Skocz do zawartości

Wgrany zły ROM = hardbrick ?


Antaro

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało sie, dałem ciała na całej linii. Gorszego błędu, przez nieuwagę, chyba nie mozna było popelnic. Chciałem zrobic update z romu miupolska 6.4.14 do 6.4.21, ale przez przypadek z poziomuy TWRP wgrałem rom nie do Note 3 PRO a do Redmi 3 PRO.....czyli rom do kompletnie innego modelu.

Pytanie proste. Wiem ze moge zapomniec o jakimkolwiek podlaczaniu telefony do kompa bo go "nie widzi". Miga tylko czerwona dioda. Czy telefon jest na złom czy moze da sie cos jednak zrobic np rozbierając go ? Jest niby jakas metoda tzw "test pointów", ale nie wiem czy w tym przypadku to w ogóle moze zadzialac.

Co o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, że migal tylko czerwoną diodą.  Kilka razy go włączyłem i włączyłem, kilka razy podłączałem go pod kompa, aż w końcu miflash go zobaczył, tylko pod inną nazwą, nie pamiętam dokładnie pod jaką, jakieś cyferki i literki, ale najważniejsze, że przyjął fastboot rom i telefon ożył.

...

Sprawdź na kompie czy w menedżerze urządzeń nie brakuje jakiegoś sterownika.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Czy dioda mruga szybko? Jeśli tak to telefon jest w trybie edl. Test points używasz jak jest kompletnie martwy.

Naciśnij vol- i vol+ i podłącz USB. Odśwież MiFlash i musi zobaczyć port com. Ja zrobiłem już kilka Note Pro i nawet nie patrzyłem się jaki sterownik Windows instaluje. A system mam w trybie testowym na stałe. Gdyby MiFlash zainstalował rom to potem odłącz USB i długo trzymaj power aż pojawi się logo MI.

Wysłano z MiNote

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Acid. Wychodzi na to ze rzeczywiscie telefon był trybie download. Dioda mrugała dosc szybko, 2x na sekunde powiedzmy.

Zrobiłem jak zasugerowałes. W MiFlash telefon pojawił sie jako COM3. Jutro tym sie zajme. Przynajmniej wiem, ze cos moge z tym na tym etapie zrobic. Z poziomu Miflasha instaluje rom w formacie .tgz zgadza sie ? (.zip) tylko chyba przed twrp albo updatera systemowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Antaro napisał:

Dzieki Acid. Wychodzi na to ze rzeczywiscie telefon był trybie download. Dioda mrugała dosc szybko, 2x na sekunde powiedzmy.

Zrobiłem jak zasugerowałes. W MiFlash telefon pojawił sie jako COM3. Jutro tym sie zajme. Przynajmniej wiem, ze cos moge z tym na tym etapie zrobic. Z poziomu Miflasha instaluje rom w formacie .tgz zgadza sie ? (.zip) tylko chyba przed twrp albo updatera systemowego.

Tak, wypakowujesz folder z pliku .tgz i masz kompletny rom pod MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Antaro napisał:

Dzieki Acid. Wychodzi na to ze rzeczywiscie telefon był trybie download. Dioda mrugała dosc szybko, 2x na sekunde powiedzmy.

Zrobiłem jak zasugerowałes. W MiFlash telefon pojawił sie jako COM3. Jutro tym sie zajme. Przynajmniej wiem, ze cos moge z tym na tym etapie zrobic. Z poziomu Miflasha instaluje rom w formacie .tgz zgadza sie ? (.zip) tylko chyba przed twrp albo updatera systemowego.

Telefon do odratowania ;)
Też przez przypadek pomyliłem romy lecz miflash dał radę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Antaro napisał:

No i stało sie, dałem ciała na całej linii. Gorszego błędu, przez nieuwagę, chyba nie mozna było popelnic. Chciałem zrobic update z romu miupolska 6.4.14 do 6.4.21, ale przez przypadek z poziomuy TWRP wgrałem rom nie do Note 3 PRO a do Redmi 3 PRO.....czyli rom do kompletnie innego modelu.

Pytanie proste. Wiem ze moge zapomniec o jakimkolwiek podlaczaniu telefony do kompa bo go "nie widzi". Miga tylko czerwona dioda. Czy telefon jest na złom czy moze da sie cos jednak zrobic np rozbierając go ? Jest niby jakas metoda tzw "test pointów", ale nie wiem czy w tym przypadku to w ogóle moze zadzialac.

