Skocz do zawartości

Redmi 3 pro synchronizacja aplikacji


adamesqqq

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Mam problem ze swoim swiezo zakupionym Redmi Pro 3.

Z telefonu jestem bardzo zadowolony, czytnik linii papilarnych to gadzet zdecydowanie ulatwiajacy zycie, ale zamiast wystosowywania superlatyw dotyczacych zakupu chcialbym zapytac o mozliwosc synchronizacji aplikacji zewnetrznych, typu gmail, tak, aby ciagle byly aktywne i pobieraly dane.

W chwili obecnej moj messenger milczy jak zaklety, gmail potrafi wyswietlic notyfikacje dopiero po uplynieciu jakiegos czasu od odblokowania ekranu.

Czy da sie ustawic aplikacje na ciagla synchronizacje z internetem? Szukalem w profilach baterii, w opcjach zasilania, wlaczylem magicznie brzmiaca opcje "Sync" i dalej nic.

Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostart znajdziesz w aplikacji Panel sterowania sekcja uprawnienia/dodaj do autostartu. W innych nakładkach  z reguły nie ma tak dużo opcji konfiguracyjnych. Żeby dostać powiadomienia od jakieś aplikacji to chyba w każdym systemie musi ona być uruchomiona. Jak jest wyłączona to nie odbierze wiadomości i co za tym idzie nie powiadomi o niczym. Jeszcze w ustawieniach/urządzenie/bateria i wydajność/oszczędzanie baterii/tryby oszczędzania baterii ustaw "nie blokuj (bez ograniczeń aplikacji w tle). Często to właśnie ustawienia oszczędzania baterii są powodem braku powiadomień. Niestety w niektórych romach pomimo tych działań nie wszystko działa ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to przerabiałem. Powiem tak - po przerobieniu wszystkiego co znalazłem na forum - Gmail - jakoś działa, maile z reguły dochodzą; Messenger - podobnie; powiadomienia z Facebooka - loteria. Ustawienia są raczej ok. bo dochodzą, ale losowo, jedno dojdzie, 3 kolejne nie; WhatsApp - przez jakiś czas działały, wczoraj zauważyłem że wiadomości dochodzą dopieru po wejściu w aplikację. Pogrzebałem w ustawieniach i okazało się że tam były wyłączone. Ciekaw kiedy, bo wcześniej dochodziły.

Ogólnie, tutaj musisz włączyć tyle rożnych opcji żeby zadziałała tak prosta rzecz jak powiadomienia, że jestem w szoku. Na chwilę obecną Android (a może MIUI? nie wiem sam, bo nigdy nic z Androidem nie miałem) jest chyba najmniej intuicyjnym systemem mobilnym z jakim miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04/30/2016 o 08:32, FromWP napisał:

... Żeby dostać powiadomienia od jakieś aplikacji to chyba w każdym systemie musi ona być uruchomiona. Jak jest wyłączona to nie odbierze wiadomości i co za tym idzie nie powiadomi o niczym...

Absolutna nieprawda. Miałem kilka telefonów z androidem z w żadnym nie było takich cyrków z jakimś autostartem czy blokowaniem kłódką w ostatnich aplikacjach a powiadomienia działaly. Na miui WhatsApp u mnie działa jak mu się zechce, czasem dochodza wiadomości czasem nie. A opcje blokowania w opcjach baterii też działają jak chcą. Np mam wszędzie wyłączonego Facebooka a powiadomienia i tak dochodzą. Może zamysł jest ok z ta mnogością opcji ale wykonanie do kitu.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciacho23 napisał:

Miałem kilka telefonów z androidem z w żadnym nie było takich cyrków z jakimś autostartem czy blokowaniem kłódką w ostatnich aplikacjach a powiadomienia działaly.

Ale to jest miui, ono samo mrozi apki, chcesz by apka działała i były powiadomienia to robisz jak koledzy radzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ciacho23 napisał:

Absolutna nieprawda. Miałem kilka telefonów z androidem z w żadnym nie było takich cyrków z jakimś autostartem czy blokowaniem kłódką w ostatnich aplikacjach a powiadomienia działaly. Na miui WhatsApp u mnie działa jak mu się zechce, czasem dochodza wiadomości czasem nie. A opcje blokowania w opcjach baterii też działają jak chcą. Np mam wszędzie wyłączonego Facebooka a powiadomienia i tak dochodzą. Może zamysł jest ok z ta mnogością opcji ale wykonanie do kitu.

Nieprawda że aplikacja musi być uruchomiona żeby działała? Ciekawa teoria. W zwykłym Androidzie jest trochę inaczej niż w Miui, tu trzeba niektóre uprawnienia ręcznie skonfigurować. U mnie jakoś wszystko działa. Miewałem problemy z Whatsappem, czy Gmailem, ale zmiana ustawień w oszczędzaniu baterii, godzinach ciszy i uprawnieniach pomogła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym to polega. Czysty android pozwala zainstalowanej spce na wszystko. Dopiero w androidzie 6 pojawiły się zarządzanie uprawnieniami, ale też nie tak zaawansowane jak w miui. Dla niektórych jest to nieintuicyjne, większość się przyzwyczai, ale co najważniejsze - dobrze skonfigurowane działa

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...