glaedrem

iBuyGou.com - opinie

Recommended Posts

W IBG nie musisz się o nic martwić, dostaniesz paczkę z zaniżoną wartością, oklejoną papierem prezentowym i w środku będziesz miał przejściówkę na nasze gniazdka.

Po prostu kupujesz i czekasz, a ubezpieczenie jest Twoim wyborem (ja nie wybierałem go, paczka doszła jak zawsze migiem) ;)

Wiecie moze jak rozwiazac ten problem ?

Powróć do witryny handlowca i spróbuj użyć innej formy płatności

Niestety, w tej chwili nie możemy przetworzyć płatności za pośrednictwem Twojego konta PayPal. Powróć do witryny handlowca i spróbuj użyć innej formy płatności (o ile jest dostępna).

Kiedy się mogę spodziewać telefonu jeżeli wysłali mi podobno wczoraj(14.04) ?(chociaż na stronie nadal jest paid, ale napisali mi w mailu że już wysłali)

mi też 6 dni szedł, a status pewnie niedługo ci się zmieni. Zobacz do wiadomości może masz już numer listu przewozowego do sprawdzenia gdzie jest przesyłka.

Zamówiłem Redmi Note na ibuygou pre order ,wysyłka miała być od 15 ale jak na razie ani widu ani słychu nie odpowiadają na maile.

Jak zrezygnować z zakupu?

Acid milczy ,a tu parę  żeczy można się dowiedzieć.

Reasumując do 10 dni mozemy czekac.

Cześć mam pytanie czy w ibuygou.com można płacić polska karta visa. Bo w banku mam lepsza stawkę za dolara i tak niż w paypalu. Paypal czesze górę złota za przewalutowanie. Czy jest jakiś problem z przesyła jak się płaci karta.

Pytam bo np. w niemieckim microsoft zapłaci tylko niemiecka visa. Nie wiem jak u chińczyka bo zalecana metoda płatności to paypal.

Wysłane z mojego Z130 przy użyciu Tapatalka

Można płacić polską Visa. Sam płaciłem Visa za słuchawki na ibuygou i bez problemów transakcja została zatwierdzona.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka

Edited by fyme

Dzięki za konkret odpowiedź, a powiedz proszę nie było problemów typu, że np. paczka była wysyłana dłużej przez to że nie płacone paypalem, albo jakiś problemów że transakcja nie mogła być zrealizowana, odmowa z banku itp. albo inna cena telefonu niż przy płatności PayPal.

• Like 1

Jedno co mogę napisać o ibuygou.com, to że ich support jest wręcz genialny. Miałem ogromne problemy z zapłatą przez Paypal, która była blokowana i odrzucana przez system, jednak będąc w stałym kontakcie mailowym z  supportem ibuygou.com rozwiązaliśmy to bardzo pomysłowo :) Fajni i pomocni ludzie tam pracują, nie ma problemu z dogadaniem się po angielsku. No i cierpliwość mają wręcz anielską :P

Byłoby idealnie, gdyby koszt wysyłki nie zwiększał się z chwilą powiększania zamówienia. Na Allegro takich "wysyłkowych naciągaczy" omija się z daleka. Konkurencja wymogła, żeby za wszystkie przedmioty kupione u tego samego sprzedawcy płacić jeden koszt. Jak na razie ibuygou nie ma konkurencji i "ciuła dolki" na wysyłkach.

Dokładnie.

A wysyłka lotnicza z Chin, to nie allegro do koziej wólki z włocławka pekaesem :-D

Wysłane z mojego GT-I9300

Dzięki za konkret odpowiedź, a powiedz proszę nie było problemów typu, że np. paczka była wysyłana dłużej przez to że nie płacone paypalem, albo jakiś problemów że transakcja nie mogła być zrealizowana, odmowa z banku itp. albo inna cena telefonu niż przy płatności PayPal.

Z zatwierdzeniem transakcji problemu nie było, trwało to niecałą dobę. Resztę przemilcze bo już tak różowo nie bylo. W każdym razie po zmianie statusu na Paid czekałem kilkanaście dni na numer trakingowy a jak już go dostałem to okazało się ze paczka już jest w Warszawie.

Koszt wysyłki zależy od wagi paczki, musi się zwiekszac.

MIUI_V5/N5

Oczywiście. Ale to też bez przesady, przykładowo: jak rok temu zamawiałem Mi-2, większa bateria 3100mAh z klapką i folie na ekran to pisało 25$ standardowo za dhl, to już były niby max koszty podliczone wraz z wagą i wszystko było ok, zmieściłem się tam do limitu nie przekraczając go.

Później cyrk, bo na samym końcu pojawił się mały napis: shipping 50$. Cena z tyłka, 75zł dodatkowo za nic (albo za powietrze w paczce) No ale zapłaciłem bo chciałem już jak najszybciej mieć telefon, poprzedniego Desire sprzedałem więc to był mus. Później napisałem do Anny czemu tak się stało to nie potrafiła wytłumaczyć, powiedziała że da tam jakiś mały rabacik przy następnym zamówieniu... Zwyczajne naciąganie, no inaczej tego nazwać nie mogę.

Sytuacja sprzed roku,a oni dalej swoje, ładnie ;) Dobrze że za free MiKeya nie kazali mi zapłacić ;)

PS. fajny avatar? ;D

Edited by checkmate

Jezu... wchodząc dziś na forum, klikam powiadomienia a tu... zbladłem jak zobaczyłem ten awatar. 

Wiadomo czyj on jest. 

Jako Admin nakazuję Ci zmianę awatara ;p Bo straszy ludzi.

