Skocz do zawartości

czy zepsułem sobie telefon? załamany....


gob

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch miesiącach czekania (tyle szedł z Chin) dostałem wreszcie telefon, mówiąc wprost - zachwycił mnie - nie sądziłem że na żywo tak dobrze wygląda.

Tylko co z tego... ja go sobie po 2 dniach (chyba) zepsułem. Aż mi ciśnienie poszło - bo dla mnie 500zł to b.duży wydatek a tu taki klops.

Nie znam się na smartfonach i nie potrzebnie zacząłem grzebać, mogłem zostawić chiński ROM.

DO RZECZY: wgrałem TWRP ( z tym sobie poradziłem) następnie ściągnąłem błędny ROM bo przed instalacją w TWRP pojawiał się jakiś błąd - że plik .zip jest niekompletny - coś takiego. Wcześniej wyczyściłem WIPE chyba sobie partycje bo jak wszedłem i sprawdzałem zawartość telefonu na kompie to było dużo różnych plików, ale tak to wyczyściłem (nie wiem jak) że pamięć była pusta ;/. Chciałem zainstalować ściągnięty ROM - i nic. Tel się wyłączył, a jak włączam to czarny ekan z napisem MI.COM i LOGIEM MI. Tyle, żadnej rekcji.

Co więcej teraz telefon się w ogóle nie włącza już. Nie reaguje na power..

Uratuje mój telefon? .. Bardzo proszę o JAKĄKOLWIEK pomoc.................................jestem taki wściekły na siebie. no tragedia.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając moją wypowiedź: wgrałem najnowszy ROM Xiaomi.eu później jakąś inną starszą wersję. Wszystko było ok. Chciałem sprawdzić różnice ROM-ów.

Następnie zainstalowałem: miui_HMNote2_5.12.17_438755d269_5.0   (i tutaj zaczeły się kłopoty, bo to był jakiś niekompletny ROM)

I tutaj tak wszystko pokasowałem że żadnego pliku nie miałem jak patrzyłem przez TWRP i przez połączenie na kompie.

Chciałem wrócić na ROM Xiaomi.eu (ten co wcześniej hulał) i błąd coś w stylu że ROM jest niekompletny...

I teraz mam ekran czarny z napisem mi.com + logo MI                      ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek polecał wbić w recovery, jeżeli wyczyściłeś system, to nie ruszy, ale TWRP ruszy, ma ono opcję OTG oraz umożliwia przesyłanie plików z PC na telefon, w ten sposób możesz wrzucić tam paczkę z poprawnym romem i zainstalować, jak to nie pójdzie wtedy baw się w flashowanie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nezumi napisał:

Ja bym na początek polecał wbić w recovery, jeżeli wyczyściłeś system, to nie ruszy, ale TWRP ruszy, ma ono opcję OTG oraz umożliwia przesyłanie plików z PC na telefon, w ten sposób możesz wrzucić tam paczkę z poprawnym romem i zainstalować, jak to nie pójdzie wtedy baw się w flashowanie :P.

recovery? czyli co mam zrobić na poczatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szczuru napisał:

Wyłącz całkowicie telefon. Trzymaj Vol+ i wciśnij power (trzymając cały czas vol+), powinien odpalić Ci się TWRP, z jego poziomu zrób wipe data, cache, dalvik cache i zainstaluj system z paczki zip (do pobrania w downloadzie).

nie odpala się TWRP, tylko włącza się ten ekran z Mi.com

Co najlepiej teraz zrobić ....... ?

Edytowane przez gob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, szczuru napisał:

To pozostaje Ci opcją z wgraniem romu przez MiFlash a później wgranie romu MIUIPolska lub Xiaomi.eu. W razie czego służymy pomocą :)

Poniżej link do tutorialu o MiFlash:

MiPcSuite nie wykrywa telefonu, ale MiFlash już tak... nie wiem czy sobie poradzę no ale co mi pozostało. Tobie również dziękuje za zainteresowanie się moim (pewnie super prostym) problemem. Mógłbym Cię prosić o przesłanie linku do najnowszego ROMU MiuiPolska - bez to szukanie tego ROMU w sumie wpadłem w takie bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalując rom MiFlashem instalujesz jakiś chiński rom (w zasadzie tylko po to aby telefon się uruchomił "normalnie"). 

Link do romu dla MiFlasha do wykorzystania w turorialu:

http://bigota.d.miui.com/6.4.14/hermes_global_images_6.4.14_20160322.0000.17_5.0_global_7f7db9debe.tgz

Jak już uporasz się z wgraniem romu MiFlashem i telefon odżyje to wgraj TWRP i Rom MIUIPolska podane na końcu postu używając tego poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Romy:

Wersja rozwojowa/testowa:

https://www.androidfilehost.com/?fid=4996500813288309254

Wersja stabilna:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995315559

Wybór należy do Ciebie - w wersji rozwojowej może coś nie działać ale może mieć więcej funkcji od wersji stabilnej (bo nowe wersje rozwojowe wychodzą co tydzień).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlash - przeszedłem, wgrał się rom:

http://bigota.d.miui.com/6.4.14/hermes_global_images_6.4.14_20160322.0000.17_5.0_global_7f7db9debe.tgz

i teraz robie:

Instalacja recovery

    1. Przechodzimy do aplikacji Updater (katalog Tools)
    2. Menu 3 kropki > Select installation pack
    3. Wybieramy pobrany wcześniej chiński rom dev (o ile nie robiliśmy MiFlash)

 

Po wgraniu tego ROMu (Powyżej) na ten ROM ....global... (który służył mi w MiFlash) są błędy, wyskakuje jakiś co dwie sekundy jakiś komunikat, prawie nic nie da się robić w tym miui, w "ustawienia" nie da się wejść - wyrzuca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gob napisał:

MiFlash - przeszedłem, wgrał się rom:

http://bigota.d.miui.com/6.4.14/hermes_global_images_6.4.14_20160322.0000.17_5.0_global_7f7db9debe.tgz

i teraz robie:

Instalacja recovery

    1. Przechodzimy do aplikacji Updater (katalog Tools)
    2. Menu 3 kropki > Select installation pack
    3. Wybieramy pobrany wcześniej chiński rom dev (o ile nie robiliśmy MiFlash)

 

Po wgraniu tego ROMu (Powyżej) na ten ROM ....global... (który służył mi w MiFlash) są błędy, wyskakuje jakiś co dwie sekundy jakiś komunikat, prawie nic nie da się robić w tym miui, w "ustawienia" nie da się wejść - wyrzuca.

 

Po co wgrałeś rom z punktu 3, skoro użyłeś już miflasha? :D Skoro telefon normalnie już działał, wystarczyło wgrać TWRP i załadować jakiś Miuipolska albo stable :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zostać przy Romie global ? tzn wiem że mogę, tylko czy polecacie ? Czy lepiej się postarać i wgrać MiuiPolska?

Wolałbym MiuiPolska ale nie mogę (nie ukazuje się) zrotować MiFlash-a więc nie zainstaluje TWRP.  (tzn na pewno się da, ale nie potrafie po tych zabawach powyżej)-chociaż wcześniej wgrywałem TWRP i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...