Sign in to follow this  
Blee

Nexus 4 - MIUI v5 (JB)

Recommended Posts

Czy komuś jeszcze aplikacja sms odmówiła dalszej współpracy? Nie ważne czy wersja z ogonkami czy bez.

Ok, a czy ktoś ma z nią problem na spolszczeniu?

EDIT:

Jak dla mnie problem prawdopodobnie po stronie miuiandroid. Rozwiazanie to instalacja wersji z poprzedniego tygodnia.

Przy okazji tej wersji. Czy ktoś znający aplikację „Aparat”, która się teraz pojawiła, wie jak z niej szybko dotrzeć do wykonanego właśnie zdjęcia? Czy pozostaje po prostu wyjść i dokopać się „na piechotę”?

Tak jak wcześniej, przesuwasz ekran w lewo.
Wcześniej to ja miałem (znałem) tylko taką, w której zdjęcie pojawiało się w LD jako maleńka ikonka i wystarczyło kliknąć, żeby domyślna przeglądarka zdjęć ją wyświetliła.

Dzięki. Spotkałem się z tą apką po raz pierwszy i tego ficzera nie znałem.

Wersja 3.11.1 jest bug z blokadą ekranu, nie zawsze odblokuje przy najechaniu na kłódkę w dół trzeba w prawo na sms lub w lewo na telefon, drugie rozwiązanie to odblokowanie wzorem lub pinem bez blokady.

Bug znany mi od dawna,jak miałem N4. Można spróbować zmienić na inny lockscreen np.belkę przesuwaną w dół.

Zmiana blokady z innego motywu daje rozwiazanie, ja zawsze mam wzór bez blokady, napisałem to informacyjne :-)

Jak sprawuje się ROM na N4? Na GNexie, jakkolwiek lubię MIUI i miałem multum cierpliwości, to było to porażką, nawet po zmianie kernela. Ile wyciąga na baterii? Dymki z FB messengera działają poprawnie?

I tak w zasadzie: MIUI w ogóle planuje wydać jakiś official? Wiem, że jakieś nexusy ich nie interesują, bo mają swoje telefony, ale byłoby miło, chyba każdy to wie.

Dymki czatu przynajmniej mi działają poprawnie, ale jeśli chodzi o baterie to trzyma mi około 1-2 dni. A jeśli chodzi o ROM oficjalny to watpie, że będzie.

Oficjalnego miui nie będzie to już jest potwierdzona informacja, z kernelem franco r165 wersja miui bardzo dobrze sobie radzi z baterią, przy tym apka franco działa dobrze

Cóż, nieco szkoda, że taki telefon nie ma oficjalnego wsparcia. Jutro chyba popróbuje tego MIUI.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Prawdopodobnie na radiu z KitKat'a nie uruchomi wam sie wifi (u mnie tak jest), trzeba wgrac radio z JB. Tak tylko pisze zeby w razie co nie wpadac w panike ;)

Panowie - po ostatniej aktualizacji (3.11.15) zniknął ekran blokady. Po włączeniu telefonu od razu jestem na pulpicie. Jest tak u kogoś, czy tylko u mnie się coś "pokrzaczyło" ?

Czy wiadomo coś na temat MIUI na androidzie 4.4? Oficjal to raczej nie ale czy jakiś developer z xda coś planuje? Wie ktoś coś?

Nie w takim tempie, w jakim pracują w Xiaomi. ;) Z tego co koledzy zorientowani pisali, to chyba najszybciej można się spodziewać MIUI 6 na Andku 4.3. Na 4.4 pojawi się pewnie, jak będzie Android 4.5 albo 5. Też mi się wydawało naturalne, że MIUI 6 powinno być bankowo na 4.4, tym bardziej, że np. CyanogenMod ma być na 4.4 lada dzień.

