Skocz do zawartości

Cegła z migającą czerwoną diodą


tadziq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dużo razy mi pomogliście, lecz chyba trafiłem na blokadę. 

Jechałem autem telefon i telefon mi się rozładował. Sprawa wygląda tak:

-przy naciskaniu power -> nic,

-przy naciskaniu power + vol- -> nic,

-przy naciskaniu power + vol+ -> nic,

-przy naciskaniu power pod ładowarką, pulsuje dioda a po 2-3 min przestaje,

-przy naciskaniu power + vol- pod ładowarką pulsuje dioda jednak ze zmienną częstotliwościową tak jak by dioda się resetowała,

-przy naciskaniu power + vol-  pod ładowarką pulsuje dioda jednak ze zmienną częstotliwościową tak jak by dioda się resetowała, 

-trzymałem telefon pod ładowarką, 1A oraz 2A

-pod komputerem też go nie widzę sterowniki usb zainstalowałem ręcznie,

Jak go jeszcze mogę sprawdzić ;) mam go 4 dni. Wcześniej wszystko działało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szymon said:

 

Jak długo trzymales telefon pod ładowarka?

Postaraj się użyć ładowarki oryginalnej

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Robię mu kolejną sesje pod ładowarką, poprzednia była powyżej 12h.

Problem polega na tym, że ta dioda w pewnym momencie przestaje migać, nie oznacza to przypadkiem że wtedy się telefon już się nie ładuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrobiłem filmik dla Gearbest bo prawdopodobnie nie jestem już w stanie nic więcej zrobić :)

No chyba że macie jeszcze jakieś pomysły.

Po wymianie kabla jest to samo co przed :)

Telefon był 2x na sesji nocnego ładowania 

Komputerem go niestety nie widzę :F ( albo źle patrze )

Sprawdzany na 4 ładowarkach w tym jednej oryginalnej dołączonej do zestawu.

Padł i nie wstaje : ( szkoda jedynie zdjęć z majówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się dioda, więc może jest szansa go postawić na nogi. Podepnij pod PC, pobierz od nowa sterowniki (gdzieś ktoś podawał dokładniej, bo takie problemy już tutaj były, tylko z innymi modelami, rozwiązanie powinno być podobne, w temacie z Mi4 chyba były coś podobnego). Jest też możliwość, że uszkodzony jest USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podobnie miałem. Pomogła oryginalna ładowarka od Xiaomi 1A. Ale Acid poleca 2A. I tak jak pisałem. Może to być jakieś zabezpieczenie baterii. Najlepiej to podłączyć pod ładowarkę 2A i trzymać jak najdłużej. A jak czerwona dioda zgaśnie to połączyć i jeszcze raz podłączyć ładowarkę (ja tak robiłem) i po czasie telefon zaskoczył. Tak jak tam pisałem. Miałem problem z rozpoznawaniem % naładowanej baterii i przez to bateria wyczerpała się do kompletnego zera. Ogólnie bateria w Xiaomi lubi się do zera wyczerpać. Samsung jeszcze kilka procent zapasu zostawia. Nawet kilkanaście razy do bootanimacji wejdziesz. A tu już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozładuj go do zera.... Może to trochę potrwać a potem ładowarka 2A i powinien wstać (powera trzeba trzymać powyżęj 10 sekund)

Ostatnio właśnie tak zrobiłem z jedną cegłą i wstała.

Edytowane przez Poohacz79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mi dzisiaj po tym jak  bateria padła. A od kilku tygodni miałem problem taki że bateria sie ładowała przez 8 godzin :/ Tela kupilem w sklepie ibuygou. Nie bedzie problemow z gwarancja? Odsyłał juz ktos im telefon moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon generalnie na ładowarce orginalnej od samego rana a pozniej pod kompem juz od dobrych kilku godzin i nic. Mam juz dosc tej firmy. Ja w swoim mi4c mialem problemy takie że komp nie widzial wogole telefonu i nawet glupich mp3 nie moglem normalnie wgrac ani zdjec skopiowac. Po kilku miesiacach zaczal sie ladowac ok 8 godz a dzis mi pierwszy raz padla bateria i sie telefon uceglił. Ogołnie nigdy wiecej xiaomi. Dziewczyna ma redmi 2 pro i tez ma rozne problemy a znajomemu kiedys tez polecilem to samo redmi i nawet nie mogl sie zalogowac do sklepu play. Tez probowalem i sie nie dało... Ogolnie to porazka na calej linni to cale xiaomi...

