Skocz do zawartości

zbity ekran+dotyk nie działa


Walo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam za swoje, kupiłem jakieś szkło noname i najprawdopodobniej przez to stłukł mi się ekran na dole i dotyk nie działa. Co w tym wypadku należy zrobić? Odesłac do micenter we Wrocku (jak mniemam gwarancja tego nie obejmuje) czy kupić części i zanieść do znajomego? Ile trwa naprawa w micenter i ile kosztuje ewentualnie wymiana wyświetlacza i dotyku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam za swoje, kupiłem jakieś szkło noname i najprawdopodobniej przez to stłukł mi się ekran na dole i dotyk nie działa.

Nie ma co winić szkła. Szkło od Nillkina, 3MK, czy innych czołowych producentów niczego nie gwarantuje. Pechowo telefon rąbnął o ziemię i tyle.

Jak ktoś lubi rzucać telefonem na prawo i lewo to polecam Moto X Force :-) Jemu nie są straszne bliskie spotkania z kafelkami , chodnikiem itp. Może kiedyś Xiaomi w tą technologię pójdzie.

i trzymam zdanie Nezumi, oddaj do SPRAWDZONEGO serwisu Xiaomi (m.in. wspomniane Mi Center)

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Walo napisał:

Znajomy robił mi juz kilka razy przy telefonach więc mniemam że zna się na rzeczy. @Nezumi skoro nie działa dotyk a wyświetlacz jest zbity ( nie po całości) to znaczy że jak kupię np. z tej aukcji http://allegro.pl/wyswietlacz-lcd-szybka-ekran-xiaomi-mi4-m4-miui-i5942802177.html to będzie dobrze?

To, że wymieniał, nie znaczy, że ogarnie Mi4. Była tutaj osoba, która oddała do serwisu zwykłego, co prawda serwis chwalony oh i ahy, a jak doszło co do czego to wymienaili w sumie 4x i za każdym razem łamali i niszczyli zakładane szkło, a to tylko 1 przypadek, było ich sporo więcej, więc jeżeli chcesz oddać do kogoś na serwis to upewnij się, że ten ktoś zna Xiaomi i wie jak je naprawić. Polecam zamawiać takie rzeczy z dragon-tt, jeżeli koniecznie chcesz sam kupować. Polecam też napisać do MiCenter, może mają jakieś oryginalne części na stanie, z rozbiórek uszkodzonych modeli (bo Xiaomi nie sprzedaje ekranów, więc wszelkie aukcje "Oryginalny LCD!" to kpina i oszustwo).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Jeszcze jedno pytanie. Jeśli przykładowo kupiłbym wyświetlacz z dragon-tt to oddając na jakikolwiek serwis, zrobią mi i dotyk tak? Jestem zielony więc przepraszam jeśli zadaje głupie pytania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Jest to mój 1 post na miuipolska:) Posiadam Mi4 od 1,5 roku i nie było z nim żadnych problemów! Poza problemem z case'm bo każdy powodował dostawanie się powietrza pod folię ochronną i szkło. Więc miałem tylko folię na wyświetlaczu jako zabezpieczenie. A tak to intensywne użytkowanie nie złamało go, aż do wczoraj. Są tematy jak wymienić ekran, ale nie znalazłem odpowiedzi na poniższe pytanie:

Telefon ma pęknięty ekran + nie działający dotyk. Jak odzyskać samemu dane z telefonu (zdjęcia, notatnik). 

Mam nadzieję, że nie powieliłem tematu, ale przejrzałem 23 strony i nie znalazłem takiego tematu. 

Za pomoc dziękuję 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają :( od 3 dni nie mogę dostać się do telefonu i odzyskać danych, zainstalowałem adb > wpisuję komendę fastboot devices i pokazuje mi nr telefonu....i dalej nie wiem co robić. 

Kolejną rzeczą wchodzę do starego twrp poprzez klawisze volume+ i power i też nie wiem co dalej. 

Przysięgam przeszukałem już chyba wszelkie czeluście internetu aby znaleźć info jak dostać się do danych z telefonu. Zlitujcie się proszę i prostym słowem napiszcie co i jak, bądź link. Cokolwiek

Edytowane przez asmaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lamcza napisał:

nie da sie przez eksplorera w mi pc suite odzyskac danych? Ew. jak cos widac na ekranie to podpiac myszke kablem otg i oblokowac tel. normalnie : p

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

MI pc suite bez problemu pomogło. Niewiarygodne. Najłatwiejszy sposób a ja pociłem się ze wszystkim innym. BArdzo dziękuję za pomoc! Ufff 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z was posiada pewne źródło dobrej jakości LCD do mi4? Na dragon tt białe oryginalne jest wyprzedane a jak mam kupić zamiennik to może poszukać gdzie indziej. No właśnie gdzie. Na co zwrócić uwagę.?czytalem że niektórym w zamiennikach nie działają przyciski pod wyświetlaczem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wojtoo napisał:

Czy ktoś z was posiada pewne źródło dobrej jakości LCD do mi4? Na dragon tt białe oryginalne jest wyprzedane a jak mam kupić zamiennik to może poszukać gdzie indziej. No właśnie gdzie. Na co zwrócić uwagę.?czytalem że niektórym w zamiennikach nie działają przyciski pod wyświetlaczem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Napisz tu:  https://miuipolska.pl/serwis-xiaomi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiłem ekran w telefonie, mogę go tylko odblokować bo działa jedynie górna część, przed oddaniem do naprawy muszę zgrać pliki z telefonu na dysk komputera, po podłączeniu telefonu nie mogę kliknąć w "Ładowanie urządzenia przez USB Dotknij, aby zobaczyć więcej opcji" bo ten przycisk znajduje się za nisko, mogę jedynie włączyć dane komórkowe i wifi, nawet nie mogę rozjaśnić ani zaciemnić ekranu. :L

Próbowałem przez Mi PC Suite, to mi program pokazuje że muszę zaktualizować telefon by się z komputerem połączyć.

Czy da się jakoś zgrać te pliki zanim z nim pójdę do naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Onion napisał:

Ale ja nie mam możliwości zainstalowania czegokolwiek na telefonie.

Masz 37 postów... Jesteś tutaj od... października 2014r i nie wiesz co to TWRP? Masz Xiaomi.eu? Pewnie masz, więc masz i TWRP, czyli podmienione recovery... Uruchom telefon w trybie recovery, podepnij pod PC i jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobraź sobie że nie, używałem telefonu do dzwonienia, a nie bawienia się w rootowanie, bootowanie czy inne modowanie, więc żaden Vysor ani Aircośtam do emulacji ekranu smartphone na komputerze mi nie pomógł w tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...