Bankowo? Niby jak? Nie można od tak wrzucić 4.4 bo akurat jest na to moda. Przecież na tym ma być MIUI. Trzeba kupę czasu by dostosować MIUI. Obecnie wiem że MI3 WCDMA może mieć 4.3 MIUI. I albo będzie z tym już na starcie albo później przy MIUI v6 ale wtedy byłby przeskok na 4.3 także dla MI2.

Wysłane z mojego Nexus 7

Bankowo? Niby jak? Nie można od tak wrzucić 4.4 bo akurat jest na to moda.
Moda? Acid… W tej branży nikt nie mówi, ani tym bardziej nie rozpatruje wersji systemu w kontekście mody. Wkłada się czy instaluje – po prostu najnowsze… Przecież Snapdragona 800, 5" IPS czy Adreno 330, Xiaomi nie włożyło do Mi3 bo jest taka moda, prawda? :) Jakby wersja systemu była tylko modą, to na jaką cholerę w ogóle zmienialiby androida w kolejnych odsłonach MIUI?

Przecież na tym ma być MIUI. Trzeba kupę czasu by dostosować MIUI.
No właśnie o to chodzi… O ten czas. Strasznie długo to trwa.

Moda znaczy, że jak wyszedł 4.4 to wszyscy nagle chcą i pytają się kiedy 4.4 na xxx. To nie tak. W MIUI masz 4.1 i wystarczy. MIUI nie polega już na aktualizacjach Androida tak bardzo. Sami sobie system aktualizowali. Nie masz potrzeby mieć Kitkata z MIUI. Ja mam 4.4 na dwóch N7 i wystarczy.

Moda znaczy, że jak wyszedł 4.4 to wszyscy nagle chcą i pytają się kiedy 4.4 na xxx.
No, ale to jest oczywiste, że będą takie pytania. To jest nowość. Ludzie poczytali o ficzerach i o tym, że jest żwawszy i ma mniejsze wymagania co do pamięci, etc. Nie dziwne więc, że chcą wiedzieć, kiedy powstanie MIUI na nim.

Nie masz potrzeby mieć Kitkata z MIUI. Ja mam 4.4 na dwóch N7 i wystarczy.
Ty masz 4.4 na 2 telefonach i wystarczy, więc ja nie mam potrzeby mieć 4.4 w MIUI? :)

Dlaczego ciągle wypowiadasz się w tak autorytatywny sposób na każdy temat dotyczący MIUI czy Xiaomi? Naprawdę musisz negować wszystko, czego chcieliby inni? Tylko dlatego, że Ty nie chcesz albo nie pomyślałeś o tym, albo nawet może myślałeś, ale już się z tym brakiem pogodziłeś? Każdy jest inny i zawsze ktoś będzie chciał czegoś, czego w MIUI czy w smartfonach Xiaomi nie ma. Skoro takie i podobne pytania się pojawiają, tzn. że ludzie tego oczekują. Wmawianie im, że tego nie potrzebują jest… hmmm… dziwne (delikatnie mówiąc).

Zarówno ja, jak i zapewne większość użytkowników, jesteśmy Tobie (i nie tylko oczywiście) bardzo wdzięczni za wszystko co robisz dla polskiego MIUI, ale na boga – trochę więcej luzu! Zupełnie inaczej by się dyskutowało, gdybyś po prostu napisał, że „to pewnie długo potrwa” albo cokolwiek innego, ale jako informację a nie dąsy! Bo tak właśnie (jak irracjonalne dąsy) wyglądają Twoje odpowiedzi, kiedy ktoś pyta o coś, czego jeszcze nie ma. Kpiące określenia „moda”, czy „nie masz takiej potrzeby” albo wciskanie, że „to zbędne” jest czasami lekko niepoważne.

Yy.. nie.. chodziło mi o co innego:

Nie masz potrzeby mieć Kitkata z MIUI
.

