Skocz do zawartości

Redmi 3 czy Redmi 3 pro?


Frart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy warto dopłacać 150zł między tymi dwoma modelami? Taka około jest różnica w cenie. W sumie skaner linii i 1gb to niewiele. Na dodatek wersja pro z tego co czytałem jeszcze nie ma stabilnego romu z j. polskim. Problem też jest z dostępnoscia case'ow z wycieciem na skaner na naszym allegro..

Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat.

Szukam smartfonu z długo trzymającą baterią(zarówno pro jak i zwykłe redmi 3 ma super wyniki), oraz ekranem do max 5 cali. Mój wcześniejszy RN2 okazał się niewypałem ze względu własnie na te dodatkowe 0.5 cala i słabą wydajność akumulatora na jednym ładowaniu. Do samej firmy się nie zraziłem w żaden sposób ,a nakładki na nowym telefonie nie wyobrazałbym sobie innej jak miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sam ocenić, czy dodatkowe bajery Ci się przydadzą czy nie. Obecnie sytuacja jest taka, jaką mieliśmy na kilka tygodni po wydaniu zwykłego Redmi 3 - również nie można było go spokojnie odblokować, nawet nie wiedzieliśmy czy wyjdzie ROM z językiem polskim poza ewentualnym Globalem. W tym momencie jest normalnie wspieranym urządzeniem, więc podobnie pewnie będzie i z wersją PRO. ;) Akcesoria również napłyną w najbliższych dniach / tygodniach, na Aliexpress widziałem już wersje popularnych etui z wycięciem na skaner, więc i u nas to tylko kwestia czasu.

Niestety, problem nowości - nie wszystko ma się od razu serwowane z telefonem. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje zdanie, poza tym ja go nie porównuje do serii mi i nikt tu go nie porównuje. Poza tym nie każdy używa telefonu do gier i nie każdemu potrzebna duża wydajność, tym bardziej w R3, który warto kupić ze względu na baterię.

A co do ramu - zgadza się, android zajmie tyle ile może, a jak aplikacje będą w ramie to będą się szybciej uruchamiały, ale jest pewna wartość tego ramu poniżej której już telefon nie będzie działał płynnie. Aktualnie jest to wartość coś ponad 1gb - a wartość ta cały czas się zwiększa - raz przez coraz więcej zajmujące aplikacje, dwa przez nasze wymagania i to, że coraz więcej tych aplikacji instalujemy, trzy przez pliki/strony, które też są coraz bardziej rozbudowane.

Weź sobie teraz telefon z 1gb i 2gb ramu - różnica będzie co najmniej zauważalna - za rok/dwa tak samo będzie z R3 i R3 pro.
Weź sobie telefon z 2, 3, 4 gb ramu i sprawdź ilość zajętego ramu po starcie - wszędzie będzie to jakieś 1gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enesas

Gdzie znajdę redmi 3 za 500-550zł? Na ibuygou wychodzi ponad 572zł + jeszcze warto się ubezpieczyc od vatu co daje sume ~600zł... Gdybym znalazł oferte taką jak piszesz w ogóle bym się nie zastanawiał między zwykłym a pro bo 300zł czy nawet 250 piechotą nie chodzi ,a mi zależy w głownej mierze na baterii. Skaner byłby tylko takim bajerem a dodatkowego 1gb ramu pewnie bym nigdy nie wykorzystał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze różnica w pamięci wewnętrznej 16, a 32Gb. Jak chciałbyś użyć dwóch kart SIM (bez SD) to zaczyna to mieć znaczenie. Co do romu, to prawdopodobnie kolejny eu powinien już działać prawidłowo, pracują nad tym i jest "delayed"

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enesas

Z kolei u goldwaya można kupic też redmi 3 pro w okazyjnej jak dla mnie cenie. Tylko nie rozumiem którą opcje wysyłki mam wybrać. W opisie aukcji jest napisane że wysyłają european union expressem tzn tak aby ominąć vat i przesłać z terenu unii.

Którą opcje wysyłki zatem mam wybrać? Czy ten european union express to sellers shipping method za 16 $?

link: http://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-3-Pro-Prime-3S-4100mAh-Fingerprint-Snapdragon-616-Octa-Core-Mobile-Phone-3GB/311331_32641733127.html?storeId=311331

Ile sie średnio czeka na taką przesyłkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed sekundą zamówiłem Redmi 3 Pro z ibuygou. Telefon za $185 + $5 za dodatkowa gwarancje. Zamówiłem DHL z Chin bo tylko tam mieli kolor biały. Wykupiłem ubezpieczenie VAT, ale nie wykupiłem $2 za DHL, mam nadzieje ze paczka nie zginie… Przelalem na paypala 800zl, a ze mam konto w PKO BP musialem czekac 2 dni. Mialem do wyboru, albo przelac kolejne 7.18zl i czekac kolejne 2 dni, wziac air france bez zadnej gwaracnji i szla by 6-10 dni roboczych albo wziac DHL 3-6dni ale bez ubezpieczenia od zaginiecia paczki. Troche sobie paypal policzyl… Miało być $196,50 a wszło 799,05zł… no nic, czekam.

Myślałem nad xiaomiforsale ale z tego co widzę po ich facebooku maja straszne problemy z wysyłka… o xiaomi.com.pl nie wspomnę :) mimo, że niby u nich redmi 3 pro 750zł. Ale wolę dopłacić te 50zł i mieć pewność że z pewnego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem redmi 3 pro wersja dark grey z aliexpress od fantacy. Skorzystałem z promocji planetplus na 20% zniżki. Czyli łącznie redmi3pro wyszedł mnie 555zł. Dziwi mnie trochę fakt że wersje dark grey są o wiele droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam obawy co do tego czy dam radę z tym softem. jezeli bedzie global to zostawić i sie nie bawić?

w ogóle to non stop widze wpisy jaki to redmi note 3 pro nie jest super i cacy i w ogole, a o redmi 3 pro cisza. jezeli piszą to tyle ze to średnia póła i lepiej dopłacic te 200zl na redmi note 3 pro. hmm… czy popełniłem błąd zamawiając redmi 3 pro a nie redmi note 3 pro?

Edytowane przez Axle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie przed zakupem na przemian trzymalem telefony 5 calowe i 5,5. W pracy kumpel ma mi4 ktory jest takich samych wymiarow jak redmi 3 pro. Ten 5.5 wydawał się faktycznie strasznie duzy, jak paletka od tenisa stołowego, ale z czasem coraz mniej zacząłem zauważać jaki on duży. To chyba tez kwestia przyzwyczajenia. Co do rozdziałki to niby redmi note 3 pro tez nieźle działa i ze niby 2 dni ludzie maja wzglednie normalnego uzytkowania. W ogole to tak naprawde jak pomyślec to obecnie telefon laduje sie w domu na noc, pozniej mozna w pracy podlaczyc a w podrozy w samochodzie podpiac :)

Edytowane przez Axle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ci pasuje 5,5 cala to czeba było go brać. Dla mnie 5 cali to i tak kolos, wolałbym coś 4 calowego od xiaomi no ale niestety nie mają nic w ofercie. Niby były jakieś ploty, że na wakacje xiaomi ma wypuścić 4 calowca no ale nic nie potwierdzone więc zdecydowałem się na max 5 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...