ZduneX25

MIUI v5 (JB 4.1.1) SGS3

Recommended Posts

I d*pa... chcialem se wgrac od Ciebie rom Z25 bo dopiero dzis zauwarzylem ze moj jest inny, sciagam tego grisza i bd instalowac bo z tamtego miui nie da sie przejsc

teraz mam problem grisza i miui na bootlogo stoi xD

_________

Wszystko spoko trzeba za kazdym razem wipe robic

W momencie wydania miui 4.2.2, zrobię sobie przerwę w aktualizowaniu miui 4.1.1, nie będzie dla mnie wygodne budowanie dwóch romów i dwóch paczek ota kiedy doszło mi jeszcze nowe urządzenie i przestałem używać 4.1.1

Do przejścia z jednego na drugie wymagany będzie full wipe.

Witam,

Czy choć orientacyjnie wiadomo jest kiedy wersja na 4.2.2 się pojawi? W 4.1.1 mam niestety problem z trzaskami i co gorsza aplikacją zegar. Nie wiedzieć czemu wiesza się i dziś do pracy zaspałem:) Jeśli to kwestia dni to poczekam, jeśli dłużej to na razie wrzucę jakiegoś stocka.

Fajnie, bedzie miui w wersji androida 4.2.2 bez trzaskow, bo szczerze mowiac to jest jedyny powod dla ktorego przestalem go uzywac. Tylko, ze kiedy instaluje miui od Ciebie Zdunex to mam taki problem, ze nie moge wylaczyc fransferu danych w sieci komorkowej. W menu acz przesyl danych mam wylaczone a mimo to ciagle na pasku mam ikone, ze przesyl jest aktywny i nic nie moge z tym zrobic... Jakies pomysly co to moze byc?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Zamazac markerem xD ja mam tez bajer gdy restartuje telefon z wlaczonym wifi, po restarcie nie pokazuje mocy polaczenia / rozwiazanie wlaczyc i wylaczyc wifi

Mam problem na 4.1.1 z ostatniej aktualizacji 18.10 nie dziala monitor danych "aplikacja zostala zamknieta" czyscilem pamiec podreczna i dane / nie pomaga

Wgram jeszcze raz , przeinstalowalem nie dziala nadal ...;/

lecz jak kasuje dane aplikacji, ona dalej je trzyma bo jesli korzystam z neta na zywej ikonie procent wzrasta ... wtf

WGRALEM Z FULL WIPE NADAL PROBLEM WYSTEPUJE

/ SPROBUJE wgrac wersje z 11.10 i zobaczymy

/ ta monitor danych dziala, :evil::evil::evil: w wersji 11.10

Czyli wersja 18.10

Nie dziala monitor danych,

Jesli cokolwiek wgra sie w recovery pozniej za kazdym razem gdy wlaczaczymy telefon przed pojawieniem pulpitu pokaze sie nam "otwieranie aplikacji"

takze powracam do wersji 11.10

podczas update romu pojawia sie komunikat:

assert failed: apply_ptch_check("/system/app/AGE.apk", b59b47ff9300de5c81935ba2e5916b41a485cd42", "4ee9f43f9d7e3c5a58a1d4b02081825e7cf23726") E: Error in /sdcard/OTA-Updater/download/miui-galaxy_3.11.1.zip ( Status 7 ) Installation aborted.

Ota zawsze jest między najnowszą wersją, a poprzednią czyli ota 3.11.1 zadziała tylko i wyłącznie na 3.10.25

Z innej beczki to 4.2.2 nie ma jeszcze ota, nie wiem jakim cudem udało Ci się pobrać?

Zdunex, masz racje, wersja Androida u mnie to 4.1.1

ale wiesz co, jak wchodzę w informację o Telefonie to mam do pobrania nową wersje systemu i właśnie jak chce ją zainstalować to pojawia mi się wyżej napisany komunikat.

To normalne, że masz info o aktualizacji, bo najnowsze jest 3.11.1, ale jako użytkownik chcący używać aktualizacji OTA musisz zawsze mieć ostatnią wersję, nie wgrasz tego na 3.9.20.

Od wersji 3.9.20 ominąłeś za dużo aktualizacji by to ota mogło działać. Poza tym fakt, że wyświetla Ci aktualizacje będąc na starszych wersjach nie do końca świadczy o tym, że możesz ją wgrać. Na 100 użytkowników mojego romu każdy może siedzieć na innej wersji czy powinienem wydawać 100 paczek ota? Chyba nie, wygodniej mi robić ota jak pisałem najnowsza-poprzednia. Po dodaniu nowego ota kasuję stare, więc teraz chcąc mieć najnowsze miui musisz wgrać pełny rom z racji, że goo.im padło i skasowało wszystkie pliki (miui 4.1.1 tam trzymałem sprawa się lekko komplikuje..).

Tu jest najnowszy build 4.1.1: http://91.205.75.29//zdunex25/3.11.8/mi ... .8-4.1.zip

Istnieje możliwość podniesienia jakości zapisywanych rozmów?

Bo na tą chwilę trzeba się bardzo wsłuchiwać żeby zrozumieć o co w rozmowie chodzi, a jak dojdą do tego odgłosy z zewnątrz (wiatr, gwar) to zapis jest kompletnie nieczytelny.