A szkoda bo mi4c jest bardzo fajne ale co z tego ze fajne skoro nie dziala :(

Edytowane przez raxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, raxon napisał:

Telefon generalnie na ładowarce orginalnej od samego rana a pozniej pod kompem juz od dobrych kilku godzin i nic. Mam juz dosc tej firmy. Ja w swoim mi4c mialem problemy takie że komp nie widzial wogole telefonu i nawet glupich mp3 nie moglem normalnie wgrac ani zdjec skopiowac. Po kilku miesiacach zaczal sie ladowac ok 8 godz a dzis mi pierwszy raz padla bateria i sie telefon uceglił. Ogołnie nigdy wiecej xiaomi. Dziewczyna ma redmi 2 pro i tez ma rozne problemy a znajomemu kiedys tez polecilem to samo redmi i nawet nie mogl sie zalogowac do sklepu play. Tez probowalem i sie nie dało... Ogolnie to porazka na calej linni to cale xiaomi...

A szkoda bo mi4c jest bardzo fajne ale co z tego ze fajne skoro nie dziala :(

Tobie też mruga dioda na czerwono jak podłączysz telefon? Ja mam tak od trzech dni.

14 godzin temu, Acid napisał:

Podłącz po USB do komputera na kilka godzin.

Z MI Note

Czy mrugająca na czerwono dioda jest oznaką czegoś? Np problemu z płytą główną. Bo zauważyłem, że jak ktoś miał problem z baterią rozładowaną do zera to telefon nie dawał żadnego znaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawliko napisał:

Skoro juz wczesniej bylo cos nie tak to czemu nie reklamowales?

Zdjecia na ogol robie aparatem wiec bardzo mi nie przeszkadzalo ze komp nie widzial tela. Bardziej mi przeszkadzalo to ze sie dlugo ladowal ale podlaczalem go jak szedlem spac wiec dalo sie z tym zyc, a jak wiadomo tego tela nie odniose do sklepu na gwarancje tylko zostaje kombinowanie z wysylka bog wie gdzie.

 

Cytat

Tobie też mruga dioda na czerwono jak podłączysz telefon? Ja mam tak od trzech dni.

Tak. jak jest pod ladowanie to go "włacze" to pomruga z minute moze trzy i przestaje. Wiecej oznak zycia nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wrocil mi telefon z gwarancji. Niby wymienili plyte głowna i dziala ale mam teraz inne problemy. Jezyk mam tylko ang lub jakies krzaki do wyboru. Nie mam sklepu play nawet zainstalowanego, jak chce napisac wiad to ekran sie nie przewraca i wogole cos wyslac smsa nie chce bo ciagle bledy... A to tylko pierwsze spostrzezenia po pierwszych 3 minutach. Nie wiem juz co mam robic z tym telefonem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, raxon napisał:

Wrocil mi telefon z gwarancji. Niby wymienili plyte głowna i dziala ale mam teraz inne problemy. Jezyk mam tylko ang lub jakies krzaki do wyboru. Nie mam sklepu play nawet zainstalowanego, jak chce napisac wiad to ekran sie nie przewraca i wogole cos wyslac smsa nie chce bo ciagle bledy... A to tylko pierwsze spostrzezenia po pierwszych 3 minutach. Nie wiem juz co mam robic z tym telefonem :(

No, wgraj normalny soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem komp widzi tela przez kabel wiec postaram sie wgrac ale nigdy tego nie robilem i nie wiem jak za bardzo. Znalazlem link pod postem ACIDa https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Czy postepuje tak jak pokazuje metoda 1? Czy jakos inaczej trzeba? Co to jest  USB w trybie fastboot?

 

mam wersje  androida 5.1.1 LMY47V

Edytowane przez raxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze istnieje taka możliwość, jednak głównym problemem jest to że w Polsce będę dopiero początkiem października, a wysyła w obie strony wyjdzie tyle co pewnie prawie polowa wartości tego telefonu. Ogólnie to mi4c jest super telefonem i nawet nie chciałem go zamieniać na zaden inny model bo ten jest dla mnie idealny, tzn był. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podłaczene swoje mi4c do komputera  i je ładowałem ale nagle sie zresetowało i teraz też tylko czerwona dioda

Edit: Uffff jednak po podłączeniu na 20 min do ładowarki udało sie go włączyć. Wygląda na to że bateria po prostu sie rozładowała po mimo tego że ciągle trzymałem go podłączonego do pcta

Edytowane przez BartyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze istnieje taka możliwość, jednak głównym problemem jest to że w Polsce będę dopiero początkiem października, a wysyła w obie strony wyjdzie tyle co pewnie prawie polowa wartości tego telefonu. Ogólnie to mi4c jest super telefonem i nawet nie chciałem go zamieniać na zaden inny model bo ten jest dla mnie idealny, tzn był. 

To poszukaj forum. Instrukcja jak odblokować Mi4c jest w dziale tego telefonu.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, mam to samo co koledzy wyżej, nie wiem już co robić... Małem 5% baterii, wyczyściłem cache i dalvik spod recovery, po czym go uruchomiłem pod ładowarką - już się nie włączył...

Telefon nie reagował już wcale, po sesji 12h przy usb zaczął migać czerwoną diodą. Telefon kupiony z ibuygou prawie 2 lata temu, wcześniej miałem tak 2 razy, że bateria była wyładowana do totalnego 0 i musiał zaliczyć nockę pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...