Skocz do zawartości

ROOT i wgranie PL: Xiaomi Red Rice


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

na zdjęciu z EBE nie ma tej śrubki http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Red-Rice-Hongmi-WCDMA-Version-Russian-Support-4-7-Inch-1280x720-Mtk6589T-Quad-Core/1472716032.html nad aparatem

@arcadioush skoro masz tel. z ibuygou zdejmij tylną klapkę i zobaczy czy masz tą śrubkę bo już głupiałem

@arcadioush żyjesz? napisz coś o tej cholernej śrubce, bo zaraz sam śruby dostanę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 322
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hm. Z drugiej strony tak teraz pomyślałem, że przecież w Hongmi nie ma Mi Recovery tylko chińskie, a u nas na stronie dodatkowo normalne CWM. Bo to co mówiliśmy wcześniej dotyczyło sytuacji dla telefonów MI-2x gdzie występuje Mi Recovery. Każda wersja romu dla MI-2/MI-3 ma w sobie recovery, które w każdej wersji (nawet dziennej becie) ma inną sumę kontrolną (hash) i dlatego nie można podrobić Mi Recovery bo tylko Xiaomi ma kod do niego, które puszcza rom dalej. Gdyby ktoś próbował zrobić jakiś klon Mi Recovery to nie podrobiłby hashów. Zresztą Mi Recovery jest budowane ze źródeł niepublicznych (tak jak i kod MIUI dla MI-2).

I tu jest teraz Hongmi, które ma zwykłe recovery. Jeśli podróbki mają MIUI to być może można je aktualizować.

Gdyby tak było to by nam dużo rzeczy które tu powiedzieliśmy legło w gruzach :)

Niestety Hongmi jest na popularnej platformie MTK i można zrobić łatwo piękny klon np. na MT6572.

Jeśli faktycznie można aktualizować MIUI to wyznacznikiem oryginalności nie może być już recovery tylko np. rozdzielczość ekranu albo ta słaba jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej sprawdzić po prostu kod spod zdrapki z pudełka na http://order.xiaomi.com/service/scode ?

Google translate przychodzi z pomocą.

Wg zdjęć z tej strony, mój telefon jest podrobiony. Jednak na wyżej wymienionej stronie Xiaomi dostałem komunikat, że mam oryginał. Antutu również pokazuje wyniki typowe dla MT6589T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej sprawdzić po prostu kod spod zdrapki z pudełka na http://order.xiaomi.com/service/scode ?

Google translate przychodzi z pomocą.

Wg zdjęć z tej strony, mój telefon jest podrobiony. Jednak na wyżej wymienionej stronie Xiaomi dostałem komunikat, że mam oryginał. Antutu również pokazuje wyniki typowe dla MT6589T.

kod sprawdziłem od razu po zakupie i był ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że wprowadziłem takie zamieszanie. Telefon, który staram się ogarnąć jest dość ciekawy. Podkreślam, że porównuję go z xperią s. Wyświetlacz ma naprawdę ok. Może coś mi się pierdzieli jak wgrywam spolszczenie? Nie do końca robię to co w instrukcji bo, trochę inaczej to wygląda na ekranie. Nie chciałbym też okazać się gburem, ale oceniając czy telefon jest oryginalny kierowałem się recenzją z miuipolska:

http://miuipolska.pl/wp-content/uploads ... C_0046.jpg

http://miuipolska.pl/wp-content/uploads ... C_0074.jpg

Wklepałem numer ze zdrapki ale komunikat, który otrzymałem brzmiał, że kwerenda wykazała że sprawdzono 11 tyś któryś tam numer i tyle.

Zanim opierdzielę sprzedawcę chciałbym miec pewność, że kupiłem szajs.

-- 4 gru 2013, o 23:03 --

Po przetłumaczeniu brzmi to tak:

Kod zabezpieczający zapytanie zostało zapytał 11186 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle razy zostało wprowadzone zapytanie o ten kod

dziwne ale dzisiaj też nie dostaję żadnego komunikatu, że mam oryginał, tylko odpowiedź po kolejnych próbach, że zapytanie zostało wprowadzone 2, 3 itd ...13 razy

i jeszcze raz zapytam czy wybrałeś właściwy ROM dla swojej wersji telefonu

ja przed instalacją musiałem jeszcze zrobić WIPE bo mi za pierwszym razem też rom nie chciał się wgrać, z tym, że telefon "wisiał " na logu startowym MI (chociaż nie masz wersji WCDMA - taką chciałeś?)

popatrz tutaj http://miuipolska.pl/forum/problem-ze-spolszczeniem-hongmi-wcdma-t302.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak:

- odpalam mobileuncle

- w lewym górnym rogu ekranu pojawia się root

- włącza się Mobileuncle Tools

- naciskam Recovery Update

- pojawia się sporo opcji, ale naciskam recovery file in sd card2 recovery.img

-prosi o potwierdzenie - potwierdzam

- jeszcze raz prosi o zgodę - potwierdzam

- na ekranie pokazuje się rozbebeszony android z czerwonym trójkątem ostrzegawczym., pod spodem napis po chińsku

- klikam w lewy przycisk na spodzie obudowy

- pojawiają się opcje android system recovery <3e>

- naciskam apply update fron sdcard (manewrując przyciskiem vol)

- pojawiają się opcje choose a package to install

- naciskam na zip miuipolska

- pojawia się robot android, idzie przez moment niebieski pasek

- później pojawia się komunikat: install/sdcard... error: invalid ota package, missing scatter instalation aborted

- górze wyświetlają się opcje android system recovery i żeby ponownie zadziałał naciskam reboot system now

I wracam do punktu wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w podrobkach kody się powtarzają :P sprawdze w moim i myślę ze 0 wprowadzen kodu bedzie.

