Skocz do zawartości

GPS i brak km w Endomondo


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu używam Redmi 3 z najnowszym systemem poczynając od wersji z 31 marca 2016. Wszystko niby chodzi jak należy jednak mam jeden problem z Endomondo. Telefon znajduje w sekundę satelity, sprawdzałem na GPS Status i jest ich nawet 10-12 jednak jak uruchamiam aplikację jest problem z przeliczeniem kilometrów. Jak ekran jest rozjaśniony to jeszcze coś tam liczy choć zaniża, jednak jak wyłączy się ekran na przycisku lub sam po kilkunastu sekundach zgaśnie to telefon przestali liczyć dystans. Robiłem kilka formatów testując ostatnie wersje miui oraz full wipe bez rezultatu. Na identycznym telefonie znajomego wszystko śmiga - model na jedynym sofcie z xiaomi.eu na zablokowany BL. Mój jest odblokowany i taka klapa.

Jakieś pomysły jak to naprawić? Po aktualizacji ednomondo do najnowszej wersji rownież nie pomaga (miałem 16.4.0 obecnie używam 16.4.1)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale namieszali w tych ustawieniach, faktycznie to może być powodem - dzięki Ci dobry człowieku, wieczorem sprawdzę i dam znać czy działa ale wygląda, że to jest powodem moich problemów...

 

Edit.

Dzięki, działa! @FromWP punkcik dla Ciebie - temat do zamknięcia

Edytowane przez r0bertt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam identyczny problem. Wlaczam np. Endomondo, telefon znaduje satelity, rozpoczynam aktywnosc, wygaszam ekran. Po kilku minutach sprawdzam, okazuje sie ze naliczylo kilka metrów. Oczywiscie moge co kilka minut trwania aktywnosci odblokowywac telefon, poczekac chwile az sprawdzi moja lokalizacje i doczyta brakujace kilometry. Ale to nie warte zachodu.

Zmienilem profil zasilania na wlasny z wlaczonym GPSem, nie pomoglo.

Moj Xiaomi posiada jeszcze zablokowany bootloader.

MIUI 7 6.5.12 dev.

Aplikacje do treningów maja dodane wyjatki do dzialania GPS w tle. Sprawdzalem. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "Tryb oszczędzania baterii" jaki masz? Bo oprócz swojego profilu oszczędzania trzeba jeszcze to zmienić. Domyślnie jest "normalny" (czyli zupełny bezsens bo ogranicza dostęp do sieci i lokalizacji dla aplikacji w tle) trzeba ustawić "nie blokuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...