Skocz do zawartości

ROOT i wgranie PL: Xiaomi Red Rice


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Acid

Krotkie pytanko:

Czy jezeli angielski nie sprawia mi zadnych problemow to jest sens na dzien dzisiejszy wgrywac polska wersje lub ten polski port z lenovo?

Glownie chodzi mi czy bede mial chociaz polski jezyk w klawiaturze na stocku bo reszta mi obojetna...

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem najnowszą wersję waszego miui, teraz chciałbym zapytać jak włączyć uprawnienia ROOT? Podany wyżej program którym robiłem root przed instalacją nie radzi sobie już z aktualną wersją.

EDIT:

Ok, poradziłem sobie. Sposób przedstawiony na podanej niżej stronce działa (przynajmniej u mnie):

http://xiaomi.eu/community/threads/engl ... 953/page-4

Pobrałem plik root.zip, wrzuciłem na kartę sd i zainstalowałem poprzez recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez o to chodzi by karta sd byla jako pamiec wewnetrzna.

Domyslna wewnetrzna to tylko kilka giga wiec o kilkanascie za malo ;-)

@Acid

To w koncu ktory rom do hongmi jest najnowszy i ile mu brakuje do innych miui pod telefony xiaomi?

Tak w ogole to sie juz chyba pogubilem :-( Hongmi to sprzet od xiaomi to jak to jest ze miui pod niego nie jest oparty o najnowsze miui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez o to chodzi by karta sd byla jako pamiec wewnetrzna.

Domyslna wewnetrzna to tylko kilka giga wiec o kilkanascie za malo ;-)

@Acid

To w koncu ktory rom do hongmi jest najnowszy i ile mu brakuje do innych miui pod telefony xiaomi?

Tak w ogole to sie juz chyba pogubilem :-( Hongmi to sprzet od xiaomi to jak to jest ze miui pod niego nie jest oparty o najnowsze miui?

Nośnik USB nie jest zamieniony z SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dołączyć się do rozmowy, czytając to co zostało napisane wygląda na to, że mam oryginał, zakupiłem tutaj:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 64432.html

U sprzedawcy Iris, bardzo dobry kontakt, zresztą widać mój komentarz w feedbackach.

Mój problem jest taki jak u kolegi @myrzyn, wgrałem najnowysz ROM z miuipolska tzn. ten z 2013.12.08, gdy teraz chciałem zrotoować telefon, nie mogę tego zrobić w sposób opisany w poradniku na początku tego wątku. Jak sobie z tym poradzić? (nie próbowałem sposobu opisanego przez @myrzyn, bo nie chce przekombinować). Czy @Acid może coś poradzić?

Podczas próby zrootowania za pomocą VROOT niby telefon się włącza ponownie, ale cały czas wyśwetla się "waitng for phone..." dodatkowo (podczas czekania na zrootowanie) wciąż wyskakuje info, że aplikacja wymaga root'a, pojawia się (na telefonie) program, który chciałby zostać zainstalowany, pomimo tego, że nie kliknę na "zainstaluj" to telefon uruchamia się ponownie i nic się nie dzieje, później cały czas "waiting for phone...".

Potrzebuję roota do innych aplikacji, co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś telefon z tego samego sklepu co ja :) Moim zdaniem możesz śmiało próbować przedstawionego przeze mnie sposobu. Miałem identyczną sytuację jak u Ciebie. U mnie poszło szybko i bez komplikacji. Roota potrzebowałem do przekierowania plików z marketu na kartę sd. Zainstalowałem programy z marketu cacheapps2sd i cachedownload2sd i teraz mogę pobierać i instalować duże pliki (sprawdzone). Niestety nie jest tak przejrzyście jak bym chciał, tzn w menu 'pamięć' nie mam zamienionego nośnika usb z pamięcią wew. ale spełnia to swoje zadanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli na swiezym RR chce miec zrootowany polski stable to postepuje tak:

1. Rootuje przez VRoot.

2. Wgrywam recovery za pomoca Mobileuncle.

3. Flashuje rom MiuiPolska przez recovery (robie wipe'y).

I co....wtedy jeszcze raz rootuje zipem przez recovery?

Czy juz nie trzeba bo jest zrootowany?