• Like 1

Hahaha :D

Zmienię wieczorkiem, do tego czasu jeszcze trochę postraszę :)

Gdzie tam, Nazir u nas na forum? Wiesz, w sumie on tutaj zagląda bo nazywa nas "Polskim Centrum Wsparcia Chińskich Bubli" xD

Aha, tak na zaś zablokuj możliwość posiadania nicka na forum dla Nazir i Nazir50, pod innym nie wejdzie, nie ma bata ;)

Jezu... wchodząc dziś na forum, klikam powiadomienia a tu... zbladłem jak zobaczyłem ten awatar. 

Wiadomo czyj on jest. 

Jako Admin nakazuję Ci zmianę awatara ;p Bo straszy ludzi.

Miałem to samo, oczy jak 5 zeta i "Nazir tutaj? WAT?." :D

Edited by MasaMasen

Z zatwierdzeniem transakcji problemu nie było, trwało to niecałą dobę. Resztę przemilcze bo już tak różowo nie bylo. W każdym razie po zmianie statusu na Paid czekałem kilkanaście dni na numer trakingowy a jak już go dostałem to okazało się ze paczka już jest w Warszawie.

Właśnie zrobiłem swoje pierwsze zakupy w IbuyGou.com zobaczymy może paczka dojdzie. Boli mnie jednak, że przy zamówieniu np. mikey i power banka po 1 sztuce koszt dostawy rośnie masakrycznie na 37$ FedEx, a towar waży tyle co nic.

Powiedź mi którą metodę płatności trzeba było wybrać, żeby pominąć PayPal bo wybrałem metodę płatności katrą ale ona i tak szła po PayPalu i zamiast za dolar płacić po kursie banku np. 3.1428zł to i tak zapłaciłem po kursie PayPala 3.1548zł plus przewalutowanie czyli real pod 3.17zł.

Edited by Foxhound

No to pięknie, okazuje się że w sobotę wyjeżdżam na najbliższe dwa miesiące poza granicę, a paczuszka z niezbędnym mi w tym czsie telefonem powoli sobie wędruje:

czwartek, lipiec 10, 2014 Terminal DHL Godzina Ilość
11 Odprawa celna zakończona o HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 14:25
10 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 14:25
9 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 14:22
8 Zaktualizowano status odprawy celnej HONG KONG - HONG KONG 11:22
7 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 10:27
6 Przesyłka procesowana - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 10:23
5 Odprawa celna zakończona o SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 10:09
4 Przesyłka oczekuje na odprawę celną SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 09:04
3 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 08:31
2 Przesyłka procesowana - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 00:28
środa, lipiec 09, 2014 Terminal DHL Godzina Ilość
1 Przesyłka odebrana od nadawcy SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:29

Dojdzie to ustrojstwo jutro? :S

Ciężko to widzę, zazwyczaj 2 dni od odprawy celnej w Honk Kong'u:

piątek, czerwiec 27, 2014

23 Przesyłka doręczona do odbiorcy. Odebrana przez: NEIGHBOUR 

22 Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia  

21 Przesyłka dotarła do terminala przeznaczenia - WARSAW

20 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - WARSAW

19 Przesyłka procesowana - WARSAW

18 Odprawa celna zakończona o WARSAW

17 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - WARSAW

16 Zaktualizowano status odprawy celnej WARSAW

15 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG

czwartek, czerwiec 26, 2014

14 Przesyłka procesowana - LEIPZIG - GERMANY

13 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG

12 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG

11 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG

środa, czerwiec 25, 2014

10 Odprawa celna zakończona o HONG KONG

9 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG

8 Zaktualizowano status odprawy celnej HONG KONG - HONG KONG 10:57

7 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN

6 Przesyłka procesowana - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN

5 Odprawa celna zakończona o SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN

4 Przesyłka oczekuje na odprawę celną SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 09:06

3 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN

wtorek, czerwiec 24, 2014

2 Przesyłka procesowana - SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN

1 Przesyłka odebrana od nadawcy SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 19:27

PS

Przejżałem historię 5 przesyłek, zawsze co najmniej 2 dni robocze.

Edited by osekltd

Paczka w sobotę powinna dotrzeć już do Polski, prawda? I teraz tak, wysyłana będzie bezpośrednio z Warszawy do doręczenia, czy po drodze zahaczy o najbliższy memu położeniu magazyn DHL? Z uwagi na miejsce przeznaczenia, według mego toku rozumowania powinna zahaczyć o Kielce (do tych mam około 40km). W sobotę do godziny 11 mam ostatnią szansę na "przejęcie" paczuchy. Inaczej mogę się pożegnać z telefonem na najbliższe dwa miesiące.

Edited by MrSeeba

Do mnie do Lublina, paczka wyjeżdżała około 11 z Wawy, około 14 dzwonił kurier że jest w okolicy.

Nie masz możliwości, żeby ktoś odebrał i ci dosłał telefon??

22 Przesyłka doręczona do odbiorcy. Odebrana przez: xxxxx LUBLIN 14:55

21 Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia WARSAW - POLAND 10:43

Edited by osekltd

W razie potrzeby telefon oczywiście dośle mi ktoś z rodziny. Już uprzedziłem siostrę, że prawdopodobnie będzie zmuszona pofatygować się na pocztę ;)

Wg. trackingu DHL paczuszka dziś w południe czasu polskiego opuściła Hong-Kong. Niestety, najprawdopodobniej spóźniłem się z zamówieniem o jeden dzień. Trudno, dobra lekcja na przyszłość, bo z całą pewnością na pierwszym przedmiocie nie zakończę zakupów w Azji.

czwartek, lipiec 10, 2014

12 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 17:54

11 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 17:15

10 Odprawa celna zakończona o HONG KONG - HONG KONG

Cały czas jednak żyję nadzieją, choć wiadomo czyja to matka...

Edited by MrSeeba

Guest
This topic is now closed to further replies.