mi4c. Bazuje na źródłach mocno zbliżonych do tych od nexusa 5x. Jestem w trakcie tłumaczenia na Polski niektórych funkcji romu, także niektóre rzeczy mogą nie być w pełni przetłumaczone lub przetłumaczone nie do końca poprawnie.

 

Istalacja standardowo (wipe, install, gapps, chyba większość wie jak). Gappsy można zainstalować jakie się chce, byle by były do androida 6.0. Backup w każdym przypadku zalecany, włącznie z partycją EFS.

 

Zrzuty ekranu:

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=14895#screenshots

 

Pobieranie:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=131786

 

Co działa:

Wszystko oprócz tego co nie działa

 

Co nie działa:

Viper, dolby i inne ulepszacze dźwięku (systemowy audiofx działa). Problem znany także w nexusach 5x i 6p. - Może uda mi się wkrótce naprawić

 

Lista zmian:

Ustawienia > O telefonie > O Resurrection > Lista zmian

 

Jeśli nie działa coś jeszcze to zajrzyj do :D

Ustawienia > O telefonie > O Resurrection > Drill

(Jeśli nie rozumiesz o co chodzi to trudo :P )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

testuję kolejne wersje RR i każda kolejna wygląda coraz lepiej, obecna (22.05) wygląda na mocno dopracowaną i na pewno zdatną do codziennego użytku - testuję na sobie; w każdym razie kolega AndropaX odwalił kawał dobrej roboty - dziękuję

bugi:

- cały czas, nie działa poprawnie ponowne łączenie wifi po dłuższym okresie uśpienia - po wznowieni działania ekranu telefon nie łączy się z sieciami, zawiesza się na "wyszukiwanie sieci wifi", szybkie wył/wł wifi pomaga

- system nie pamięta ustawienia ukrywania powiadomień dla poszczególnych aplikacji na zablokowanym ekranie - po restarcie powiadomienia z ww. aplikacji są ponownie wyświetlane

poza tym wszystko (chyba) działa, brakuje mi tylko (to we wszystkich romach Marshmallow) assertive display - w 5.1 świetnie podbijało kontrast w przypadku ostrego słońca, tu trzeba się trochę zasłaniać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się nowa wersja - ściągam i zobacze czy da się to zainstalować i czy bugi poznikały

Instalacja przez odpalenie telefonu w fastboot -> potem wgranie recovery od nowa -> telefon przechodzi w recovery. Wcześniej zgrałem ROM na fona.

Obecnie jest małe zamieszkanie z Kernel Adiutor - twórca ma problem z ocenami aplikacji. Zmienił wygląd i pare ciołków dało po jednej gwiazdce za to. W ciągu dwóch dni trzy aktualizacje były, ostania naprawia błąd kiedy nie dało się ustalić 302mhz na rdzeniu.

Sam telefon wreszcie da się wyłączyć <jupi>

Później się zobaczy czy coś nowego się nie pojawiło

Edytowane przez decorator12
po instalacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
@decorator12 A jakiej aplikacji do zdjęć używasz? Jaki masz najdłuższy czas naświetlania? Można robić zdjęcia w RAW?

Używam stockowej aplikacji aparatu, identyczna jest w CM od TS. W niej nie można ustawić czasu naświetlania (ale fotograf że mnie żaden) jak też nie znalazłem możliwości zapisu w RAW w niej. Zdjęcia fenomenalne nie jest mojego wykonania, jak chcesz to mogę Ci na priv podeslac. Tylko napisz mi jakie chcesz tryby czy cos. Mam dziś wolne to moge pomoc nawet jeśli chodzi o użycie innej aplikacji do robienia zdjec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@decorator12, To kiszka, jak nie ma trybu manualnego. W MIUI jest 1/2 sekundy :/ A to za mało do zdjęć chociażby gwiazd. Z tego co wyczytałem w internetach, sensor użyty w Mi4c (i Mi4s) to Sony Exmor IMX258, który obsługuje lepsze tryby, ale Xiaomi okroiło jego funkcjonalność :/ 

Ewentualnie jakbyś zainstalował https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.lite&hl=pl i sprawdził to naświetlanie, to byłbym mocno wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overclocking - do RR pasuje kernelem gdzie można zwiększyć częstotliwość rdzeni Snapdragona 808. Oczywiscie efekt nie powala (otrzymujemy 2x2,0 Ghz oraz 4x1,6Ghz, gpu do 700mhz) ale jak ktoś chce zabłysnąć benchmarkiem to spoko.
Na szczescie można częstotliwość rdzeni też obniżyć (ja aktualnie testuje 2x1,5 + 4x1,2 + gpu na 367mhz) co w teorii powinno dać lepszy czas pracy na ladowaniu.
Nie mogę niestety wykonać powtarzalności testu teraz, bo to trzeba przynajmniej ze 4h testować dane ustawienia, ale jednak skłaniam się do tego, że CM od teamsuperluminal lepiej zarządza bateria. Może niewiele, bo i tak przy moim używaniu sprzętu co wieczór trzeba ładować, ale zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...