Skocz do zawartości

ROOT i wgranie PL: Xiaomi Red Rice


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydaje mi sie, ze teraz zrozumialem CO TO JEST ROOT i chyba to mam. Niestety nie moge zainstalowac "root Checker (ograniczenia armatora).

Mam wersje angielska i chcialbym sie dowiedziec czy warto zmieniac na PL(znam angielski). Czy ten PL jest inny, a moze lepszy, pomijajac jezyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg, nastepny , któremu poczytac sie nie chce ;-)

Możliwe, że to nie wina czytającego. W instrukcji instalacji ROM-u nie napisano, że żółty wykrzyknik + info o braku driverów przy pozycji z nazwą telefonu w Menedżerze Urządzeń Windows wcale nie musi oznaczać, że nie ma driverów potrzebnych do wgrania czegoś do telefonu. To jest bardzo mylące i może zbić z tropu niejednego.

Więc podkreślam - po prostu spróbuj wgrać, co tam masz do wgrania - w Windows7/8 pewnie zadziała, za starsze nie ręczę (mi pod XP nie działa).

Wgraj na karte pliki z recovery, polski rom i plik root.zip. Zainstaluj recovery, potem zrob full wipe, zainstaluj rom i root.zip.

Potwierdzam - to jest słuszna droga postępowania. Zapomniałeś tylko dodać, że pierwszy krok (instalacja recovery) będzie trzeba wykonać w środowisku chińskojęzycznym. Ale nie jest to aż tak trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze sporo telefonow jest juz zrootowanych. Wiec po co sie bawic z driverami w windows jak moze miec juz roota i ten etap moze pominac.

Wgraj mobileuncle tools ze sklepu i z jego poziomu zaktualizuj recovery. Jak przepusci to jest root.

Jak poruszac sie po chinskim recovery jest 2 strony wczesniej :-)

Po trzecie od 3 dni codziennie nowy użytkownik Red Rica pyta sie o to samo " Kupilem telefon i co zrobic".

Wysłane z Xiaomi HongMi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem Red Rica od paru tygodni. Udalo mi sie nawet wgrać polski rom, choć to mój pierwszy tak skomplikowany telefon. Wszystko to dzięki temu forum, za co dziękuję.

Mam jednak parę pytań.

1. Czy mogę wyrzucić z karty instalkę Romu?

2. Z tego co wyczytałem mój telefon nie jest znowu zrootowany. Czy dlatego nie moge swobodnie dysponować kartą sd? Wszystkie aplikacje i gry instalują mi sie w pamięci telefonu i w takim wypadku karta jest bezuzyteczna.

3. Wyczytałem, że mogę zrootować telefon z recovery instalując plik root.zip. Czy mam go wcześniej rozpakować?

4. Czy aktualizacje MIUI instaluję tak samo, z poziomu recovery i też mam wrzucic wersje spakowaną?

Przepraszam, ze zadaję aż tyle pytań, ale lepiej poradzić sie madrzejszych Userów, niz zepsuć tak fajny telefon.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Dziękuję @Lalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem ze sterownikami

hm1 android phone

Win 7 64-bit

MTK driver zainstalowałem, ale i tak nic z tego. Czytałem, że parę osób miało z tym problem, ale nie wiem jak go rozwiązać, podobno są jakieś sterowniki specjalnie do tego, ale gdzieś na chińskiej stronie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze ROOT nie chce dojsc do końca, pisze, że telefon nie jest podłączony - a jest podłączony i moduł debugowania jest włączony w telefonie.Komunikat to: "Fail and retry, USB debug".

-- 23 sty 2014, o 18:17 --

aaaa bo tam trzeba było cos potwierdzić w telefonie :)

juz działa - narazie :ide dalej" - i dziekuje za zainteresowanie

-- 23 sty 2014, o 18:32 --

No to teraz utknąłem,

Jestem w miejscu jak na zdjęciu "root1", ale nic się nie instaluje, wyskakuje lista katalogów, które sa na komputerze - i co dalej?? :shoc

Już dziekuję, poradziłem, uff

post-799-13980030824585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym przywitać Administratorów i wszystkich użytkowników . Choć trudno w to uwierzyć w moim 30-letnim życiu Red Rice jest pierwszym telefonem z androidem . Wcześniej tylko Nokia na symbianie potem WP . Kupiłem RR ponieważ potrzebowałem obsługi 2 kart SIM a ten model miał przystępną cenę i dobre recenzje . Przeczytałem poradniki jak zainstalować MIUI 5 . Przy pierwszym włączeniu telefonu okazało się , że mam już wersję z MIUI 4 tylko nie bardzo wiem na jakim to jest etapie i co powinienem zrobić dalej .

b9addf623536ae06m.jpg

po włączeniu telefonu mam info

c8bd11c5071435c8m.jpg

znalazłem też aplikację związaną z modyfikacjami

1c2d326854fef4c2m.jpg

ale po jej uruchomieniu mam info identyczne jak przy włączaniu telefonu .

Czy teraz tylko pozostało mi pobraćhttp://miuipolska.pl/download/miui-v5/ do RR WCDMA zapisać na karcie i jakoś uruchomić czy jeszcze coś muszę zrobić ??

W związku z tym pytaniem proszę o wyrozumiałość , że pewnie po raz enty padają te same zapytania ale jestem w tym temacie bardziej zielony niż banknoty dolarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcon - jeśli masz rom 4.0 wielojęzyczny to najprawdopodobniej masz recovery 3e - sprawdż to. Jeśli masz 3e recovery to też najprawdopodobniej nie przyjmie ci pliku root.zip -wywali błąd . Najprostszą metodą jest zamiana recovery , czyli bezpośrednio z recovery 3e wgrać recowery TWRP i potem rom Acida , który jak widzę ma już root. Oczywiście zacznij od backup swojego dotychczasowego systemu !

Brawo Acid - podążaj w tym kierunku - przecież życie ma być łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...