Moje sprawdzenie kodu było 1.

Także Foto-Grzybku walcz bo trafiles na fake

Może kod jest oryginalny przepisany z oryginalnego hongmi ze go tam pokazuje tylko skopiowany x10000 i dodany do palety fejkow. Myślę iz wczesniej pokazywało ze telefon jest oryginalny. Xiaomi zauwarzylo częste wpisywanie tych samych kodów i zmieniło na liczbę wpisan kodów żeby nie dało się oszukac. Także wielu ludzi wpisało kod pokazało im ze maja oryginal. Dali pozytywną opinie i do widzenia.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Czekam na reakcję gościa. Jak do soboty otworzę spór, to mu nie przeleją kasy. Swoją drogą robią coraz porządniejsze podróby. Gdyby nie problem z wgraniem spolszczenia byłbym zadowolony.

Ja nie :P bo dales tyle samo co za oryginal. Nie czekaj na reakcje tylko otwieraj spor :P

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak:

- odpalam mobileuncle

- w lewym górnym rogu ekranu pojawia się root

- włącza się Mobileuncle Tools

- naciskam Recovery Update

- pojawia się sporo opcji, ale naciskam recovery file in sd card2 recovery.img

-prosi o potwierdzenie - potwierdzam

- jeszcze raz prosi o zgodę - potwierdzam

- na ekranie pokazuje się rozbebeszony android z czerwonym trójkątem ostrzegawczym., pod spodem napis po chińsku

- klikam w lewy przycisk na spodzie obudowy

- pojawiają się opcje android system recovery

- naciskam apply update fron sdcard (manewrując przyciskiem vol)

- pojawiają się opcje choose a package to install

- naciskam na zip miuipolska

- pojawia się robot android, idzie przez moment niebieski pasek

- później pojawia się komunikat: install/sdcard... error: invalid ota package, missing scatter instalation aborted

- górze wyświetlają się opcje android system recovery i żeby ponownie zadziałał naciskam reboot system now

I wracam do punktu wyjścia.

No i tu masz źle właśnie. W ogóle nie flashuje się recovery. Gdybyś miał jak w instrukcji to byś miał recovery w języku chińskim a tu masz wciąż te same 3e. To typowe recovery dla fake. A komunikat po instalacji dodatkowo to potwierdza.

Wysłane z Xiaomi MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wtrącę się w dyskusje bo sam kilka dni temu kupiłem Red Rice-a , od tego samego sprzedawcy co ebola1972 więc wygląda na to że właśnie leci do mnie piękna podróbka... :x

Sorki, że wprowadziłem takie zamieszanie. Telefon, który staram się ogarnąć jest dość ciekawy. Podkreślam, że porównuję go z xperią s. Wyświetlacz ma naprawdę ok. Może coś mi się pierdzieli jak wgrywam spolszczenie? Nie do końca robię to co w instrukcji bo, trochę inaczej to wygląda na ekranie. Nie chciałbym też okazać się gburem, ale oceniając czy telefon jest oryginalny kierowałem się recenzją z miuipolska:

http://miuipolska.pl/wp-content/uploads ... C_0046.jpg

http://miuipolska.pl/wp-content/uploads ... C_0074.jpg

Wklepałem numer ze zdrapki ale komunikat, który otrzymałem brzmiał, że kwerenda wykazała że sprawdzono 11 tyś któryś tam numer i tyle.

Zanim opierdzielę sprzedawcę chciałbym miec pewność, że kupiłem szajs.

Miui Polska też dostało Fake? nad kamerą witać tą wytłoczkę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ta wytłoczka jest innego kształtu. Zresztą bez przesady ja na pewno mam oryginał bo mój hongmi jest brandowany siecią China Mobile.

Jeszcze bardzo dobry punkt obserwacji znajduje się pod tylną klapką (na odwrocie).

W oryginale są tam jakieś takie numerki i loga (trzy kółeczka z napisami np PC i V0). Fake ze tego co widziałem nic nie ma w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebola ma oryginał bo wygrał sobie ROM polski.

