Skocz do zawartości

Fake Rom 7.4.2.0.0 a aktualizacja przez updater z zip


Bawa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Mi5 z fake romem 7.4.2.0.0, czy mogę ściągnąć paczkę *.zip bezpośrednio na telefon i zainstalować oryginalny rom (china stable lub dev) przez "Updater" i opcję "Choose update package"? Wydaje mi się, że muszę to zrobić przez adb reboot edl, ale w tej chwili nie mam dostępu do kabla usb-c.

Nie mam odblokowanego bootloadera (jeszcze), a chciałbym zmienić rom i przygotować się do przejścia na rom eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w MI5 rom 7.2.4.0.0. MAACNDB z jakimś beznadziejnym polskim tłumaczeniem, nie jestem w stanie odblokować bootloadera (przy 50% wyświetla mi brak możliwości zweryfikowania telefonu) nie jestem w stanie zaktualizować romu do ostatniej wersji pobranej z miui  7.2.13.0. MAACNDB czyli z tego samego względu problem z weryfikacją.

Jakieś propozycje co dalej żeby nie uwalić telefonu ?

 

Edytowane przez Gorz
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w MI5 rom 7.2.4.0.0. MAACNDB z jakimś beznadziejnym polskim tłumaczeniem, nie jestem w stanie odblokować bootloadera (przy 50% wyświetla mi brak możliwości zweryfikowania telefonu) nie jestem w stanie zaktualizować romu do ostatniej wersji pobranej z miui  7.2.13.0. MAACNDB czyli z tego samego względu problem z weryfikacją.

Jakieś propozycje co dalej żeby nie uwalić telefonu ?

 

Zobacz na to: http://en.miui.com/thread-248333-1-1.html

Tapnięte z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozwiązałem problem bezpiecznie dzięki sensownym poradom z miui global i z jednego polskiego forum. 

Ściągnąłem i zainstalowałem Mipcsuite. Po uruchomieniu podłączyłem telefon kablem w trybie  recovery.

Mipc w tym trybie wykrywa nawet mi5. Pojawił się problem ze sterami adb i Mipc nie mógł zweryfikować urządzenia. Dodam że miałem wcześniej zainstalowany miflash ze wszystkimi sterownikami i bez problemu wykrywał mi mi5 w trybie mtp. Walka ze sterami nie pomagała więc za poradą z innego forum wywaliłem tymczasowo plik odpowiedzialny za wyszukiwanie adb z katalogu systemowego inf windowsa (win7 64 bit) przeładowałem system i powtórzyłem operację. Mipcsuite wykrył telefon wykrył aktualizację i zainstalował najnowszy chiński stable rom. Po tej operacji która czyści cała pamięc uprzedam normalnie już aktualizowałem przez OTA i odblokowałem bootloadera.

Edytowane przez Gorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...