ZduneX25

MIUI v5 (JB) NeoV/Neo/ArcS/Arc

Recommended Posts

img20130404080445.jpg

Rom bazuje na AOSP od mikegapinski'ego, więc jest bardzo sprawny, ale z tego samego powodu zawiera kilka aplikacji z AOSP jak Radio i kilka grafik holo w frameworku. Tylko na odblokowane bootloadery!

Changelog:Baza:
  • AOSP JZO54K
  • 4.1.2
Ważne:
  • raportujcie błędy korzystając z przycisku Raport MIUI po wystąpieniu błędu, ale nie wysyłacie logu do miui, skopiujcie go i wstawcie tutaj
  • czytamy: ustawienia > informacje o telefonie > podręcznik użytkownika
Instalacja:
  • najlepiej mieć bb 77 z .587 - klik
  • wgrywamy kernel dla jb
  • robimy full wipe i wipe dalvik cache (za pierwszym razem)
  • wgrywamy przez recovery miuixperia-v5-neov-3.x.x.zip
Screeny:
screenshot2013040512595.pngscreenshot2013040513001.png

screenshot2013040513002.pngscreenshot2013040513011.png

screenshot2013040513005.pngscreenshot2013040513013.png

screenshot2013040513023.pngscreenshot2013040513053.png

screenshot2013040513014.pngscreenshot2013041221434.png

Wideo:
http://www.youtube.com/watch?v=QXM7QmgM7yc

Download:
http://miuipolska.pl/download/miui-v5/
  • Like 1
  • Sad 1

Czy mój kernel The Alliance kernel 1.5 for ICS full (night-elf 2.6.32.9-v1_587) będzie pasował i mogę zainstalować MIUI v5? (chyba nie bardzo skoro podajecie iż "wgrywamy kernel dla jb" więc jaki kernel polecacie?)

Aktualnie używam ostatniej ICSowej wersji 3.2.22 PL ale skro jest już v5 to czy radzicie przeinstalować system? System będzie pracował w miarę szybko?

I jeszcze pytanie - czy mogę zrobić OTA z v4 na v5?

Dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam

Ten kernel nie będzie odpowiadał, bo jest pod androida 4.0, a nowsze miui opiera się już o androida 4.1.

Aktualizacja ota z v4 na v5 niestety nie zadziała.

Co do pytania czy warno aktualizować musisz sama wyrobić sobie opinię testując, przykładowo xperia neov nie dostała oficjalnej aktualizacji do 4.1 i to miui jest oparte o custom rom, więc nie ma w nim tak dobrej kamery jak w v4.

• Sad 1

Witaj Zdun. Mógłbyś zrobić jakiegoś fixa pod GPS. Czujnik nie wyłapuje kierunku, w którym jestem zwrócony. W Ingress trójkąt jest ciągle zwrócony w jedną stronę, a w GMaps wiruje :/

Mam problem, że mi bardzo wolno działa telefon. Często pozostaje mało RAMu. Czy da się coś z tym zrobić?

Mój telefon: Xperia Neo V

Mój rom: MIUI-3.11.29

Mam problem, że mi bardzo wolno działa telefon. Często pozostaje mało RAMu. Czy da się coś z tym zrobić?

Mój telefon: Xperia Neo V

Mój rom: MIUI-3.11.29

Zmienić telefon. Masz zbyt malo ramu na miui v5.

Wysłane z mojego MI 2A

• Sad 1

Miało już nie być nowych wersji MIUI Polska dla NeoV, a tu widzę, że się pojawiła wersja 4.5.30. A co chodzi?

• Thanks 1

jak przeskoczysz jakos temat napisz prosze co i jak wgrywałeś/ wgrywałaś. Sam bym sie pobawił ale ide w wekend na wesele i brak czasu. Z góry dziekuje.

Kernel nie był tykany, więc nic się nie zmieniło.. Info czemu jest na http://roms.miuipolska.pl/zdunex25

Cięzko tam znaleźć info o tym czemu jest nowa wersja dla starego NeoV. Ja nie znalazłem, domyślam się tylko, że chodzi o nowe zasady dostępu do chmury Xiaomi.

Udało mi się w końcu zainstalować tę najnowszą wersję. Jak chodzi? Tak jak się można było spodziewać - bardzo ociężale. RAM spada do kilkunastu MB wolnego co chwilę. Lagi potworne. Ale oczywiście sposoby, których używałem, aby przyśpieszyć MIUI (m.in. wykastrowanie paru rzeczy + duży SWAP) gdy NeoVbył moim głównym telefonem - jak zawsze sporo pomogły. Teraz to tylko telefon wspomagający, okazyjnie w roli dyktafonu (dobrze się w tym sprawdza), więc mi specjalnie nie zależy.

@ Zdunek

Sorry, jeśli się mylę, ale czy to Ty robisz mod na ogonki SMS? Pytanie: czy będzie wersja dla ROM-ów "stable" dla słuchawek xiaomi?

Edited by latet
  • Confused 1

Jak nie znalazłeś? Na stronie jest raptem kilka zdań. Stan prac - punkt 2.

W każdym razie nie powstała ona by cokolwiek uplynnić, wiadomo, że nowości tylko zamulą ten telefon, a budować wstecz nie było sensu.

Moda na ogony dla stable póki co nie przewiduje, może jak się zbierze grupka chętnych to będzie warto o tym pomyśleć.

O ile dobrze rozumiem, to wersja stabilna zawiera aplikację SMS z którejś ze starszych wersji DEV. Jeśli tak jest (?) to wystarczy zidentyfikować, o którą wersję chodzi i zastosować fix-a, który już istnieje, bo przecież do każdej wersji DEV fix wychodzi.

Gdzie tkwi błąd w tym rozumowaniu?

Edited by latet

Rozumowanie jest prawidłowe. Jedyna kwestia to czas na przeprowadzanie dochodzenia.

Fakt, że rom został zbudowany powiedzmy 20 marca nie oznacza, że faktycznie jest w takiej fazie jak dev wersje z okolic tego dnia. Można zbudować 20go marca, ze stabilnych kwietniowych źródeł. Któryś fix na pewno zadziała.

• Like 1

Pewnie to nic nie pomoże, ale porównałem wielkości i sumy kontrolne aplikacji mms.apk w kilku dostępnych mi wersjach romów DEV lda MI2S oraz w stable.

Najmniej (rozmiarem) aplikacja z wersji stabilnej różni się wersji z 4.3.14.

Nie wiem, czy ten trop ma sens. Liczylem, że znajdę identyczną, co do bajta. Nie znalazłem, ale chyba też nie sprawdziłem każdej z wersji dev, które wyszły.

post-1689-0-56127200-1402160006_thumb.jp

Edited by latet

Guest
This topic is now closed to further replies.