Skocz do zawartości

Parę pytań przed kupnem.


apaczenko1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Redmi Note 2 Prime ale zamierzam kupić Redmi Note 3 Pro, więc mam prę pytań dotyczących tego telefonu. Czy warto zmieniać? Note 3 ma aparat 16 Mpix ale ludzie piszą, że robi kiepskie zdjęcia. Jak go porównacie z aparatem Note 2? Czy skaner biometryczny rzeczywiście działa czy to tylko zbędny bajer? Wyczytałem że Redmi Note 3 Pro może nagrywać w 4k. Czyli mam rozumieć że jak wgram najnowszy rom z xiaomi.eu i mod to aparatu 4k to wszystko będzie działać? I jak wygląda sprawa z blokowanie bootloadera, można go bez problemu odblokować? Jak z baterią, czy działa dłużej niż w Note 2 Prime (w końcu Note 3 Pro ma większa baterie o 1000 mAh) Może znajdą się tutaj osoby, które własnie zmieniły Redmi Note 2 Prime na Note 3 Pro, napiszcie swoje odczucia porównując te telefony. A posiadaczy tego Note 3 Pro proszę o ogólne opinie. 

Edytowane przez apaczenko1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wrześniu kupiłem Note 2 Prime, a jakoś pod koniec lutego Note 3 Pro i ogólnie pozytywna zmiana, czujnik biometryczny dobrze działa, a na tym mi bardzo zależało, aparat robi zdjęcia podobnej jakości, ale można zauważyć jednak wyższość 3 Pro, rzadko aparatu używam, ale 2 Prime oddałem dziewczynie, a ona dużo korzysta z aparatu i też uznała, że mój robi lepsze zdjęcia. Bootloader odblokowałem bez problemów, czekałem mniej niż 2 tygodnie, telefon działa płynniej, bateria trzyma sporo dłużej niż w poprzedniku, w antutu też ogromna różnica, tam osiągałem największy wynik 62440pkt (uważam to za bardzo dobry wynik), a tutaj prawie do 80k dobijałem, ale jak wiadomo antutu to tylko test i liczby. Z nagrywaniem 4k nie kombinowałem, czasem ze slow motion skorzystam żeby nagrać jak strzelam np. do butelki po dezodorancie i zobaczyć w zwolnionym tempie jak ją rozrywa, ale troszkę za mało klatek na sekundę żeby konkretny efekt był :) Mimo wszystko to tylko telefon, a nie kamera za parę wypłat i za taką cenę warto go kupić, bo ogólnie jestem bardzo zadowolony i mogę polecić :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zasadnicza sprawa przy wymianie tel byl ekran i wydajnosc. Mialem duzo smartfonow ze sredniej polki ktore robily naprawde fajne zdjecia ale problem zawsze byl z wydajnoscia.. Po prostu telefon "mulil" nie mowiac o multitaskingu ktorego na 1gb ramu nie bylo... Teraz nie mam z tym problemu nareszcie wyciagam z kieszeni telefon i co nacisne wlacza sie odrazu bez czekania i "mulenia"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo lepsza bateria niż w Redmi Note 2, w tym momencie mam prawie 5h na ekranie, telefon ładowany 2 dni i 15h temu, zostało 21% baterii, korzystam z 2 kart, ale w 2G zwykle ustawione, dużo wi-fi, 1,5h yanosika w trasie, sporo rozmów, bardzo dużo gg mam włączone. Jak na moje potrzeby bateria super :) Osiągałem lepsze wyniki włączonego ekranu, ale trzeba spojrzeć na to, że tyle czasu czuwania telefonu :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik linii papilarnych działa dobrze do czasu. Wystarczy, że się dłoń lekko spoci i już jest problem z odczytem. Obudowa skrzypi na tych plastikowych wstawkach na górze i dole tylnej obudowy.  Aparat robi porównywalne zdjęcia z RN2, różnica jest minimalna na plus.

Wielką zaletą jest bateria. Na RN2 przy umiarkowanym użytkowaniu maksymalnie wytrzymywała mi 2 dni. Na RN3 Pro 3-4 dni bez problemu. Ostatnio osiągnąłem 5 dni przy SOT ~3h

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, apaczenko1993 napisał:

marcinj6 A kombinowałeś z nagrywaniem w 4k? Bo niby instrukcja na forum jest, ale wolę mieć pewność że to będzie działać?

Chodzi ci o ten poradnik z ukrytymi funkcjami? Tak, działa, ale trzeba uważać bo można coś spieprzyc :D ale ogólnie ok, mam HDR PRO, timelapse i 4k i wszystko chodzi ladnie, ale zbytniej różnicy nie ma między 1080p a 4k

 

Edit 

Robiłem wg tego 

wszystko ok, ale trzeba to powtarzać co każdą aktualizacje bo to się usuwa, dlatego ja do miui 8 nie aktualizuje bo nie chce mi się w to bawic

 

Edytowane przez Grzonaa00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...