Co o tym myslicie ?

Nie przejmuj się przy ostatniej aktualizacji zrobiłem dokładnie to samo i myśłałem, że po telefonie.  Pobierz sobie ostatni stable stąd http://en.miui.com/a-234.html , a dokładnie  Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download I będzie żył. Jedyny ubytek to, że straciłem całą zawartość telefonu (jednak warto robić backup).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie, ale nie 7.2.3 a starsze 7.1.8

Najwyzej zaraz zrobie update z pozuimu updater'a

 

ps: dziwny ten miflash. cały czas wywalał błąd "żądane zasoby są w użyciu.....COM3"

nachalne odswiez/flash z 10x poskutkowało az wereszcie sflaszował

dlaczego tak sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Antaro napisał:

Udało sie, ale nie 7.2.3 a starsze 7.1.8

Najwyzej zaraz zrobie update z pozuimu updater'a

 

ps: dziwny ten miflash. cały czas wywalał błąd "żądane zasoby są w użyciu.....COM3"

nachalne odswiez/flash z 10x poskutkowało az wereszcie sflaszował

dlaczego tak sie dzieje ?

Jak masz odblokowany bootloader to ja proponuje wgrać od razu TWRP i MIUIPOLSKA. Nie musisz aktualizować.

Jakbyś potrzebował najnowsze TWRP mogę wrzucić na jakiegoś hosta.

Edytowane przez Belmorn30
dodaatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP/Root to podstawa, ale z doswiadczenia wiem ze mi najlepiej chodził wlasnie stable 7.2.3, który wlasnie sie zaktualizował :)

Mam odblokowany bootloader/pozwolenie od xiaomi.

 

edit: zastanawiam sie czy jest jakis magiczny sposób aby po tych wszystkich aktualizacjach (zip/tgz) nie tracic ciągle twrp i roota (supersu) ?

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Antaro napisał:

TWRP/Root to podstawa, ale z doswiadczenia wiem ze mi najlepiej chodził wlasnie stable 7.2.3, który wlasnie sie zaktualizował :)

Mam odblokowany bootloader/pozwolenie od xiaomi.

 

edit: zastanawiam sie czy jest jakis magiczny sposób aby po tych wszystkich aktualizacjach (zip/tgz) nie tracic ciągle twrp i roota (supersu) ?

Przecież TWRP nigdy nie tracisz po aktualizacji zipa. Jedynie jak wyczyścisz wszystko Miflashem i wrzucisz czysty rom to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Belmorn30 napisał:

Jak masz odblokowany bootloader to ja proponuje wgrać od razu TWRP i MIUIPOLSKA. Nie musisz aktualizować.

Jakbyś potrzebował najnowsze TWRP mogę wrzucić na jakiegoś hosta.

TWRP 3.0.2 ?

Czy jest TWRP ze scrackowanym boot.img pod miui polska 6.4.21 ? Czy nie jest to potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, korzystając z waszych rad postąpiłem tak, ale podczas flashowania w miflash wyskoczył jakiś błąd z brakiem miejsca i teraz wgl mi flash nie widzi telefonu, nie potrafię wejść już znowu w ten tryb z przytrzymaniem Vol+ i vol- i podłączeniem kabla bo zaraz po tym pokazuje mi się logo miui i ładowanie baterii a urządzenie próbuje się zaintalować jako mtp.
Jakieś rady?
Teraz też zauważyłem że można wejść w fastboot.

Edytowane przez cenciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, korzystając z waszych rad postąpiłem tak, ale podczas flashowania w miflash wyskoczył jakiś błąd z brakiem miejsca i teraz wgl mi flash nie widzi telefonu, nie potrafię wejść już znowu w ten tryb z przytrzymaniem Vol+ i vol- i podłączeniem kabla bo zaraz po tym pokazuje mi się logo miui i ładowanie baterii a urządzenie próbuje się zaintalować jako mtp.

Jakieś rady?

Teraz też zauważyłem że można wejść w fastboot.

"Od czwartkowego wieczoru do dzisiaj (wtorek wieczór) męczyłem się z tym flashowaniem. Z różnym skutkiem i efektem robiłem wszystko krok po kroku według wielu poradników (niektóre według mnie nie są dostatecznie dokładne [skróty myślowe, niedopowiedzenia], o czym świadczy liczba osób, które uwaliły telefon - mam na myśli przede wszystkim anglojęzyczne forum MIUI). 

