Jump to content

Nietypowy ROM - spolszczony ale pozwala na aktualizację OTA?

lamer

Recommended Posts

Wpadł mi ręce nowiutki RMN3. Po wyjęciu z pudełka miał ROM oznaczony 7.0.22 w wersji "prawie polskiej". Niby nic szczególnego... Ale zgłosił możliwość aktualizacji OTA i poszła. Zaktualizował się do 7.2.5, która miała tylko chiński i angielski.

Wydawało mi się, że zmodyfikowane ROMy nie pozwalają na aktualizację OTA?

Edited by lamer

6 godzin temu, lamer napisał:

Ale ty miałeś ROM China Stable 7.0.22 ( Official ROM ), dlatego poszło przez OTA.

Edited by leonov

Wpadł mi ręce nowiutki RMN3. Po wyjęciu z pudełka miał ROM oznaczony 7.0.22 w wersji "prawie polskiej". Niby nic szczególnego... Ale zgłosił możliwość aktualizacji OTA i poszła. Zaktualizował się do 7.2.5, która miała tylko chiński i angielski.

Bardzo łatwo jest właśnie zrobić rom który pozwala na OTA. Co jest w sumie niebezpieczne i niepożądane. Wystarczy pominąć jeden wpis w build.prop jeśli ktoś nie umie robić romu.

Wysłano z MiNote

• Like 1

• 4 weeks later...
Dnia 28.04.2016 o 21:29, Acid napisał:

Bardzo łatwo jest właśnie zrobić rom który pozwala na OTA. Co jest w sumie niebezpieczne i niepożądane. Wystarczy pominąć jeden wpis w build.prop jeśli ktoś nie umie robić romu.

Wysłano z MiNote

A możesz zmienić coś w gotowym sofcie by zadziałało OTA? To byłaby fajna sprawa dla osób, które chcą powrócić do oryginału.

• 6 months later...

witam,po podlaczeniu mojego RN3 do kompa w trybie oryginalnym recovery i odpaleniu MiPCsuite wykrywa aktualizacje do 8.1.3 L....cos tam.Moje pytanie czy mozna zaktualizowac w ten sposob tel. W tej chwili mam Miui 8  6.7.29  (tak pisze w updaterze) natomiast mipcsuite pokazuje 7.0.2.....i update do 8.1.3 ! oco tu chodzi wyjaśni mi to ktoś(podobno ten rom 8.1.3 to china jest ) dzięki za ewentualną odpowiedz.

• 3 weeks later...

Witam jest jakis rom miu8 stabilny bez bledow z jezykiem polskim ktory moglbym zainstalowac poprzez spflashtool na zablokowany bootloader? Jesli tak to prosze o pomoc i podeslanie linku. Czytalem rozne tematy i posty ale nie znalazlem takiego romu miui8.