Skocz do zawartości

ROOT i wgranie PL: Xiaomi Red Rice


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp
Instalacja polskiego języka na Xiaomi Red Rice jest nieco inna od modeli MI-2/MI-1. Urządzenie to jest na platformie MTK i MIUI nie przystosowało do niej swojego MiRecovery. Dlatego będziemy zmuszeni wykorzystać klasyczne metody na przystosowanie telefonów do instalacji custom rom. Telefon trzeba zrootować i zainstalować modowane recovery CWM.
Warto też wspomnieć, że z uwagi na brak dwóch systemów w telefonie aplikacja Updater (Aktualizaje) nie będzie nam służyć do instalacji romu, a jedynie do przejścia do recovery.

trans.gif
Przygotowania
Najpierw pobierzemy potrzebne nam pliki. Trzy ostatnie czyli recovery.img, mobileuncle.toolbox_327.apk i rom MIUIPolska umieszczamy w pamięci USB telefonu.

Pobierz

 

 

Root

Uwaga: procedura instalacji programu ROOT dotyczy systemu Windows. Niestety nie ma obecnie metody na root dla Linuxa.
 

  • Włączamy w telefonie Debugowanie USB. W tym celu wchodzimy w Ustawienia > Informacje o telefonie > Wersja Android. Klikamy w to pole (z numerem wersji Android 4.2.1) 7 razy. Po informacji od systemu, że zostaliśmy programistą wychodzimy do pulpitu. Ponownie wchodzimy w Ustawienia i tym razem mamy Opcje programistyczne > Debugowanie USB
  • Podłączamy telefon Red Rice (najlepiej bez kart SIM) do komputera za pomocą przewodu USB. Starajmy się podłączyć do gniazda USB z tyłu komputera lub jeśli taki mamy to do USB w standardzie 3.0. Zapewni to pewne i stabilne połączenie. Czekamy na wykrycie telefonu przez system i automatyczną instalację sterowników w Windows 7/Vista.W przypadku braku możliwości znalezienia sterowników przez Windows, szczególnie XP pobierzmy paczkę MTK Driver i ręcznie zainstalujmy sterownik,
  • Instalujemy program VRoot_1.6.0.3689_english
  • Uruchamiamy program z prawem administratora (Windows 7/Vista) i czekamy na wykrycie telefonu. Zielony "ptaszek" oznacza poprawne wykrycie

Clipboard01-250x169.jpg

  • Klikamy ROOT. Czekamy na zakończenie operacji. Może to potrwać kilka minut. W tym czasie telefon powinien uruchomić się ponownie. O pomyślnie zakończonym procesie poinformuje nas program i wyświetli pasek z dodatkowymi ikonami i funkcjami. Możemy zamknąć program,
     

Clipboard02-250x169.jpg

  • Upewniamy się, że mamy na telefonie potrzebne nam pliki czyli rozpakowany plik zip z recovery (recovery.img),rom MIUIPolska i aplikację toolbox,
  • Odłączamy telefon od komputera,
  • Odnajdujemy na pulpicie program File Manager. Zółta ikonka teczki,
  • W programie nawigujemy na dół listy nośnika USB i klikamy na aplikację mobileuncle.toolbox_327.apk. Zgadzamy się na instalację,
  • Otwieramy program mobileuncle z pulpitu. Jeśli mamy wybrany język angielski w systemie to program również będzie (częściowo) w tym języku,
  • WAŻNE: Podczas uruchamiania aplikacji wyskoczy mały komunikat po chińsku z dwoma opcjami do wyboru. Klikamy na prawą opcję. Aplikacja pokaże status ROOT w lewym górnym rogu,
  • W aplikacji wybieramy opcję: Recovery Update. Aplikacja znajdzie nasze recovery.img. Klikamy na wynik wyszukiwania i zgadzamy się na instalację a potem na restart do recovery,
  • Recovery jest niestety po chińsku :smile: Jest to dotykowe recovery toteż możemy wybierać palcem opcje (góra/dół - strzałki), powrót (lewy) i zatwierdzenie (prawy),
  • Wybieramy drugą opcję od góry następnie drugą od dołu i z listy plików wybieramy plik z romem MIUIPolska, podświetlamy środkową opcję i zatwierdzamy. Po skończonej instalacji powrócimy do recovery. Używając klawisza powrotu (raz) wracamy do menu głównego,
  • Wychodzimy z recovery wybierając pierwszą opcję i chiński napis z tekstem Android - jest to restart do systemu,
  • Gotowe. Rom został zainstalowany i możemy cieszyć się polskim językiem,
  • W celu aktualizacji systemu postępujemy tak samo czyli umieszczamy plik na pamięci wewnętrznej (lub karcie SD) i z systemu przechodzimy do recovery przez aplikację Aktualizacje > Uruchom w recovery.

Root - METODA 2
Telefon możemy zrootować plikiem .zip do instalacji w recovery. Ta metoda jest polecana w przypadku gdy zaktualizujemy system MIUI dla Red Rice o wersję Stabilną, która domyślnie nie posiada praw ROOT. Jeśli chcemy mieć root posłużymy się poniższą paczką. Instalujemy ją po instalacji pliku z romem w recovery.


