Skocz do zawartości

Stacja dokująca do Mi5


johnny1836

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Szukam jakiejś sensownej stacji dokującej do Mi 5. Chodzi o taką biurkową stację żeby postawić telefon na przykład koło komputera, na której mogę ładować telefon.
Czy ktoś posiada takową i może polecić?

Jak na razie znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/stacja-dokujaca-ladowarka-usb-typ-c-nexus-oneplus-i6055442501.html
Wygląda ok, tylko ciekaw jestem czy Mi 5 będzie na niej stabilny. Duży plus dla tej stacji za to że ma wejście USB i podłączana jest na standardowe microUSB.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nigdy jeszcze nie korzystałem ze stacji dokującej w związku z tym mam pytanko:

Czy jeżeli do takiej stacji https://pl.aliexpress.com/item/USB-Type-C-Dock-Docking-Station-Charging-Base-Cradle-Charger-Stand-Holder-For-Xiaomi-Redmi-Pro/32721515092.html?spm=2114.56010308.4.50.uqI9sO

podłączę tą ładowarkę

Am6w37l.jpg

MDY-08-EH

to będzie działał quick charge 3.0 ?

bo jeżeli dobrze to rozumiem to stacja robi tylko za "przedłużacz" zaś za ładowanie odpowiada wciąż ładowarka tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładując telefon jakimś dziadowskim kablem od samsunga (6,4v 2,6a) ten aż się nagrzał a po chwili prędkość ładowania spadła do ok 1,7A. Także QC 3.0 działać będzie ale jeśli w środku zastosowane są jakieś cieniutkie przewody które nie są dostosowane do ponad 2,5A obciążenia to niestety ale telefon chyba to "wyczaji" i automatycznie prędkość ładowania nieco spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli zdecydowałbym się na tą stację to lepiej podpiąć ją kablem wprost do PC i niech się ładuje wolniej niż ryzykować że jakiś kabel się przegrzeje podpinając QC 3.0.

Albo w ogóle zrezygnować ze stacji i pozostać przy QC 3.0 i kablu, tyle że to niezbyt wygodne i brzydko wygląda na biurku a tym bardziej na podłodze przy kontakcie.

Kurde, szkoda że Mi 5 nie ma ładowania bezprzewodowego, bardzo liczyłem na tą funkcję gdy pojawiły się pierwsze przecieki :-(

Edytowane przez Drake84pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowała po prostu kupić metalowy lub drewniany stand na telefon. Na aliexpress jest tego od zatrzęsienia. I wtedy ładować ładowarką QC. Będzie widać kabel to prawda, ale myślę że to jest złoty środek w tym wypadku, nie trzeba martwić się jakością stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej stacji która wskazałeś to nie musisz się martwić jakością kabla (chyba ze na prawdę będzie kiepski i puszczał np 0,6A). Bo 1,5A to nawet nie qc1.0 (szybkie ladowanie). Z usb 2.0 od kompa masz 0,5A, zwykła ładowarka 1A, qc to 2A, qc 2.0 i 3.0 to już zmiana V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 9/16/2016 o 18:00, Drake84pl napisał:

Nigdy jeszcze nie korzystałem ze stacji dokującej w związku z tym mam pytanko:

Czy jeżeli do takiej stacji https://pl.aliexpress.com/item/USB-Type-C-Dock-Docking-Station-Charging-Base-Cradle-Charger-Stand-Holder-For-Xiaomi-Redmi-Pro/32721515092.html?spm=2114.56010308.4.50.uqI9sO

 

hej
 

Ja coś napisze odnosnie samej konstrukcji takiego docka (a nie o kablu)

Przerabiałem tematy takich stacji dokujących przy okazji moich poprzednich telefonów i temat jest bardzo "śliski". Bez dokładnych danych odnośnie grubości "slotu" na telefon czy pozycji wtyka USB w slocie bedzie ciężko bez testów organoleptycznych

Ale do rzeczy
1. Czy telefon masz w etui czy nie? Jak jest w etui to o ile pogrubia się tylnia scianka? 
 - jak masz bez etui to wiekszość stacji dokujących (Dock-ów)  bedzie pasowało ale mogą latać do przodu/tyłu i przy każdym włożeniu telefonu port usb przedzie się odginał ... co możę prowadzić ... wiadomo do czego
- jak masz w etui to czym grubsze to maleje szansa za to że tel. bedzie pasował poprawnie i trzeba bedzie piłować a to już nie bedzie zacne.
2. Jak bardzo wystaje wtyk usb z dock-a 
- jeżeli dock jest pod tel bez etui to tel bedzie dobrze pasował tzn nie bedzie wisiał w powietrzu (co jest ważne - by nie bujał się na boki)
- jeżeli dock jest uniwersalny (tzn pod cienkie etui - np nillkin czy Imak) to tel bedzie lekko wisiał w powietrzy (ryzyko bujania na boki) 


PS. dawniej Dock-i były robione pod konkretyny model (np Sony) albo uniwersalnie pod całą serie (np Samsung) a przewidziane były dla tel bez etui. 
Miałem również oprócz firmowych docków jednogo chińczyka który miał wyciąganą gumową wkładkę gdyby tel był jednak z etui. Co było super rozwiązaniem. Niestety teraz już takich dock-ów nie robią.

ogolnie w swojej "karierze" miałem parę dock-ów i dobrze wspomianam tylko ten z wyjmowaną gumą (dystansem) pod tel bez etui i z etui. Niestety już dawno nie widziałęm takiej stacji dokującej.

Wniosek zamykający / opcje. 
1. Orygnalna dedykowana stacja od producenta (raczej już nie robią takich - a xiaomi to już wogóle)
2. Jakaś firmowa (chińska lub hamerykańska -> szukać na amazonie) z wyjmowaną wkładką guimową
3. (najbardzieje skomplikowana) Dajesz do zaprojektownia w CAD-zie (NX, Catia, może AutoCAD) jakiemuś studentowi stacje dokującą z opcją wsadzenia oryginalnego kabla od Xiaomi i puszczasz na drukarkę 3D lub frezarkę CNC (materiał: drewno lub pleksa) w ramach "zajęć" akademickich :)
4. Darujesz sobie dock-a i wtykasz zwykły kabel 

Sorka że się rozpisałem ale jade w autobusie i mi się troche nudzi :)

Edytowane przez penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...