Skocz do zawartości

Powrót do 4.4 z 6.0 Kitkat/Marshmallow bez zmiany partycji (Bezpieczny powrót)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Po instalacji z fastboota najnowszą wersje miui z andoridem 6.0 "Tracimy możliwośc powrotu do 4.4" Niby...A czemu niby ? 

Bo każdy próbuje zawsze flashować przez fastboota wszytko od nowa...Kończy sie to brickiem urządzenia albo po prostu nie przyjmie bo partycje są w tych plikach podczas wgrywania romu.Oczywiste ale....Złączone partycje wcale nie uniemożliwiają poprawnej pracy androida 4.4 nawet tak starego jak pierwszy rom Miui v6 dla mi note.

Mozna mieć połaczone partycje najnowszego 6.0 a wystarczy wgrać twrp od ivana i ja spokojnie postawiłem nawet Miui v6.

Więc aktualizacja wiąże ze sobą tylko utratę dualbota ale starsze Miui spokojnie tę partycje przyjmuje.

---------------------------------------------------------------------

A więc tak załóżmy ,że mamy najnowszą wersje Android 6.0 Miui v7 na Mi Note Musimy wgrać TWRP.

Jeżeli już masz TWRP i tak wgraj te poniżej ,Czasami jakieś wersje Miui nadpisują recovery swoim TWRP a nie na każdym przyjmuje starszego Androida 4.4

Dla tych  ,którzy nie mają pewnosci jak się wgrywa twrp

Sposób 1

Albo ściągasz tylko zipa i wgrywasz go przez Recovery jakie tam masz (Nie wiem czy zadziała przez aktualizacje Miui nigdy z tego nie korzystam.)

Recovery TWRP 3.0 Paczka zip

Sposób 2

Przez Fastboota, czyli wyłączasz telefon i podpinasz go trzymajać przycisk Ściszania.Albo włączasz Telefon z przyciskiem ściszania.

Ukazuje sie fastboot , Jeżeli nie mamy sterowników ADB to sprawiamy sobie takie.

Sterowniki ADB

Instalujemy i wrzucamy do folderu z ADB obraz recovery 

Recovery TWRP 3.0 Obraz img

Przytrzymujac przycisk shift przyciskami ppm i wybieramy opcje otwórz wierz poleceń tutaj

I wpisujemy komende

fastboot flash recovery Recovery_VirgoTWRP3.0.img

Teraz resetujemy telefon i wchodzimy do twrp

Wchodzimy w zakładke WIpe/Advanced Wipe i zaznacamy 

Dalvik /Art cache

system

Data

cache

No i czyścimy.Po tym cofamy i przechodzimy do opcji Reboot i zaznaczamy Recovery

Telefon resetnie się i sam wejdzie znów w TWRP

Teraz możemy sflashować starą wersje Androida 4.4 przez zakładkę Install oczywiście rom ma być w zipie

Temat ten zostal już omowiony przeze mnie w innym temacie ale tam panuje "Mały" bałagan myślę ,że tutaj wytłumaczyłem wszystko jasno i wyraźnie.Tym sposobem możemy awsze rownież powrocić do 6.0 .Ja sobie tak skacze z 4.4 do 6.0 ;) Bezpiecznie i szybko.

 

 


 

 

 

 

 

 

Edytowane przez SebastianWijatyk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Tylko jeszcze pytanie: skąd wziąć ROM fastboot na Androidzie 4.4...

Tak jak wyżej pisałem " Teraz możemy sflashować starą wersje Androida 4.4 przez zakładkę Install oczywiście rom ma być w zipie "

A więc w tym przypadku jest to nie potrzebne Tutaj w twrp postawiasz Androida 4.4 czyli przez paczuszkę zip.

A wszystkie romy fastboot masz tutaj

http://www.miui.com/shuaji-393.html

Edytowane przez SebastianWijatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SebastianWijatyk napisał:

Tak jak wyżej pisałem " Teraz możemy sflashować starą wersje Androida 4.4 przez zakładkę Install oczywiście rom ma być w zipie "

A więc w tym przypadku jest to nie potrzebne Tutaj w twrp postawiasz Androida 4.4 czyli przez paczuszkę zip.

A wszystkie romy fastboot masz tutaj

http://www.miui.com/shuaji-393.html

Nie rozumiesz. Flash robimy ROMem fastboot. Ma to być robione ROMem opartym na 6.0?

BTW. Też mógłbyś się w końcu nauczyć, że jeżeli odpowiada się komuś, to używa się przycisku "Cytuj" pod jego postem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mrosi napisał:

Nie rozumiesz. Flash robimy ROMem fastboot. Ma to być robione ROMem opartym na 6.0?

BTW. Też mógłbyś się w końcu nauczyć, że jeżeli odpowiada się komuś, to używa się przycisku "Cytuj" pod jego postem...

Zgadzam się , możliwe ,że nie rozumiem ;)

Tak ma byc to wszystko robione na Romie z androidem 6.0.Masz sobie Mi note z najnowszą wersją Android 6.0 i wgrywasz te twrp jak wyzej napisalem i w tym twrp mozesz sobie postawic androida 6.0 lub 4.4 i co tam chcesz. ;)

Czasami używam opcji cytuj jak jest wiele odpowiedzi tutaj nie było opcji jak tylko odpowiedź tobie ale wporządku skoro tak ma być to już będę zawsze używał opcji cytuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, needlehole napisał:

Działa :-) Właśnie wróciłem na swoim MiNote do globala 4.4, ściągam już stable miui polska 4.4 i wrzucam :-) Zobaczymy jak bateria 

Super ! Ciesze się ,że mogłem pomóc.Co do Baterii to trudno mi ocenić ale moim zdaniem jest troszkę lepiej niż na 6.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria o niebo lepiej. Przy 6.0 miałem SOT max 3h przy moim użytkowaniu. Teraz mam SOT 2h 12min i jeszcze 51% baterii...A telefon użytkowany jak zawsze, czyli poprawa jest ogromna. Zobaczymy jak potem.

I widzę kolejny plus, który jest dla mnie mega istotny. Używam Zenwatcha na Android Wear i przy 6.0 jak wyciszyłem telefon, to automatycznie zegarek włączał się w tryb "Nie przeszkadzać" i nie dostawałem powiadomień, więc zegarek stawał się bezużyteczny. Na 4.4 tego nie ma :) 

Tak czy siak, poradnik Bardzo super. Ja tylko pobrałem TWRP, wgrałem przez stare TWRP, wipe all i flash ROM z zip. Super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrosi napisał:

Rozumiem, że flash ROMem robiłeś tym nowym "TWRP"?

Mrosi

Flash. Moze zadzialac tez na innym twrp ale nie koniecznie.Spotykalem sie z takimi ,które nie chcialy przyjac starszego androida ze wzgledu na partycje wiec polecilem te sprawdzone.Dlatego wielu ludzi uwaza powrot do 4.4 za nie mozliwy bez grzebania z partycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...