Sign in to follow this  
Blee

Nexus 4 - MIUI v5 (JB)

Recommended Posts

A można screeny czy cokolwiek pomocnego? Bo ja nie mam N4... Jedyne co zrobiłem to zmiana w frameworku w dimens.xml wysokości navbara i szerokości z 48 na 36dip.

Zmiana samych numerków. Na maguro jest ok, jeśli w tym N4 jest jakiś dodatek od developera co odwołuje się do tego miejsca i tam coś czyta to lepiej jest darować sobie modyfikację navara w N4 i dać użytkownikom możliwość samodzielnego modowania.

ModInstaller ściągnięty, instalacja navbar 36dpi, po uruchomieniu nadal navbar mipop[ jeśli dobrze rozumie, kółeczko które rozkłada się na 4 ]

A można screeny czy cokolwiek pomocnego? Bo ja nie mam N4... Jedyne co zrobiłem to zmiana w frameworku w dimens.xml wysokości navbara i szerokości z 48 na 36dip.

Zmiana samych numerków. Na maguro jest ok, jeśli w tym N4 jest jakiś dodatek od developera co odwołuje się do tego miejsca i tam coś czyta to lepiej jest darować sobie modyfikację navara w N4 i dać użytkownikom możliwość samodzielnego modowania.

Jesli chodzi Ci o ten halopodobny navbar to prosze. Jak dla mnie porazka, bo domyslnie jest tylko Back, a zeby byla reszta trzeba "pociagnac" go do srodka.

https://www.dropbox.com/s/xle2lx9gq8gnegv/Screenshot_2013-09-28-21-38-44.png

i właśnie u mnie jest ten problem że, instalacja gotowego navbar 36 dpi przez recovery nie zmieni halo navbar, a i instalacja z ModInstaller też nie zmieni mi na navbar 36 dpi, coś jest chyba skopane, i robiłem to dwa razy i za każdym razem na świeży system bo myślałem że coś źle zrobiłem

to widać developer robi coś innego niż w liście zmian, wprowadzanie w błąd użytkowników, chyba nie o to w tym chodzi.

już trzeci raz na czysto sam rom lang gapps odpalenie restart i instalacja navbar 36 dpi z modinstalera i uruchomienie i nie działa navbar 36 dpi,

Juri to zrób dwie rzeczy po czystym postawieniu miui

1. Edycja build.prop zmieniasz qemu.hw.mainkeys=1 na 0

2. Odinstalowujesz mipop np przy pomocy TB. Z jakiegoś powodu samo zamrożenie nic u mnie nie dało.

Po resecie masz stary navbar tylko cieńszy.

Pomysł blee z modinstalerem też jest dobry, ale ktoś zauważył że trochę miesza w tłumaczeniu.

A czyli ten MI pop jest tym dodatkiem co miesza w przyciskach ekranowych. Prawdopodobnie czeka w frameworku na wartość 48 ale tam jest 36. Czyli wyjścia są dwa albo usunąć MI pop z romu + build.prop jak kolega wyżej, albo dać sobie spokój z N4 i niech użytkownicy sami sobie zmieniają navbar.

Ja mysle ze w framework'u jest zmienione na 36dpi bo po odisntalowaniu mipop (to sa raczej te smieszne przyciski) i tej zmianie w build.prop mam normalne, konfigurowalne przyciski navbar, ale znacznie ciensze niz dotychczas byly. Sproboje wrzucisc screen'a jak to teraz u mnie wyszlo. Blee najpierw podpowiedzial mi zmiane mod instalerem, ale rozjechal mi sie statusbar na 36 dpi.

https://www.dropbox.com/s/2ur7taxv08zp99w/Screenshot_2013-09-29-10-26-36.png

Ja mysle ze w framework'u jest zmienione na 36dpi bo po odisntalowaniu mipop (to sa raczej te smieszne przyciski) i tej zmianie w build.prop mam normalne, konfigurowalne przyciski navbar, ale znacznie ciensze niz dotychczas byly. Sproboje wrzucisc screen'a jak to teraz u mnie wyszlo. Blee najpierw podpowiedzial mi zmiane mod instalerem, ale rozjechal mi sie statusbar na 36 dpi.

