Skocz do zawartości

ROOT i wgranie PL: Xiaomi Red Rice


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

 

Jestem użytkownikiem RR od jakiś 8-9 miesięcy na 100 % orginała kupionego u goldwaya na ali i wiem że to nie fake gdyż trzymałem w swoich rękach już dwa fejki znajomego  więc wiem jak to wygląda dobrze. Od kilku dni się zastanawiam dlaczego nie mogę załadować CWM-a tylko TWRP. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem aż do teraz. Gdyż po zassaniu nowszego miui wyskakuje błąd w TWRP i d*pa. Przeglądając to forum oraz obcojęzyczne i próbując wszelakich metod niestety nie mogę załadować CWM-a poprzez uncle tools. Znaczy załaduję ale mam kolorowy ekran znany wszystkim dobrze. Uprzedzając pytania , mogę załadować polskie miui i en miu oraz multi miui i inne  z tej strony (poprzez TWRP) https://techpunked.wordpress.com/category/xiaomi-hongmi-roms/.  Ale tylko przez recovery 3e wgrywam miui pl i eng. Roota  robię przez framaroot 1.9.1. Jak to wygląda u mnie gdy chce miui eng, ładuję Xiaomi Hongmi WCDMA - unbrick 5.0. Po dołączeniu do sieci widzę aktualizację z 5.0 na 17.0 i zasysam. Telefon się aktualizuję poprzez recovery 3e i gra gitara. Finalnie framaroot 1.9.1 i, gappsy miuiandroid_gapps-4.2.2-small_signed i wszystko hula. Lecz jeśli załaduję Xiaomi Hongmi WCDMA - unbrick 5.0, nastepnie hongmi-TWRP-TD-WCDMA.zip i próba aktualizacji poprzez TWRP to się wysypuje. Poprzez recovery 3e wszystko działa jak należy. Wiec jeśli chce zrobić kopię to musze załadowac TWRP, a pozniej poprzez uncle tools załadować z powrotem stockowe recovery. Czy ktoś ma podobnie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem strasznie kombinujesz. Jaki znowu frama root? Jaki unbrick? Jakie gapps? Przecież rom miuipolska ma root i gapps. A recovery? Spróbuj twrp z naszej instrukcji (wątpię czy czytałeś instrukcje). Jak nie to... na co twrp? Rób sobie kopie MIUI.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje bo sprawdzam wszystkie możliwe opcje, co do romu miui polska to tak. ale ładuje frama root po załadawaniu wersji 5.0 z unbricka bo jest to wersja eng. i poznej aktualizacja. TWRP mam stąd http://xiaomi.eu/community/threads/twrp-recovery-can-be-installed-with-stock-or-cwm-recovery.23316/. Czy ono się różni od tego http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-red-rice/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest różnica przy analizie plików  tych dwóch recovery. zaraz zobaczę czy można załadować polaka. Tylko dlaczego CWM nie można załadować.


no i niestety. Failed. Set_perm: some changes failed

 

E: Error executing updater binary in zip ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest różnica przy analizie plików  tych dwóch recovery. zaraz zobaczę czy można załadować polaka. Tylko dlaczego CWM nie można załadować.

no i niestety. Failed. Set_perm: some changes failed

 

E: Error executing updater binary in zip ...........

Tego błędu doświadczyło wielu ludzi na Redmi przy instalacji Stable 17 na TWRP. Ja takiego problemu nie miałem ale mam CWM.

Próbowałeś zainstalować CWM z MobileUncle?

Jak rzeczywiście nie zadziała, bo coś wyżej wspominałeś to zainstaluj przez updater, ale wtedy z tego co wiem przywróci Ci się chińskie recovery. Wtedy powinieneś móc załadować CWM lub TWRP z MobileUncle. W ogóle uważam, że do robienia wipe'ów i instalowania ROMów CWM lepiej wypada, aniżeli TWRP.