Wysłane z mojego MI 2A

no tak ale na zdjęciach które wstawił na poprzedniej stronie jest ta śrubka nad kamerą której teoretycznie nie powinno być w oryginale...

nie no ja już się w tym wszystkim totalnie w pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"@arcadioush skoro masz tel. z ibuygou zdejmij tylną klapkę i zobacz czy masz tą śrubkę bo już głupiałem"

ponawiam pytanie bo Twoja odpowiedź może rozwiązać wiele albo też wiele skomplikować ;)

kolego @arcadioush napisz coś o tej cholernej śrubce, bo zaraz sam śruby dostanę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam red rice od tygodnia. Patrząc na ten wątek i kilka innych w internecie trochę się przestraszyłem podróbkami. Chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem kod z opakowania. Po pierwszym razie wyskoczyło tł. Your query is genuine millet products, thank you for your use! Jak spróbowałem kolejny raz, wyskakuje już Security code your query has been inquired once (i z każdym razem rośnie). Czyli byłem pierwszym, który zarejestrował ten egzemplarz :) . Druga rzecz to zdjęcia na spemall.com i tu już jest trochę nie tak, ale wydaje mi się, że jest po prostu błąd w Case G i Case F. Patrząc na mój egzemplarz i zdjęcia z różnych portali recenzji to oryginał jest zamieniony z podróbką, Jeśli byśmy wzięli to pod uwagę, to mój egzemplarz zgadza się w 100% z tym poradnikiem. Tak samo by było w przypadku egzemplarza Ebola. Co do tej śrubki nad aparatem, to nie jest to śrubka. Jest to pozostałość po formie wtryskowej i na każdym egzemplarz gdzieś występuje - u mnie też. W wytłoczeniach pokrywy baterii oczywiście są znaki opiasene przez Acid. Jeszcze sprawa romów, standardowo był taki jak tu http://www.aliexpress.com/item/Original ... 16032.html. Miał miui recovery v1.0. Przez nie bez problemów zainstalowałem miui stąd: http://xiaomi.eu/community/threads/3-11-29.22929/ stabilne, miui polskie, a nawet po małej batali officialne. Aż po kilku zabawach skończyło się na odzyskiwaniu opisanym tu (może się komuś jeszcze przyda :) ): http://www.miui.it/forum/index.php?thre ... miui.2113/. W tej chwili mam miui multi i brak problemów z dźwiękiem przy nagrywaniu filmów, dyktafonie itp. opisywanych przez użytkowników polskiego miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam miui multi i brak problemów z dźwiękiem przy nagrywaniu filmów, dyktafonie itp. opisywanych przez użytkowników polskiego miui.

Czyli ten ROM stąd jest skopany a wersja multi hula prawidłowo? Dobrze wiedzieć.

-- 5 gru 2013, o 17:51 --

Najpewniej jest sprawdzić kod (...).

Wysłane z mojego MI 2A

Naprawdę? No co Ty powiesz...

A jeszcze wczoraj...

Po co ma sprawdzać jak widać ze fejk ?

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że polski jest skopany. W sumie to jak go miałem to nie sprawdziłem nagrywania, bo nie wiedziałem że jest z tym problem. Na fabrycznym i multi jest ok. Inna sprawa to gdzieś się natknąłem, że ktoś na fabrycznym też miał ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz to zdjęcia na spemall.com i tu już jest trochę nie tak, ale wydaje mi się, że jest po prostu błąd w Case G i Case F.

U mnie byłyby to Case E i G, bo pozostałe wydaje się, że mam w porządku :D

Co do tej śrubki nad aparatem, to nie jest to śrubka.

Potwierdzam, też to mam i nie jest to śrubka.

W wytłoczeniach pokrywy baterii oczywiście są znaki opiasene przez Acid

U mnie też się to zgadza.

Chińskie recovery wgrałem bez problemu, tak samo jak polski ROM. Mam telefon z tego samego źródła, co użytkownik @ebola1972.

Zauwarzylem ze kod nie wskazuje oryginału tylko liczbę sprawdzen.

Za pierwszym razem użycia kodu wskazuje oryginał, za każdym następnym liczbę sprawdzeń- co nawet logiczne, biorąc pod uwagę, że producenci podróbek mogliby wziąć kod z jednego oryginalnego egzemplarza, w takim wypadku zamiast informacji o oryginale, nabywcy dostają ilość wcześniejszych wykorzystań kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

CHyba troche namieszałęm w swoim Red Rice. Dzisiaj chciałem wgrać najnowsza wersje systemu opublikowaną przez Acida.

Red Rice WCDMA

Android: 4.2.2 | MIUI: 3.0 | Codename: hongmi

I zrobiłem to bez full wipa i niestety po zaktualizowaniu system działał bardzo dziwnie i niestabilnie. Po fakcie dowiedziałęm się że jest potrzebny full wipe. Wszedłęm w tryb recovery zrobiłem full wipa ale niestety aplikacja nie chciała się wgrać. Wyłączyłem telefon i włączyłem i niestety to był chyba największy błąd jaki zrobiłęm. Po włączeniu pojawia się tylko logo Xiaomi i nic więcej (logo cały czas się świeci i ekran nie gaśnie). CO mogę zobić żeby przywrócić telefon do życia ?? Czy zdechł na zawsze :(

-- 17 gru 2013, o 20:05 --

Już sobie poradziłem "dolny przycisk głośności i włącznik - trzymasz aż ukaże się ekran bootloadera i tam wybieramy tryb recovery"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...