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy się zaangażowali w rozwiązanie mojego problemu. Za rady, wskazówki, linki, tłumaczenie krok po kroku (jak chłop krowie na rowie). Dziękuję wszystkim bez wyjątków!

Ale najbardziej chciałbym podziękować użytkownikowi @KrzysiekGP, który pomagał mi na forum, jak i w prywatnych wiadomościach. Ba! Nawet zaoferował mi bezpośrednią pomoc i zaprosił mnie do siebie. Dziś u niego byłem, męczyliśmy temat przez 2-3h i nic... Rozbieranie telefonu byłoby ostatecznością, jednak na razie nie wchodziło w grę. Gdy już wróciłem do siebie do domu dostałem telefon z propozycją podjęcia ostatniej próby... KTÓRA SIĘ UDAŁA! Szczegóły niżej.

Jak wiecie - otrzymałem telefon z syfiastym MIUI (ok. 95% języka polskiego; co jakiś czas występowały problemy z pracą telefonu z dwiema kartami sim - problem z logowaniem do sieci; aparat; występujące resety telefonu). Bootloader jest zablokowany, co było istotną przeszkodą w ratowaniu telefonu, który był już praktycznie zbrickowany.

PORADNIK DOTYCZY SYTUACJI, GDZIE TELEFON NIE JEST WYKRYWANY PRZEZ ADB (UNAUTHORIZED, DEVICE ERROR, etc.), KOMPUTER NIE WIDZI TELEFONU JAKO RELINK LUB QUALCOMM, W MIFLASH WYSTEPUJĄ BŁĘDY TYPU - ERROR, URZĄDZENIE JEST ZABLOKOWANE, NIE MOŻNA PRZEPROWADZIĆ FLASHOWANIA.

1. Usuwamy Mi PC Suite (ja odinstalowałem za pomocą Ccleanera i wyczyściłem komputer za pomocą tego programu).

2. Ściągamy CHIŃSKĄ WERSJĘ MI PC SUITE!!!!!!!!!! http://zhushou.xiaomi.com

3. Instalujemy program.

4. Włączamy telefon przytrzymując przycisk POWER i VOL+ jednocześnie. Telefon wchodzi w tryb recovery (na ekranie wyświetla się telefon z odłączonym kabelkiem).

5. Włączamy program Mi PC Suite.

6. Podłączamy telefon w trybie recovery do komputera.

7. Powinno wyskoczyć nam w programie, że wyszukiwana jest jakaś aktualizacja. Program wyświetli, że jest dostępna i ją pobieramy (ponad 1 gb).

8. Gdy aktualizacja dojdzie do 50% telefon się zresetuje i zacznie flashować. Pozostałe 50% aktualizacji szybciej się pobierze.

9. Gdy wszystko się pobierze i sflashuje to telefon powinien się zresetować i powinno pojawić się okno z wyborem języka. Do wyboru są różne odmiany angielskiego, chińskiego, rosyjski, indonezyjski itp. JĘZYKA POLSKIEGO NIE MA. Później wybieramy lokalizację - Polski nie ma, ja wybrałem Hiszpanię.

Dodam, że są Google Apps (w pełni funkcjonalne). Nie ma chińskiego marketu ani innych bajerów od Chińczyków. 

10. Cieszymy się telefonem:))

 

BTW. wstawiam oryginalny post (265#) z tego wątku http://en.miui.com/thread-235865-27-1.html (post nr 265, strona 27).

" I'd like to share my situation & the approach to overcome.
1. My situation.
* When I flashed the ROM, my PC was hung. Then, my Note 3 Pro was bricked. It looped in Mi logo.
* Tried to turn off the phone, press Vol- & Vol+ to go to Download Mode didn't work. It stilled looped in Mi Logo screen.
* Tried to go to Fastboot Mode by pressing Vol- & Power & hoped that re-flashing the stock China ROM could resolve the issue but failed again. This approaches need to unlock boot-loader.

2. My approach.
* TU JEST BŁĄD, BO CHODZI O PRZYCISK POWER I VOL+

Turn the phone to Recovery Mode by pressing Vol- & Power.
* Install the newest chinese Mi PC Suite (http://zhushou.xiaomi.com) into PC.
* Connect the phone & the PC by cable. Let Mi PC Suite do the rest hard work. It will download the stock chinese newest ROM & recover your Note 3 Pro automatically."

