glaedrem

iBuyGou.com - opinie

Recommended Posts

Wszystko wskazuje na to, że jednak dostanę dziś upragnioną i tak mocno wyczekiwaną paczkę. Pierwszy zakup w Azji i tak przemiłe niespodzianki. Oj na Xiaomi Mi3 się nie skończy przygoda z importem :)

piątek, lipiec 11, 2014 

20 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 08:14

19 Przesyłka procesowana - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 08:14

18 Odprawa celna zakończona o WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 07:48

17 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 07:19

16 Zaktualizowano status odprawy celnej WARSAW - POLAND 05:43

15 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 05:20

14 Przesyłka procesowana - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 02:25

czwartek, lipiec 10, 2014 Terminal DHL Godzina

13 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 23:28

12 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 17:54

11 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 17:15

10 Odprawa celna zakończona o HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 14:25

9 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 14:22

8 Zaktualizowano status odprawy celnej HONG KONG - HONG KONG 11:22

7 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 10:27

6 Przesyłka procesowana - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 10:23

5 Odprawa celna zakończona o SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 10:09

4 Przesyłka oczekuje na odprawę celną SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 09:04

3 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 08:31

2 Przesyłka procesowana - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 00:28

środa, lipiec 09, 2014 Terminal DHL Godzina

1 Przesyłka odebrana od nadawcy SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:29

Witam. Zamówiłem Mi3 z Ibuygou.com, oczywiście DHL jak radziliście. Dzisiaj status:

18 Przesyłka tymczasowo zatrzymana LEIPZIG - GERMANY 19:17

Mam reagować jakoś? Czy to już jest jednoznaczne z opłatami?

Co jak co, ale marketing i całą politykę cenową to mają słabą. Śmieszne jest to, że obie wersie MI4 są przecenione z takiej samej kwoty, jeszcze śmieszniejsze jest to, że wersja 64GB jest droższa aktualnie tylko o $29. Tak wiem, że to pre-order, ale o tym na końcu.

Dzisiaj po godzinie 11 cena za 16GB wynosiła $435, a przed 12 już $450 (czyli $50 więcej od sugerowanej ceny za 64GB !). Pre-order był do kupienia za 399$. Czyli wzrost ceny jest ładny. 

Taki wzrost ceny to typowa zagrywka mająca na celu wystraszanie potencjalnych kupców wersji 64GB, gdy telefon już trafi do sklepu. "Kupujcie masowo telefon w pre-orderze, bo później strasznie zdrożeje"

Mówiąc szczerze to jest to żałosne, ale to w końcu Chiny, więc nie powinno to dziwić...

Lol to chyba nie widziałeś ile kosztował Mi3 od października 2013. Ludzie zamawiali w październiku telefon po 500$ a dostali w styczniu kiedy Xiaomi zaczęło sprzedaż Mi3W. I co? I tylu chętnych było na ten pre-order, że brakowało telefonów.

I co mają do tego Chiny. Sam byś tak robił jakbyś miał taki sklep i popyt.

No tak, ale mnie się wydaje, że na Mi4 nie powinno być takiego ciśnienia jak na Mi3, bo telefony te znacznie się nie różnią i jeśli ktoś już ma Mi3, to wątpię aby kupował Mi4, prawdopodobnie taka osoba poczeka rok, półtora na kolejną wersję.

Mylisz się. Są tacy co wymienią MI3 na MI4. Są tacy co nie wymienią. 

I tych pierwszych wcale mało nie będzie. 

Zresztą nie bardzo rozumiem zdziwienie. Jeśli kogoś nie stać lub nie akceptuje zaproponowanej ceny to: albo szuka innego sklepu (a tych jeszcze parę jest) albo czeka pół roku na obniżkę cen. Kto ma kasę (a te 450$) to wcale nie tak dużo jak na telefon tej klasy i wyposażenia to kupi już teraz. A sklep na tym zyska..

No i najważniejsze przy Xiaomi MI4/Mi3: popyt <-> podaż.

Wiadomo, że w innych sklepach można znaleźć taniej ale to jest temat o ibuygou ;] I ten sklep jest też najpewniejszy.

Witam zamówiłem MI 4 wysyłka była podobno 19.08 od wczoraj historia wygląda tak

czwartek, sierpień 21, 2014 Terminal DHL Godzina Ilość 4 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:37

3 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:35

2 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 00:07

środa, sierpień 20, 2014 Terminal DHL Godzina Ilość 1 Przesyłka odebrana od nadawcy HONG KONG - HONG KONG 16:30

Nic się nie dzieje. O co chodzi miałem nadzieję ze na jutro będzie a tu lipa

Edited by festor89

Jutro rano ( 7 - 8) powinna być w Polsce, jak przejdzie odprawę celną bez niespodzianek, to jutro będzie u ciebie.

Pozdrawiam

OsekLtd

Dzięki wielkie za odpowiedz :) mam nadzieje że przejdzie bez niespodzianek. A tak pyzatym  zakup bez problemu. kontakt ze sklepem przez czat wzorowy na maile nie odpisali. Zamówiłem jeszcze folie, MiKey i Power Bank z czego dostałem informację że power banku nie mogą wysłać razem z resztą dhl  tylko NLPost no i miałem problem z płatnością przez PayPal

Edited by festor89

a u mnie chyba jakieś problemy są, paczka od 7 godzin niby awizowana jest.