Recovery CWM v5 Hongmi TD i WCDMA

Do Hongmi TD i WCDMA wgraliśmy recovery w języku angielskim. Poruszamy się w nim klawiszami głośności a wybór zatwierdzamy przyciskiem Power,
Aby zrobić full wipe przed wgraniem polskiego romu wykonujemy kolejno:

wipe data/factory reset
Yes - delete all user data

Zainstalujemy teraz rom:

install zip from sdcard
choose zip from sdcard

i wybieramy plik zip z karty SD. Następnie potwierdzamy:

Yes - install

W przypadku gdy rom mamy na pamięci wewnętrznej Internal SD (gdy nie mamy karty SD) wybieramy

install zip from sdcard
choose zip from internal sdcard

Po instalacji wybieramy

reboot system now
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 322
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hehe no na jakość się nie patrz. Przecież te plastiki to każda fabryka w Chinach może zrobić. Wszystko kwestią ceny.

Wyjmij baterię i zobacz jak wygląda slot 2 dla GSM (ten prawy). Czy jest tam przy pinach złącza taki mały, biały punkcik? Czy nad oczkiem kamery jest niewielkie punktowe wytłoczenie w plastiku? Czy na pudełku, na etykiecie masz numer IMEI i SN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka jest trochę wyżej, dokładnie w osi środka kamery, ale taka raczej mała, jak 1/2 może 1/3 tej śrubki od obudowy. Na jakiś mikrośrubokręt. Wytłoczenie jest niżej po lewej stronie w osi lewej krawędzi kamery. Nie da się sprawdzić jakimś programem?

-- 3 gru 2013, o 20:22 --

Można na forum zamieszczać zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. W edytorze wiadomości masz przycisk do dodawania zdjęć. Tagi Wrzuć na jakiś hosting i dodaj do tagów.

Z tym wytłoczeniem to chodzi o to, że nie powinno go tam w ogóle być. Śrubka tak ale nic w rejonie kamery nie może być. Dodatkowo obudowa siateczki głośnika po prawej od kamery w podróbkach jest taka jakby postrzępiona, gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się wrzucić fotki. Nie ma jakiegoś programu, który pokazałby prawdę o telefonie? Antutu wyświetla dobre parametry (po wipe, jeśli ma to jakieś znaczenie). Wyświetlacz niezły, fotki robi ok, ale xperia s lepsze. Może coś nie tak robię ze spolszczeniem? Zrotował się dość łatwo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładne fotki na pewno nam pomogą ostatecznie stwierdzić. Szczególnie zrób tył telefonu bez klapki i baterii. Ponadto jeśli się da to zbliżenie głośnika przedniego od rozmów.

I jeszcze fotkę spodu klapki - tam też jest pewne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładne fotki na pewno nam pomogą ostatecznie stwierdzić. Szczególnie zrób tył telefonu bez klapki i baterii. Ponadto jeśli się da to zbliżenie głośnika przedniego od rozmów.

I jeszcze fotkę spodu klapki - tam też jest pewne miejsce.

I Tył pudełka, jak nie ma hologramu to raczej fake

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma sprawdzać jak widać ze fejk ?

Wysłane z mojego MI 2A

Ale czemu się wcinasz? Ciebie o to prosiłem? A ile Ty Red Rice'ów widziałeś, żeś taki spec? Już jeden taki ekspert był, który zegarki ministra N. ze zdjęcia wyceniał... Prosiłem Cię kiedyś o linki do fake'owych słuchawek Xiaomi, żeby się nie naciąć, bo chciałem dla siostry na Mikołajki, to do teraz siedzisz cicho a w temacie o którym pojęcia nie masz [bo Red Rica widziałeś tylko na fotkach zagranicznych forów] głos zabierasz.

A ja do teraz słuchawek nie kupiłem, bo strach, że fake :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejrzeniu tych zdjęć z porównania oryginału i podróbki oglądam swojego Red Rica ze wszystkich stron i już totalnie zgłupiałem czy mam oryginał czy cholera wie co :shock: trochę szczegółów się zgadza część cholera wie

Hehe, pocieszam się, że kupiłem z pierwszego wypustu, ze sklepu ibuygou, więc na 99% oryginał. Ale też go jutro w świetle dziennym obejrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu się wcinasz? Ciebie o to prosiłem? A ile Ty Red Rice'ów widziałeś, żeś taki spec? Już jeden taki ekspert był, który zegarki ministra N. ze zdjęcia wyceniał... Prosiłem Cię kiedyś o linki do fake'owych słuchawek Xiaomi, żeby się nie naciąć, bo chciałem dla siostry na Mikołajki, to do teraz siedzisz cicho a w temacie o którym pojęcia nie masz [bo Red Rica widziałeś tylko na fotkach zagranicznych forów] głos zabierasz.

A ja do teraz słuchawek nie kupiłem, bo strach, że fake :lol:

Przeczytales cały temat ? Chyba nie. Trzeba wiedzieć gdzie kupować, a gdzie nie. Przeczytaj tematy są linki do fejkowych słuchawek.

Zresztą co Ty tu trolujesz?

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolazomość sam zobacz

na szybko pstryknąłem kilka zdjęć mojego RR

porównałem z tym http://www.spemall.com/forum/topic/719-xiaomi-hongmi-red-rice-replicas-rapid-identification-guide/

sam oceń detale (wstawiłem linki bo zdjęcia duże)

siateczka na tylnej klapce http://zapodaj.net/fc4c07b4370f9.jpg.html

śrubka http://zapodaj.net/af7d4d45f031f.jpg.html

biała kropka http://zapodaj.net/cca156c5b0e9a.jpg.html

głośnik http://zapodaj.net/0994b59b64883.jpg.html

złącze baterii http://zapodaj.net/a11bfea7a5d8f.jpg.html

styk anteny http://zapodaj.net/ff91f28c2a2db.jpg.html

j.w. http://zapodaj.net/c1252fbc570c5.jpg.html

nie przyczepił byś się do kilku detali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...