 

Osoby które miały ten sam problem co ja - polecam spróbować. @m.mietek, do dzieła! :)

@KrzysiekGP, jeszcze raz bardzo dziękuję, kłaniam się nisko!!!! W życiu nie spotkałem jeszcze tak zakręconej i zafascynowanej osoby tematem komputerów i elektroniki. Typowy grzebacz-pasjonat! Bardzo Ci dziękuję! Wpadnę niedługo z flaszką, tak jak obiecałem!:)

EDIT: od siebie dodam, że w najbliższym czasie wysyłam prośbę o odblokowanie bootloadera. Gdy dostanę zgodę i go odblokuję, to dopiero wtedy wezmę się za wgrywanie innych softów. Innym polecam to samo. ZABLOKOWANY BOOTLOADER BARDZO OGRANICZA MOŻLIWOŚCI RATOWANIA TELEFONU GDY IDZIE COŚ NIE TAK! 

A tak wygląda ten soft:

4d07be43fcbb815b8e00384220e36684.jpgbc88ba90ea094b8b06e19c102fa17f73.jpg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cenciak napisał:

Panowie, korzystając z waszych rad postąpiłem tak, ale podczas flashowania w miflash wyskoczył jakiś błąd z brakiem miejsca i teraz wgl mi flash nie widzi telefonu, nie potrafię wejść już znowu w ten tryb z przytrzymaniem Vol+ i vol- i podłączeniem kabla bo zaraz po tym pokazuje mi się logo miui i ładowanie baterii a urządzenie próbuje się zaintalować jako mtp.
Jakieś rady?
Teraz też zauważyłem że można wejść w fastboot.

To jak możesz wejść w fastboot to zapewne też poleceniem w cmd możesz telefon wprowadzić w tryb edl i dalej powinno go już wykrywać w Miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

prosze o pomoc dzis chcialem przejsc z globala na miui polska sciagnalem paczke 6.7.21 hm pozniej zainstalowalem przez twrp i moj blad bo kliknalem po instalacji czyszczenie cache i dalvik pozniej restart i telefon juz nie wstal nie reaguje na power nic nie wyswietla. Po podlaczeniu do kompa byl komunikat że windows nie moze znalezc sterownikow i urzadzenie nierozpoznane na portach w menadzerze urzadzen tez go nie widac... da sie cos z tym zrobic :(?

Edytowane przez Hrothi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fastboot nie dziala nie reaguje na kombinacje przyciskow, jak probuje wejsc w edl podlaczajac wtyczke do polowy i trzymajac przyciski to zaswieci sie na sekunde czerwona dioda i gasnie. Jestem troche zaskoczony że aż tak się stało czy to normalne ?

 

Edytowane przez Hrothi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem filmik gdzie gosciu kazal odlaczyc baterie i wtyczke usb po czym podlaczylem wszystko do kompa jeszcze raz telefon zostal wykryty na 9008, miflash rowniez go wykryl wgralem oprogramowanie kenzo global, pozniej mialem informacje ze wszystko sie powiodlo ale niestety telefon nadal mruga czerwona dioda i nie chce sie uruchomic ? po ponownym podlaczeniu wyswietla juz diagnostic 900e com30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem filmik gdzie gosciu kazal odlaczyc baterie i wtyczke usb po czym podlaczylem wszystko do kompa jeszcze raz telefon zostal wykryty na 9008, miflash rowniez go wykryl wgralem oprogramowanie kenzo global, pozniej mialem informacje ze wszystko sie powiodlo ale niestety telefon nadal mruga czerwona dioda i nie chce sie uruchomic ? po ponownym podlaczeniu wyswietla juz diagnostic 900e com30.

Żeby wyjść z trybu download(ten gdzie miga dioda) trzeba dość długo przytrzymać power, tak z 20 sekund.

Sent from Redmi Note 2 Prime

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomaszek1999 napisał:

Żeby wyjść z trybu download(ten gdzie miga dioda) trzeba dość długo przytrzymać power, tak z 20 sekund.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Mistrzu dzięki uruchamia się w końcu, a taka drobnostka :D

Na dodatek dodam ze genialnym rozwiazaniem jest wlasnie to co  pokazal ten gosciu na filmiku. Nie traci sie gwarancji nie zrywa plomby i nie jest wcale trudne a jak widac skuteczne w przypadku gdy komputer nie widzi telefonu. Moze komuś sie jeszcze przyda :)

 

Edytowane przez Hrothi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...