Skocz do zawartości

ZTE V967S problem


jamu

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI:

Jakim użytkownikiem jesteś? Dopiero zainstalowałem MIUI

Opis znalezionego błędu

Witam, niedawno zakupiłem ZTE V967S, od razu postanowiłem wgrać MIUI. Niestety, wersja sprzed 21.09 po odpaleniu zatrzymywała się na pomarańczowych napisach xiaomi.com podczas uruchamiania, natomiast w wersji z 21.09 wyskakuje błąd podczas instalacji w recovery. Czy jest szansa na jakąś działającą wersję?

Logcat

Dodatkowe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To bardzo zła wiadomość że nie można zainstalować MIUI na ZTE v967s. Też kupiłem ten telefonik ale jeszcze nie dotarł i miałem nadzieję że wgram na niego MIUI a tu klops. No ale tak na chłopski rozum jeśli wychodzi MIUI na ZTE a potem kolejna wersja to musi być sposób na wgranie tego romu na telefon. W każdym razie znalazłem na XDA Cannibal Open Touch Recovery v2.1.3 for ZTE V967S więc jak byś mógł sprawdzić czy na tym Recovery instalacja się powiedzie to byłoby super. Ja niestety nie mam możliwości zanim nie dostanę telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na XDA rom Max Flavour for ZTE V967S v-3.4

A to komendy z pliku updater-script:

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p5", "0", "/system");

mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p5", "/system");

Znalazłem także MIUI v5 na Need Rom i jest tam również do niego Recovery więc może warto sprawdzić, tyle że linki do downloadu pojawiają się dopiero po rejestracji więc jak by była potrzeba to pobiorę to MIUI i też zamieszczę zawartość pliku updater-script. Stockowego romu niestety nie znalazłem bo nawet Chińczycy wysyłają telefon z Custom romami.

-EDIT-

Pobrałem MIUI v5 z Need Rom i komendy z pliku updater-script są podobne:

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p5", "0");

mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p5", "/system");

Natomiast w komentarzach pod romem ktoś raportował błąd przy instalacji.

Czy brak "/system" w komendzie format może powodować problem?

-EDIT 2-

Pobrałem kolejny rom dla ZTE i tam zawartość updater-script jest inna:

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "0", "/system");

mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "/system");

Rom wg komentarzy działa stabilnie więc już sam nie wiem jak powinno być poprawnie, w każdym razie w obu romach z Need Rom w komendzie format występuje "/system" a w MIUI nie.

-EDIT 3-

Jako że nie daje mi to spokoju to pobrałem kolejny rom LEWA na ZTE i tam znalazłem:

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "0", "/system");

mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "/system");

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby sprawdzić czy w ogóle się instaluje któreś z chińskich miui? Poniżej podaję linki do obydwu wersji:

bhflower: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u15860947 ... aa_4.2.zip

juelian: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u4046431/ ... 98_4.2.zip

Dla jasności to są dwa różne porty i nie różnią się tylko cyferkami po przecinku. Język angielski jest oczywiście wbudowany.

Mam straszną chrapkę na ten telefon, ale na widok aosp słabo mi się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby sprawdzić czy w ogóle się instaluje któreś z chińskich miui? Poniżej podaję linki do obydwu wersji:

bhflower: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u15860947 ... aa_4.2.zip

juelian: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u4046431/ ... 98_4.2.zip

Dla jasności to są dwa różne porty i nie różnią się tylko cyferkami po przecinku. Język angielski jest oczywiście wbudowany.

Mam straszną chrapkę na ten telefon, ale na widok aosp słabo mi się robi.

Przejrzałem oba romy z twoich linków i w obu w updater-script w komendzie format brakuje /system tak jak w innych wersjach MIUI więc jeśli to jest źródłem problemu z instalacją to i te romy nie dadzą się zainstalować. Niestety nie mam jeszcze telefonu więc nie mam możliwości sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdłubałem rom z linku kolegi @rawyolks i znalazłem w pliku updater-script takie komendy:

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "0", "/system");

mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "/system");

-- 29 wrz 2013, o 15:17 --

Niestety nowy rom nadal się nie instaluje

11ugewz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz... chwila. Problem dotyczy czegoś innego. Wcześniej był ten sam błąd? Tu chodzi o assert failed czyli instalacja zostaje przerwana bo urządzenie nie nazywa się P188F07. Taka jest treść tego błędu natomiast powody mogą być dwa. Albo to, że nazwa urządzenia jest faktycznie inna w romie stock w build.prop albo wina recovery.

Jednakże sprawdziłem i rom stock dla ZTE także nazywa się P188F07 (chyba, że Ty masz inną nazwę w build.prop w systemie). Ten błąd przypomina mi za to inny przypadek jak kiedyś v5 nie dało się instalować dla SGS3 (m0) kiedy miało się dotykowe recovery CWM6. Mając tekstowe rom się instalował. A błąd właśnie był taki. Moim zdaniem ścieżki instalacji są teraz poprawne jak je zmieniłem i są takie jak w romie stock.