No nie wiem, ale ja pracując jako dostawca często dostaję telefony z zamówieniami będąc już w trasie i do tego jeżdżę naprawdę głośnym autem często z uchylonym okiem, korzystam z nagrywania romów, bo wiadomo notować podczas jazdy bym nie mógł nawet jakbym chciał i nigdy nie zdarzyło mi się by nagrana rozmowa nie była czysta albo, żebym musiał się domyślać co zostało podpowiedziane. Mam już setki nagrań.

To co zauważyłem na poczatek: nie wiem czy to problem samej ikony czy oprogramowania, ale stojąc kolo routera posiadam tylko jedna kropkę zasięgu WiFi a w posiadanej poprzedniej wersji wszystko działało (wyswietlało) lepiej

To szkoda że dopiero co skasowałem nagrania śmieci. Zabawne było to że rozmowę przeprowadziłem bez problemów, ale już zapis oby stron był czytelny może w 40%.

Ale pod względem technicznym to nic dziwnego. Już jakość rozmów w GSM jest kiepska (zależy oczywiście od operatora i warunków), jeżeli jeszcze to coś skompresujemy do 8 kHz to witamy w czasach dźwięku ZX Spectrum i pochodnych. Być może Kamil masz lepszego operatora.

Jak dla mnie jest to sieczka, a poza tym w rozmowie ważna jest intonacja i inne szczegóły dochodzące np. z otoczenia. Przy takim kodowaniu nie ma na to szans.

Więc wracając do tematu, czy jest możliwość kodowania dźwięku w wyższym bitrate?

@Szymon możesz zrobić wipe cache i dalvik-cache w recovery w końcu to był spory skok, więc można pozbyć się pamięci podręcznej

@Piotr to ile dać 16, 32? edit: jednak się poddaję za dużo smali do edycji, mogę Ci napisać jak to zrobić

@Piotr to ile dać 16, 32? edit: jednak się poddaję za dużo smali do edycji, mogę Ci napisać jak to zrobić

To pisz tu, lub na PW. Dla lepszej jakości chętnie przysiądę nad tym.

Dekompilujesz SoundRecorder.apk i edytujesz 3 pliki:

SoundRecorder\smali\com\android\soundrecorder\SoundRecorder.smali

SoundRecorder\smali\com\android\soundrecorder\RecorderService.smali

SoundRecorder\smali\com\android\soundrecorder\RemainingTimeCalculator.smali

W SoundRecorder.smali szukasz:

setBitRate
tag występuje 6 razy, ale Ciebie interesują tylko dwa wystąpienia, nad którymi będzie linijka:
const/high16 v1, 0x8
te v-ki przed 0x8 są rożnie w innych plikach dlatego nie można tego zrobić od reki. W RecorderService.smali robisz to samo co w SoundRecorder.smali tylko, że wartość 0x8 występuje tu jeden raz. W RemainingTimeCalculator.smali szukasz:
.method public setBitRate(I)V
i pięć linijek niżej będzie
div-int/lit8 v0, p1, 0x8

Wszystkie te 0x8 zmieniasz na swoje kHz:

8 - 0x8

16 - 0x10

32 - 0x20

64 -0x40

128 - 0x80

256 - 0x100

Kompilujesz nowe SoundRecorder.apk, otwierasz nowe winrarem albo 7zipem, wyciągasz plik classes.dex, otwierasz tak samo stary kasujesz w nim classes.dex i wrzucać nowy (przeciągnij-upuść), tak gotowe apk podmieniasz w /system/app.

Restartujesz telefon, czyścisz dane aplikacji dyktafon i gotowe.

Dzięki.

Widzę że będę musiał zaopatrzyć się w kompilator i dekompilator.

Mógłbyś któryś z tych narzędzi polecić?

Edit

Przy okazji tematu możliwości. W Kitekat pojawiła się fajna apka zegara. Widziałem to w akcji w którymś z romów.

Sam to zegar standard, natomiast stoper z graficzną prezentacją upływu czasu jak dla mnie rewelka.

nexusae0_wm_Screenshot_2013-10-31-16-32-58.png

Apka jest z tego artukułu

Próbowałem instalować, "zamroziłem" systemowy zegar ale podczas instalacji i tak wyskakuje "błąd parsowania"

Witam,

Mam problem z powiadomienimi. A mianowicie mam tylko dźwięk a nie mam nic na pasku. Jak mogę to ustawić aby ta aplikacja pokazywała mi powiadomienie w pasku.

Szczegół, ale dziwny.

Korzystam z kernela googy max i od wersji MIUI v5 3.11.22 PL wchodzenie w ustawienia kernela trwa bardzo długo, ale to jeszcze żaden problem.

Problemem jest że przestało działać ustawienie prądu ładowania. Co nie ustawię, to prąd ładowania jest ten sam.

Można to jakoś obejść, czy tylko powrót do starej wersji romu?

To pytanie skieruj do @googy. To, że miui wprowadza zmiany to jest oczywiste, a ja nie planuje bawić się we wspieranie wszystkich kerneli. Tak jak @googy porzucił wsparcie miui w kernelach wydanych po 11 listopada, tak samo ja nie planuję zaglądać do czy też rozwiązywać problemów związanych z jego kernelem.

Guest
This topic is now closed to further replies.