Bo faktycznie nie masz. Mając MIUI masz to co daje MIUI a nie to co daje Android o bazie x.x. Owszem MIUI jest na bazie Androida ale jest tak zmodyfikowany (mówię o natywnym MIUI dla MI-2), że nie zobaczysz usprawnień tego całego Kitkata. Owszem być może pojawi się funkcja Drukowanie ale np. nie zobaczysz tego co w Kitkacie jest popularne czyli płynność na 512MB ram. To tylko przykład z kilku funkcji z tego Kitkata, które rzuciłem z pamięci. Moją wypowiedzią chciałem pokazać, że ludzie się mylą co do MIUI (ale spoko to tylko niewiedza...). Powszechnie ludzie uważają, że no skoro Google dało 4.4 albo Samsung gdzieś tam właśnie pokazał 4.3 dla Note2 to już MIUI miało by mieć. No to właśnie tak nie działa. Już nie wspomnę o Note.. czy Hox gdzie MIUI i tak pewnie oleje te urządzenia. Może i niepoważne z mojej strony te słowa ale mam dwa wyjścia: albo negować i pisać prawdę niektórym albo się nie odzywać. Tylko, że takim osobom pozostanie nadzieja, że MIUI przejdzie na 4.4 do HTC One (bo przecież HTC dało GE 4.4) co niestety będzie złudne.

Więc jeszcze raz: wyznacznikiem MIUI nie jest numerek Androida (bazy) tylko kolejny numer wersji. MIUI na 4.1.1/4.2 jest i tak wielokrotnie bardziej funkcjonalny niż 4.3. Porównując czyste MIUi z AOSP i podliczając funkcje jakie przynosi nowa wersja.

A to..:

Ja mam 4.4 na dwóch N7 i wystarczy.

Miałem na myśli siebie. Niekoniecznie to miało być napisane zaraz po tamtym zdaniu.

4.4 mi bardzo fajnie się sprawuje na N7 (szczególnie, że w tym nowszym włączyłem ART).

Tu trzeba popatrzeć na MIUI z innej strony. Masz np. 4.2 na Nexusie 4. Ok wgrywasz 4.3. Potem 4.4. W praktyce masz to samo. Ten sam wygląd, te same funkcje. I tak AOSP jest goły więc prawdziwą funkcjonalnośc uzyskujesz korzystając z aplikacji Google Play. A popatrz na MIUi. Miałeś v3. W v4 nowy wygląd i masa nowych funkcji. V5 znowu inny, ładniejszy (albo brzydszy nieważne) i znowu kupa nowych aplikacji i funkcji. I do tego całkiem szybko. A przecież na moim MI-2 był v4 na 4.1.1 i v5 też jest na 4.1.1. Baza została a MIUI całkowicie się zmienił.

Powszechnie ludzie uważają, że no skoro Google dało 4.4 albo Samsung gdzieś tam właśnie pokazał 4.3 dla Note2 to już MIUI miało by mieć.
Wcale nie. Wg mnie, źle to odbierasz. Nikt rozsądny nie oczekuje, że MIUI na 4.4 będzie od razu. Jednak gdyby kolejna duża wersja (6) była na najnowszej (czyli w momencie pojawienia się pewnie już kilkumiesięcznej (a całkiem możliwe, że będzie już kolejna)) wersji Androida, to byłoby to logiczne, jak i raczej wykonalne, prawda? Nowa wersja Andka nie oznacza przecież, że muszą wszystko napisać od nowa. W Xiaomi nie pracuje też przecież jeden fascynat, który pisze to dla rozrywki po 12 godzinach pracy przy taśmie montażowej w Foxconie. ;) Może i się mylę, ale wydaje mi się, że efektywność działania MIUI jest także uzależniona od Androida.