Musicie kombinować z recovery chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sprawdzę pliku bulid.prop ani nie potwierdzę że wcześniej błąd był taki sam bo nadal czekam na swój telefon. Screen błędu nie jest mój tylko kolegi z forum.android. Zaraz spróbuję go podpytać o zawartość pliku bulid.prop z jego telefonu. Natomiast Recovery na którym kolega próbuje odpalić instalację pochodzi z XDA

PS: pamiętam przypadek z SGS 3 tyle że na ZTE nie znalazłem jeszcze TWRP więc nie bardzo jest do czego porównać.

No i wg mnie nazwa jest poprawna bo we wszystkich romach które pobrałem na ZTE jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Zresztą zawsze postawisz telefon prze flash toola. Jeśli zrobi się full wipe przed instalacją to rom powinien się wgrać tym sposobem.

Mi się wydaje, że skoro rom jest w chinach robiony to na ich chińskie recovery, które może nie być na bazie nowszego CWM6 tylko starszego bez sprawdzania assert.

Ja dla Red Rice mam chińskie recovery na bazie CWM dotykowego. Także być może trzeba wgrać ich jeśli takie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plik exe wygląda na skompilowanego bata (komendy do wiersza poleceń), który przesyła recovery po fastbucie.

Jeśli ktoś ma scattera od V967S to zapewne da się wgrać ręcznie plik *.img przez SP Flash Tool.

Acid: czy mógłbyś potwierdzić, że korzystasz z portu od Juelian?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się właśnie doczytałem że można wgrać same recovery za pomocą np FlashTool. Recovery znajduje się w folderze logo (trzeba pobrać całą paczkę) i nazywa się gaojiquan.img więc raczej nie będzie problemu z wgraniem na telefon. Ja by ktoś był chętny to link do pobrania samego MIUI Recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nam obu bardzo się nudzi w to niedzielne popołudnie :D

Dla leniwych: paczka, w której jest najnowszy SP Flash Tool i recovery Juelian z linku @fyme.

http://www.multiupload.nl/ETRKBGE7P9

W razie problemów mój opis od wgrywania recovery do V987: http://forum.android.com.pl/f884/zte-v9 ... v5-325877/

Jakby był błąd przy rozpakowywaniu to trzeba uaktualnić winrara, bo cośtam zmienili w algorytmie kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tym razem jest lepiej bo error jest o argumentach z funkcji format. Expects 4 got 5 znaczy, że chce 4 argumentów a dostaje 5. I faktycznie jest 5:

format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "0", "/system");
Niech ktoś kto może otworzy zipa i potem updater-script i edytuje tą linijkę np na taką:
format("ext4", "EMMC", "/dev/block/mmcblk0p3", "0");

Wtedy będą 4 argumenty. Zapisać plik i pozwolić na przepakowanie zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie musicie robić nic bo z racji braku miui w tym tygodniu to będzie czas na poprawę romow. Dlatego zrobię poprawiony m.in dla ZTE.

-- 1 paź 2013, o 09:14 --

Ok zrobiłem nowy rom.

http://caro.miuiandroid.com/miuiandroid ... 3.9.27.zip

- bez 5 parametru w updater-script

- wciąż zmienione adresy partycji bo być może jeśli instaluje się na rom stock to tak powinno być

-- 3 paź 2013, o 08:46 --

No i jak z tym ZTE? Any progress?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie ma chętnych ze sprzętem (boją się czy co?) bo bez sprzętu są (w tym ja ) ale jak dobrze pójdzie to telefon będę miał w przyszłym tygodniu gotowy do testów.

EDIT:

Właśnie pojawiła się zdawkowa informacja, cytuję:

"Nawet z MIUI Recovery nie chce się instalować.... " :?: ale która wersja?, jaki błąd? to pewnie jakaś tajemnica.

Ech... gdybym tylko miał telefon u siebie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który instalował MIUI pomylił instalki (pobrał wcześniejszą wersję z piątym parametrem) więc sprawa jest nadal otwarta i czekam na informację o przebiegu instalacji poprawionej wersji.

No i pojawił się problem, cytuję:

"Dobra , teraz tak , instaluje się ale trwa to hmmmm 9 sek , pisze succes ale telefon nie wstaję , ekran stanął na screenie ze starym romem Max Flavour.

Więc jak na razie odpuszczam bo to już męczące.

Panowie no i się doigrałem , gdzie dostane oryginalny rom ? Niestety po tych zmianach telefon nie widzi kart sim..... ani zmiana recovery ani zmiana romów nie pomogła...Pomóżcie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...