https://www.dropbox.com/s/2ur7taxv08zp99w/Screenshot_2013-09-29-10-26-36.png

No właśnie czy teraz po tych operacjach może być? Bo jak już mówiłem wcześniej zmieniłem wysokość navbara z 48 na 36. Ale akurat w Nexusie 4 dodają tego mipop co powoduje pewny konflikt (za pewne dlatego, że aplikacja czeka na 48 w frameworku a ja dałem 36). Czy ten mi pop jest użyteczny do czegoś? Bo jeśli nie to mogę usunąć mipop i wtedy będzie pasek 36dip romie bez konfliktów. Natomiast jeśli ktoś tego używa to ... nie będę nic tykał.

Ok to wrzuciłem poprawiony rom i multilang. Na razie powrót do poprzedniego stanu czyli nic nie ruszam. Być może następnym razem usuniemy mi pop a 36dip będzie domyślnie.

-- 1 paź 2013, o 09:11 --

Ok. Poprawiony rom do testu:

http://caro.miuiandroid.com/miuiandroid ... 3.9.27.zip

- navbar z 48 na 36

- usuniety MIPop

- fix w build.prop

To jest sam rom, nie instalujcie multilanga bo wróci większy navbar.

Czyżby pojawiła się wersja 3.10.2? Ponieważ aplikacja "Aktualizacja" pokazuje mi coś takiego.

Ale chce pobierać rom? To nie powinno się zdarzyć bo OTA jest w miuiandroid ale tylko dla oficjalnych.

Teraz pojawiła się wersja 3.10.3 może teraz zadziała, a wie ktoś dlaczego pobiera mi się to tylko po 100kb/s a nie normalna prędkością łącza? Mają tam jakieś ograniczenia?

Tak mają.

Druga sprawa czemu w ogóle to pobierasz? Przecież to chiński rom, on wgra ci zupełnie co innego, stracisz multilanga. Ja się dopytałem bo sam się zdziwiłem czemu to się dzieje. Przerwij pobieranie bo to nie jest nowa wersja dla nas.

Usuń updater.apk czy jakoś tak ...

Kiedyś usuwaliśmy Updater.apk dla portów ale potem ludzie płakali, że przez tą apkę można było przejść do recovery...Tak jakby nie było w markecie setki narzędzi od tego. Albo choćby kombinacji klawiszy z wyłączonego telefonu.

Wiesz co to jest port chiński z tłumaczeniem na francuski;D My go chyba nawet mamy u siebie, ponieważ jest aktualizacja do 3.10.4, a ten port ma taką ostatnią wersję;p

No nie bardzo. Bo MIUI miało przerwę. A to 3.10.4 to jest jakiś fix w romie i tyle. Każdy tak może. Ja mogę coś poprawić w romie MI-2 i dodać na MIUIPolska jako 3.10.7 a będzie tam poprawiona literówka w tłumaczeniu ;p

Miałem gdy zainstalowałem rom ale restart pomógł, lub ściągnij sobie aplikacje do zmiany nazwy operatora.

Wiadomo kiedy będa linki do nowej wersji? Jak zainstalować normalny navbar? sciągałem już różne pliki z xda czy tutaj z forum ale w żadnym nie chce mi się uruchomić normalny navbar.

Od wersji 3.10.11 będzie normalny navbar.

Blee mam nadzieje ze nie masz na mysli tego z nie mozliwym do wylaczenia autoukrywaniem. Kurde z wersji na wersje coraz gorsze pomysly.

Uff wystarczy w build.prop zmienic qemu.hw.mainkeys=1 na 0 i reset i sprawa ogarnieta.

Od wersji 3.9.27 nie działa GPS ani lokalizacja jakieś pomysły fixy ? BTW co jest grane że w jednej wersji działa wszystko pięknie a w następnej wszystko ledwo kuleje :/ coś się dzieje z MIUI albo ekipą która portuje ;/

W modinstallerze jest location fix to pewnie do tego.

Tapatalknięte z Nexusa 4 now Free

-- 19 paź 2013, o 13:40 --

@Blee w ModInstaller zrób odnośnik do tematu z forum, tam zawsze jest aktualny. Zresztą link do pobrania zawsze jest ten sam.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this