EDIT: W najgorszym wypadku, jak masz chińskie recovery to zrób tak:

Zainstaluj ROM z karty pamięci w chińskim recovery. Instrukcję masz tutaj na wszelki wypadek, ale pewnie wiesz co klikać. :P http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-hongmi-td-wcdma-cwm-root-guide.22095/

Zainstaluj na najnowszym Stable MobileUncle Tools i załaduj img z TWRP lub CWM, jak wolisz.

Powinno pójść bo z jakiej racji miałoby nie pójść?

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWM oraz TWRP ładuję się z mobile uncle. Problem w tym ,ze mam kolorowe kafelki po załadowaniu CWM. TWRP działa poprawnie. Instalując miui z unbrick 5.0 symuluję jak gdyby telefon od nowości. I dalej postepuje jak w instrukcji z miui pl. I wtedy sie wypiernicza. Czy jest szansa abym otrzymał Twoje CWM lub linka skąd brałeś aby wykluczyć jakiekolwiek uszkodzenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego sposobu nie próbowałem, ale w moim przypadku będe żonglował recovery 3e i TWRP gdy będe chciał zrobić kopię. Na codzień będzie TWRP ale gdy trzeba będzie załadować nowsze po prostu poprzez mobile uncle załaduje stokowe 3e i tyle. Innej drogi nie widzę. Zaraz załaduje CWM-a od Ciebie i zobaczymy:)


Niestety. Dalej pasek kolorowy na grubość 3mm od góry. Wiec to CWM u mnie też kupa.


I jeszcze jedna rzecz. Czy to normalne że w trybie updater instalka romu jest z automatu kasowana po aktualizacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipy Toshiby nie wyszły później niż 8-9 miesięcy temu jak pisze autor problemu?

EDIT: W sumie to niech sprawdzi. :D Sebol wejdź w MobileUncle potem Engineer Mode, Engineer Mode MTK, Hardware Testing, Memory, EMMC i napisz co masz po manfid.

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po minfind mam micron. Załadowałem miui eng. Polski miui też działa. ale punktem wyjścia jest załadowanie romu eng 5.0 z unbricked. Wtedy przed instalacja polaka wchodze w cwm 3e , wipe i factory reset i cache i miui pl hula.


Zapomniałem dodać że instalacja miui pl z recovery 3e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie mogąć zainstalować polskiego miui z TWRP jako sytemu podstawowego musze zainstalować system eng z unbricked. A to zgodnie z definicją przejścia z romu eng na polaka wyklucza zrobienie fullwipa przy przejsciu bo instalacja z updatera nie robi fullwipa


Generalnie wszystko działa gdy zacznę instalacje od miui 5.0 z unbricked.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jest jakiś problem z tym chipem bo w sumie są z nim jakieś problemy z tego co czytałem po forum jak na przykład spadki wydajności.

EDIT: Z aplikacji updater nie instaluje się ROM MiuiPolska? Jeżeli tak to zainstaluj i zainstaluj potem TWRP z MobileUncle (bo to recovery działa tak?) jak będziesz chciał robić wipe'y i kopie zapasowe. I tak za każdym razem jak będziesz chciał zainstalować kolejne Stable.

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z updatera się wszystko instaluje. tyle, że przy przejściu na polaka mujsi być fullwipe a tego TWRP nie robi. Wieć muszę ręcznie wejść do recovery 3e i to zrobić. Automat updater jest wtedy gdy przechodze z miui eng 5.0 na miui 17 stable też eng..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie nie widzę większego problemu bo tak na dobrą sprawę po co Ci full wipe na razie? Instalujesz ROM MiuiPolska 17 z chińskiego recovery i tyle. Potem jak będziesz robić update to robisz go też z chińskiego recovery, wipe'a nie robisz. Jak się coś spieprzy zawsze możesz przywrócić ustawienia fabryczne w MIUI co też jest wipem ale nie pamiętam jakie on dokładnie sektory czyści.

Pamiętaj też, że w chińskim recovery też można zrobić full wipe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...