Skocz do zawartości

Wgrywanie romu MIUI Polska - czy da się bez TWRP?


92aende

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

Dziś przyszedł do mnie Mi4c. Chciałbym oczywiście wgrać ROM MIUI Polska. W ogole dziwna sprawa, bo wyprodukowany 02.2016 a bootloader niezablokowany... (wchodzi bez problemu w recovery) (ktoś wie jakim cudem?). MIUI version 7.0.15.0, build LMY47V.

Teraz główne pytanie: Czy da się wgrać MIUI Polska normalnie, na domyślnym recovery, pomijając TWRP? A może da się MiFlashem? To drugie byłoby super (poprzednio miałem Samsunga i tam to była bułka z masłem - wrzucałem plik do odina a odin do mojego telefonu i gotowe :) ) Szczerze mówią chciałbym osiągnąć jak najmniejszą ingerencję w telefon oraz uprościć proces maksymalnie, dlatego też pytam czy da się powinąć TWRP (a nigdzie takiej informacji nie znalazłem).

Dodatkowo, martwi mnie jedna rzecz. Sprawdzałem oryginalność telefonu na stronie xiaomi i wyskakuje, że taki IMEI nie istnieje. Wiecie dlaczego tak się dzieje? Niepokoi mnie to, a telefon niby od zaufanego sprzedawcy.

Będę wdzięczny za pomoc, bo póki co jestem w temacie Xiaomi zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, doczytałem, już wiem co i jak z instalacją.

Rozumiem, że mogę sobie po instalacji (lub kiedykolwiek później) wykonać przywrócenie do ustawień fabrycznych (w sensie wipe) bez żadnych obaw o uwalenie albo zablokowanie?

A co do tematu fabrycznie odblokowanego bootloadera (mimo produkcji 02.2016) i nieznalezienia IMEI? Ktoś wie skąd te przypadłości?

Edytowane przez 92aende
aktualizacja i uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Blokady bootloadera dotyczą modeli na 2016 rok od Redmi Note 3 wzwyż. Mi4c to starszy model sprzed drugiej połowy 2015. W tym modelu blokada jest zależna od softu a nie od daty produkcji. Jeśli jest fabrycznie Stable 7.2 lub nowsze to jest blokada. Mi4c z datą produkcji 2016.02 nie musi mieć blokady (ale może). W sensie po dacie się tego nie sprawdzi, tylko po wersji softu.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 92aende napisał:

A co z tym IMEI? *#06# pokazuje podwójnie (jeden pod drugim, dziwne) taki sam - zgadza się to niby z tym na nalepce i na pudełku. Jednak na stronie xiaomi z weryfikacją pisze, że nie znaleziono takiego numeru.

Nic dziwnego - to dual sim tak ma być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, 92aende napisał:

Dodatkowo, martwi mnie jedna rzecz. Sprawdzałem oryginalność telefonu na stronie xiaomi i wyskakuje, że taki IMEI nie istnieje. Wiecie dlaczego tak się dzieje? Niepokoi mnie to, a telefon niby od zaufanego sprzedawcy.

Mam to samo, kupowane na ibuygou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, newelco napisał:

Tą bazą imei xiaomi to raczej się nie przejmujcie , jak już tak pilnie potrzeba sprawdzić tel to za pomocą aplikacji do weryfikacji http://en.miui.com/thread-98838-1-1.html

Użyłem Tego. Pokazało na zielono :) Ale datę zakupu pokazuje na marzec 2016. Chyba, że to oznacza datę zakupu od producenta (do sklepu)? Albo jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 92aende napisał:

Użyłem Tego. Pokazało na zielono :) Ale datę zakupu pokazuje na marzec 2016. Chyba, że to oznacza datę zakupu od producenta (do sklepu)? Albo jeszcze coś innego?

tu możesz sprawdzić ten imei - https://imeidata.net

ogólne info ale jest - moje oba Mi pokazało prawidłowo po modelu i tyle

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja słuchawka według pudełka to produkcja (jak domniemam) styczeń 2016 (jak na zdjęciu).

IMG_20160505_161623.jpg

Sprawdzałem dzisiaj na https://jd.mi.com/ za pomocą apki weryfikującej (http://en.miui.com/thread-193362-1-1.html) i wszystko na zielono.

Bez tytułu.jpg

Na weryfikacji imei xiaomi ze strony też pisze, że nie ma go w bazie. MIUI Polska zainstalowany bez problemu, nie miał zablokowanego botloadera. 

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...