Skocz do zawartości

ROOT i wgranie PL: Xiaomi Red Rice


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nic nie zmieniłem.

Ekran blokady w Hongmi Stable jest po prostu stary (jak całe MIUI w tej wersji).

Pomijając całkowicie nowy manifest.xml nowe ekrany blokady mają takie tłumaczenie:




[/code] I do tego dokładane jest moje:
[code]


Jednakże Hongmi ma tak:



[/code] Mój skrypt dodaje tłumaczenie z nowszego do starszego, co jak widać nie pasuje i prawdopodobnie ekran blokady ładuje sobie domyślnie EEE bo chyba tak jest zdefiniowane w frameworku (taki zapasowy string na wypadek gdyby ekran blokady nie złapał prawidłowych definicji tłumaczenia - jak w tym przypadku). Z racji tego, że nie będę poprawiał romu tylko dla tego ekranu blokady (bo to można przeżyć...) to możecie sami go podmienić: http://91.205.75.29/Acid/misc/lockscreen Ten plik (uwaga: on nie ma rozszerzenia) podmienić do
[code]/system/media/theme/default
Najwygodniej zrobić to przez adb:
adb push lockscreen system/media/theme/default

Albo po prostu Solid Explorerem/Root Explorerem albo wrzucić do paczki z romem i zainstalować ponownie rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CWM 2,04 by apar

Wgrałem Miui V5: ROM MIUIPolska Stable 4.0

Zrobiłem roota przez recovery z pliku root.zip i dostałem komunikat że wszystko ok

Jak wchodzę do terminala i wpisuję su to wyskakuje mi błąd

Root checker też mi pisze że nie mam roota.

Superuser nie widzi zainstalowanych aplikacji

W jaki więc sposób zrobić roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba polegał na tym że miałem CWM 2,04 by apar a nie CWM v5.

Poradziłem sobie w taki sposób:

1.Wgrałem "miuiandroid_multi_V6W_3.11.15_jb-4.2" z http://www.4shared.com/zip/2pCkAvez/miuiandroid_multi_V6W_31115_jb.html i uruchomiłem Miui

2. Zainstalowałem mobileuncle.toolbox - w tym miui 3.11.15 bez problemów poszło (W Miui v5 i wersji 4.0 było to niemożliwe)

3. Potem zainstalowałem CWM V5 programem mobileuncle.toolbox

4. Zainstalowalem najnowższy rom miuipolska stabke 4.0

5. Wgralem root.zip przez CWM i tyle ;)

6. Po uruchomieniu na pulpicie pojawił się supersu - czyli root zrobiony

Podziękowania dla emwu13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, działa. Super. Aktualizacja zatem zakończona pełnym sukcesem. :-D

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka

-- 3 sty 2014, o 18:09 --

po aktualizacji nie mogę zrobić ROOTa vROOTem. Chciałem sobie zrobić backup na przyszłość Titanium Backup, który ROOTa wymaga. Coś się w vROOT dzieje ale na koniec efekt jest żaden, pojawia się opcja "manual root" no ale z niej nie skorzystam. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaktualizowac go ogolnie?z aktualizacji weszlem do recovery.

w recovery miui co dokladnie wybrac? chose zip from... Czy upgrade zip?

Wysłane z mojego Red Rice od Xiaomi :) Sorry za błędy, mój słownik mnie nie lubi

Chose zip from I wybierasz plik z romem.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po aktualizacji nie mogę zrobić ROOTa vROOTem.

To normalne.

Chciałem sobie zrobić backup na przyszłość Titanium Backup, który ROOTa wymaga. Coś się w vROOT dzieje ale na koniec efekt jest żaden, pojawia się opcja "manual root" no ale z niej nie skorzystam. Ktoś pomoże?

Zrób root-a z poziomu CWM Recovery. Jest to zresztą metoda prostsza, szybsza i niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne.

Zrób root-a z poziomu CWM Recovery. Jest to zresztą metoda prostsza, szybsza i niezawodna.

zrobiłem paczką root.zip z recovery i działa. IMO to najszybszy i najłatwiejszy sposób. Nie to co vROOT

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy mając obecnie zainstalowany ROM 3.11.29 z miuipolska mogę zainstalować najnowszy 5.0 przez aplikację "Aktualizację" i wybrać lokalizację pliku zip z ROMem z karty pamięci?

Rozumiem, że ta instalacja nie robi żadnych wipe'ów, a cały mój stan telefonu (aplikacje, ustawienia, kontakty) nie zostanie zresetowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając obecnie zainstalowany ROM 3.11.29 z miuipolska mogę zainstalować najnowszy 5.0 przez aplikację "Aktualizację" i wybrać lokalizację pliku zip z ROMem z karty pamięci?

Rozumiem, że ta instalacja nie robi żadnych wipe'ów, a cały mój stan telefonu (aplikacje, ustawienia, kontakty) nie zostanie zresetowany?

IMHO: Te ROM-y różnią się zbyt znacznie, ale ryzykować instalację bez full wipe. No, ale... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy mając obecnie zainstalowany ROM 3.11.29 z miuipolska mogę zainstalować najnowszy 5.0 przez aplikację "Aktualizację" i wybrać lokalizację pliku zip z ROMem z karty pamięci?

Rozumiem, że ta instalacja nie robi żadnych wipe'ów, a cały mój stan telefonu (aplikacje, ustawienia, kontakty) nie zostanie zresetowany?

Z tego co kojarze to jak przechodzilem na rom stable z którejś wersji portowanej poprzez aktualizacje to sie cuda wianki dzialy, nie bylo sieci i aplikacje glupialy. Wipe byl konieczny wtedy. Nsjlepiej jak bys sobie tematy archiwalne poczytal

Wysłane z Xiaomi HongMi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO: Te ROM-y różnią się zbyt znacznie, ale ryzykować instalację bez full wipe. No, ale... :roll:

Zrobiłem jak było pokazane i dalej nie znajduje sieci? Wgrałem wcześniej najprawdopodobniej ROM z Red Rice WCDMA a mam TD, bo jest na forum w mirror 1 błąd i pobiera wersje na TD a ma być WCDMA, Po wgraniu ROMu do WCDMA podczas rozruchu telefonu zawiesza sie i koniec !!!! Jak zrobic tego full wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pozycja od góry (pod napisem Sideload) i dalej pozycja 2. Teraz rom, wybieramy drugą opcję od góry następnie drugą od dołu i z listy plików wybieramy plik z romem MIUIPolska, podświetlamy środkową opcję i zatwierdzamy. Po skończonej instalacji powrócimy do recovery. Używając klawisza powrotu (raz) wracamy do menu głównego,

Wychodzimy z recovery wybierając pierwszą opcję i chiński napis z tekstem Android - jest to restart do systemu.

Rom stable nie ma roota wiec zainstaluj plik root. zip w recovery tak samo jak rom.

No i wgraj sobie recovery po angielsku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...