4 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 11:23

3 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 07:18

2 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 07:17

1 Przesyłka odebrana od nadawcy HONG KONG - HONG KONG 02:22

Edited by aQua

Eh... Z paczka jest wszystko ok. Po Hong Kongu krąży czasem 12 godzin.

Strasznie się boicie o te paczki...

Wysłane z MI4 W

Bać się nie boje, bo i tak mam ubezpieczoną paczkę, ale się zdziwiłem, bo patrzyłem na forum to innym szybciej o wiele to szło.

Zdziwiło mnie też, że czas się tam zmienia, bo wczoraj wieczorem było napisane, że paczka została odebrana od nadawcy w czwartek o 16 i że procesowana była od 4, a nie od 7.

Edited by aQua

Spokojnie. Przecież średnio paczki idą 5 dni. Ja miałem często po 3-4 dniach ale zawsze w Hong Kongu idzie dzień.

Wysłane z MI4 W

Moja paczka z Mi4 wysłana w wtorek wczoraj dotarła. Tez w Hongkong długo stała ponad dzień ale dotarła w 3 dni. 

Podatku nie musiałem płacić. A telefon miazga warto czekać nawet tydzień 

Hej!

Wczoraj w nocy ( u Nich była jakaś 5 rano ) zamówiłem Mi3. Status jest opłacony...więc czekam na track a później ze ślinotokiem na kuriera.

Aaa...to mój pierwszy post, jakoś nie było potrzeby o nic Was pytać itd., bo wszystko można znaleźć na forum, toteż...WITAM ;)

Moja opinia jest póki co mega pozytywna, Przy kupnie tel, pistonów, tony dodatków i powerbanka, zaproponowali że opłacą wysyłkę powerbanka przez NL Post z racji że nie wyślą DHL'em. Numer przesyłki kurierskiej dostałem dziś w nocy więc uzbrajam się w cierpliwość

Telefon zamówiony w poniedziałek dzisiaj rano do mnie dotarł i mnie miło zaskoczyli - wgrany MIUI Polska, tylko że stara wersja, bo 4.8.1, zainstalowany Sklep Play i apka MiKey.

Sklep Play to akurat standard w ROMie Miui Polska :P

Tapnięte z MI2S

Edited by Eru

Już jestem szczęsliwym posiadaczem...kurczę...trzy dni od zamówienia ( wyłączając weekend ) do odbioru. 

Telefonik poezja, zaczynam modzić ;)

Siedzę właśnie i zachwycam się Pistonami :) Wysłane 23.08 z nadrukiem "BY AIR MAIL" jako przesyłka nierejestrowana. Awizo dostałem 02.09 i dopiero dzisiaj odebrałem. Zakup był trochę na wariata. W zasadzie spisałem te parę groszy na straty, a tu zonk - poczta nie zagubiła.

Najdziwniejszy jest jednak inny fakt - nie mogę do konta na Ibuygou dodać swojego adresu. Po prostu się nie zapisuje. Dodatkowo nie pokazuje mi się żadna informacja o przesyłce. Tak jak bym nigdy nic nie kupił. Szkoda, że mój angielski jest na zerowym poziomie, bo może dałoby się to wyprostować.

Najdziwniejszy jest jednak inny fakt - nie mogę do konta na Ibuygou dodać swojego adresu. Po prostu się nie zapisuje. Dodatkowo nie pokazuje mi się żadna informacja o przesyłce. Tak jak bym nigdy nic nie kupił. Szkoda, że mój angielski jest na zerowym poziomie, bo może dałoby się to wyprostować.

Też miałem podobny problem, nie mogłem dodać adresu "add shipping address". Po prostu po zatwierdzeniu, nic się nie zapisało.

Koniec końców za Mi3 płaciłem przez PayPal i z mojego konta PayPal został pobrany adres do wysyłki.

Co do info o przesyłce, dostałeś coś na maila? Jeśli nie to skontaktuj się przez livechat Ibuygou (jeśli słabo z angielskim użyj google translate, chińczycy też nie są perfekt) i poproś o ponaglenie.

edit:

Odnośnie mojego zamówienia. W czwartek przelałem pieniążki. W poniedziałek odebrałem telefon, zapakowany w papier prezentowy i dokumentem przewozowym jako "media player" :D

Edited by t.bone

W środę zamówiłem, w piątek wysłali a dosłownie przed chwilą odebrałem swoją Mi3kę :D Kamień z serca bez VATu :)  

Jak na razie wrażenia bardzo pozytywne co do zakupu na ibuygou.com 

Zamówienie złożyłem w środę (w HK był już czwartek, godzina 2:00). Miałem pewne problemy z adresem dostawy, kontakt ze sprzedawcą oceniam bardzo pozytywnie zarówno poprzez mail (ticety), jak i live chat. 

Telefon wysłali w niedzielę, godzinę temu dostarczył go kurier.

Pudełko z telefonem pięknie zapakowane w papier prezentowy w misie  :D

Faktura na wymianę gwarancyjną media playera o wartości 20 USD. 

Przesyłka oclona bez najmniejszego problemu, żadnych dodatkowych opłat. 

48257602698442423701.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.