Może i niepoważne z mojej strony te słowa ale mam dwa wyjścia: albo negować i pisać prawdę niektórym albo się nie odzywać.
Nie chodzi o fakt, tylko o sposób jego przekazania. Forma sporej części Twoich wypowiedzi jest zabarwiona nieco w stronę: „posr…ło was z tymi zachciewajkami? Wybijcie to sobie ze łba! Po kiego ch… wam to potrzebne?!”. :) Oczywiście nieco „podkoloryzowałem” aby lepiej przekazać emocje, jakie czuć, czytając niektóre Twoje odpowiedzi. Bez urazy – masz prawo nieco irytować się, czytając absurdalne, wg Ciebie, pytania. Jednak można to napisać prosto i bez używania pytań pomocniczych w stylu: „a po co ci to?”, tylko po to, żeby każdy kolejny argument skwitować słowami „ale przecież to ci nie jest potrzebne!”. ;)

A przecież na moim MI-2 był v4 na 4.1.1 i v5 też jest na 4.1.1. Baza została a MIUI całkowicie się zmienił.
Doskonale rozumiem, co masz na myśli. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe MIUI na nowym Andku, może dawać jeszcze więcej niż tylko samo nowe MIUI. Np. niewiele brakowało, żeby 4.4 obsługiwał pliki RAW. Gdyby nie było tego w Mi3, to np, nie byłby kolejny (obok szybkości działania, responsywności, niższego zużycia energii) argument dla ludzi, którzy liczyliby na takie usprawnienia w swoich urządzeniach?

Być może problem oczekiwań bierze się z tego, że MIUI postrzegane jest jako „nakładka” na Androida (tak jak oprogramowanie producentów smartfonów), a nie jako „system”(?) jedynie bazujący na Androidzie. A skoro aktualizacje do 4.4 są zapowiadane już w wielu telefonach, to też użytkownicy MIUI mają na to nadzieję i o to pytaką. Osobiście nie mam bladego pojęcia, jak bardzo Xiaomi ingeruje w AOSP, i ile zostaje z oryginału i osobiście też tak go postrzegam. Patrząc okiem zwykłego użytkownika, dla mnie to jest analogiczne jak TouchWiz czy Sense. Oni też zmieniają dialery, apki do SMSów, klawiatury, dokładają swoje programy, widżety, ikony czy dźwięki. W tym momencie przewaga MIUI (jak dla mnie), to po prostu estetyka standardowego tematu graficznego z jednoczesnym nieodczuwaniem takiego ciążenia, jak to ma miejsce przy instalacji innych launcherów i ich skinów, do tego kilka bajerów konfiguracyjnych i… to wszystko. Bo w sumie co jeszcze daje MIUI? Niby mógłbym się obyć i zainstalować jakiś inny CR, ale przez dwie godziny buszowania po sieci, nie znalazłem żadnego oryginalnego i estetycznego skina dla CyanogenModa. Używanie tych paskudztw, które widziałem (nie wspominając już o standardowym), doprowadziłoby mnie chyba do depresji. ;)

Ah sorki :)

Przezroczysty navbar i status bar pewnie jest do zrobienia w frameworku. Może kiedyś ktoś zrobi takiego moda.

Jakie kernele działają z wersją .29 oprócz Franco?

Witam!

Szczególnie polecam kernel Matr1x - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2007231 - wersja 9,5 lub 10 - sam używam 10.

Dodatkowo odnośnie kernela do MIUI - tutaj są informacje, które działają i są sprawdzone - http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=2.

Jeśli ktoś wcześniej instalował 4.4 a chce wrócić do MIUI to musi zmienić radio na .48 z obrazu 4.2.2.

Transparentny (oszukany) navbar jest i nazywa się Ultimate Dynamic Navbar - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2270198. Oszukany, bo pojawia się i znika - u dołu.

Pozdrawiam,

MZ

-- 21 gru 2013, o 19:07 --

Polecam paczkę z Gapps oraz dodatkami od Datsuna - mi bardziej pasuje niż paczka polecana w strefie download (mniej roboty z instalowaniem*) - http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=1.

* po wgraniu gapsów z polskimi dodatkami bez full wipe musiałem przeinstalowaćL Gmail'a, YouTube'a, Hangouts'a.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this