A jesli postanowie zostac przy tym z ktorym przyjdzie to jak go zrootowac, VRoot'em czy przez stockowe recovery jakims zipem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu! Ciezko bylo sie domyslic o ktory post ci chodzilo wiec zapytalem, gdzie tu przesada?

Od tego chyba sa fora dyskusyjne i na nich podfora - pomoc ,itp zeby sobie ludzie pomagali jesli potrafia

..czyz nie?

Zip jest podany z poście o Hongmi na MIUIPolska...

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za pomoc... "lajki" juz leca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid mam pytanie. Czy zmiany w wersjach tygodniowych, które Opisujesz i Podajesz, że niektóre dotyczą tylko telefonów Xiaomi, dotyczą również Hongmi?

Pytam ponieważ wiadomo, że chodzi i o dwie karty, jak i samo rootowanie i pozostałe jest inne.

Wysłane z mojego RR przy użyciu Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam teraz pytanko wczoraj zainstalowałem pierwszy raz nowe oprogramowanie bo dopiero dostałem telefon a dzisiaj widzę ze już jest nowe. Jeżeli dobrze widzę root po instalacji nowego oprogramowania zniknął ale chyba jest tylko potrzebny do instalowania nowego recovery a to już mam zrobione. Więc teraz jak wygląda proces aktualizacji trzeba wejść w recovery (jak i co robić)

Edit:

ok wyczytałem że nie trzeba przechodzić do recovery tylko przez aplikacje Aktualizacje, ale teraz mam inne pytanie czy po takiej aktualizacji oprogramowania wszystkie moje ustawienia zostają (kontakty aplikacje itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid mam pytanie. Czy zmiany w wersjach tygodniowych, które Opisujesz i Podajesz, że niektóre dotyczą tylko telefonów Xiaomi, dotyczą również Hongmi?

Pytam ponieważ wiadomo, że chodzi i o dwie karty, jak i samo rootowanie i pozostałe jest inne.

Wysłane z mojego RR przy użyciu Tapatalk 4

Niestety nie. Tygodniowe zmiany od MIUI nie trafiają do Hongmi. Chyba że sam coś dodam to napiszę. Czyli gdy dodam jakieś dodatki np zegarki to wtedy zrobię romy Hongmi na nowo.

Ogólnie nowości w MIUI jak np Kalendarz czy Panel Sterowania trafiają najpierw do Xiaomi premium czyli MI 2 i MI 3. Potem ewentualnie oficjalnie wspierane i porty.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbka. Nad kamerą powinna być śrubka. Bez wytłoczenia. I punkcik biały na slocie sim 2.

Niestety.

A ja nie mam śrubki nad kamerka tylko taką wypukłość, a mimo to mam nad slotem sim taki punkcik. W dodatku po sprawdzeniu zdrapki na Xiaomi nikt wcześniej nie użył kodu i wyskoczyło mi, że mam produkt oryginalny. Więc z ta śrubką nad kamerą to bym polemizował, czy świadczy o oryginalności. Poza tym telefon wyciąga ile trzeba w Antutu, ma wszystkie podzespoły jakie powinien mieć. Więc nie do końca się zgodzę ze wszystkimi sugestiami o oryginalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem. Zaraz po pierwszym odpaleniu zaktualizowalem system do 4.0.

To to czas na root, a tu:

Frameroot nie dziala, root.zip przez recovery tez sie nie chce zainstalowac a Vroot nie wykrywa urzadzenia poniewaz moj komputer nie chce zauktualizowac sterownika do HM1 phone pomimo, ze sterowniki do MTK sie zainstalowaly prawidlowo. Co poradzicie?

P.S.

Oczywiscie debugowanie wlaczone.

Podczas wgrywania root.zip przez recovey dostaje taki komunikat :

Error: Invalid OTA package, missing scatter

Moze wie ktos jak zrootowac najnowszego (4.0) stockowego miui lub ma jakas wczesniejsza wersje ktora sie da na pewno zrootowac bo w necie jakos nie umiem znalesc nic starszego oficjalnego? :(

Lub sposob na zainstalowanie tego nieszczesnego sterownika do Phone HM1 pod XP?

Sent from my 2013023 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...