Skocz do zawartości

Nie działa alarm/budzik


radmor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem tacie Redmi note 2 i wg pięknej instrukcji na stronie wgrałem mu niedawno MIUI 6.4.14. Problem jest jednak z budzikiem i zegarem. Alarm działa jeśli nastawi się go za kilka minut, niestety po nocy coś się dzieje i alarm się nie włącza. Zauważyłem, że problem jest wtedy również z zegarem, bo godzina jest jakby niezaktualizowana i pokazuje np godzinę czy dwie wcześniej. Pochodzenie chwile po menutelefonu, albo wejście w same ustawienia godziny nagle powoduje, że czas sam nagle się aktualizuje.

Jest to trochę niefajne, bo budzik dość ważną sprawą jest, szczególnie kiedy nie działa ;) Widziałem, że parę osób tutaj i na zagranicznych forach miało ten sam problem, ale jakiś czas temu i niestety nie znalazłem żadnego rozwiązania. Pytanie zatem mam, czy rozwiązanie jest i o czymś nie wiem, czy powinienem założyć ten temat w bug'ach i zgłosić problem.

Będę wdzięczny za pomoc, bo zrobił się z tego trochę problematyczny prezent niestety.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lepiej próbować:

Wersje stabilne MIUI 7.2 Xiaomi.eu z PL
Wersje stabilne MIUI v6 MIUIPolska (na bazie wersji rozwojowych)
Wersje stabilne MIUI v6 Xiaomi.eu z PL (na bazie stable od Xiaomi, bez root)

?

Najbardziej przekonuje mnie ta ostatnia wersja, wygląda, że powinna być najbardziej stabilna. Mylę się?
Może jednak obejdzie się bez flashowania ponownego? perspektywa przywracania i wgrywania wszystkiego teraz jest średnio przyjemna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widzę, że jest jeszcze problem z kalendarzem. Za nic nie da się zmusić widżetu MIUI ani Smart Calendar, żeby pokazywał zdarzenia np 2tyg albo i więcej do przodu. Działa max kilka dni (jakaś domyślna wartość). 
Obstawiam, że to jednak wina ROMu.

A z budzikiem to jednak przez to, że ten zegar się zwiesza i łapie opóźnienia to pewnie będzie mieć wpływ na każdą aplikację z alarmem. Będę testował, ale skończy się pewnie na flashowaniu, tylko jeszcze nie wiem czego. Jak widzę listę bugów i problemów z MIUI, które ludzie tutaj zgłaszają to włos mi się jeży i nie wiem co teraz :/

Edytowane przez radmor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radmor napisał:

Niestety widzę, że jest jeszcze problem z kalendarzem. Za nic nie da się zmusić widżetu MIUI ani Smart Calendar, żeby pokazywał zdarzenia np 2tyg albo i więcej do przodu. Działa max kilka dni (jakaś domyślna wartość). 
Obstawiam, że to jednak wina ROMu.

A z budzikiem to jednak przez to, że ten zegar się zwiesza i łapie opóźnienia to pewnie będzie mieć wpływ na każdą aplikację z alarmem. Będę testował, ale skończy się pewnie na flashowaniu, tylko jeszcze nie wiem czego. Jak widzę listę bugów i problemów z MIUI, które ludzie tutaj zgłaszają to włos mi się jeży i nie wiem co teraz :/

A oszczędzanie energii masz wyłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych profili nie ustawiałem, ale jeszcze zapytam ojca co tam ma powłączane. Z tym kalendarzem to też jednak średnio, bo zależy mu na tym, żeby widział jednak chociaż te 2 tygodnie do przodu zdarzenia, a żaden widżet nie chce tego załapać.
Pewnie będę próbował tego 7.2.3.0 ale już czytałem, że ma jakiegoś buga, że zamykają się aplikacje same. Widziałem, że MIUI8 ma wyjść niebawem, może poczekam i tak już. Jeśli się okaże, że będzie miał ten rom jeszcze więcej problemów to zacznę wracać wstecz z wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę aktualnie na tym 7.2.3.0 xiaomi.eu i żadnych problemów z zamykaniem aplikacji nie doświadczyłem, a jestem hard userem. Zegar chodzi prawidłowo, kalendarz tez.

Pamiętaj że jesteś na wersji rozwojowej, nie musi wszystko działać. Najlepiej wgraj stable, a na miui 8 nie ma co zbytnio się napalać.

 

A jeżeli koniecznie chcesz miuipolska to wgraj sobie coś starszego typu 5.10.29 lub 5.12.10. Na tych romach bateria trzymała ok i nie było praktycznie bugów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co poczęści jest nie tak. Wgrałem tacie Timely jako budzik i po takim długim leżeniu telefonu po odblokowaniu na widzecie była godzina 21.23, a realnie była 22:27. Poprawna godzina była na pasku w górze telefonu, a w Timely ustawiła sie poprawna po kliknięciu w widżet. Od razu również włączył się alarm ustawiony na 22:00.

Miałem już sporo telefonów z androidem, ale nie spotkałem się z taką sytuacją. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...