Skocz do zawartości

Miband a Redmi Note 2


Bartek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Miband na promocji, więc zastanawiam się nad kupnem. Ale zauważyłem całkiem sporo tematów w których opisywane są problemy z połączeniem Mibanda z RN2. Czy często występują takie problemy? Czy są ludzie, którym wszystko zadziałało od razu bez problemu? Które aktualizacje MIUI najgorzej współpracują z Mibandem, a które najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mibanda (wersję z kolorowymi diodami) i dziala z redmi note 2 ok. Używam go tylko do powiadomień o połączeniach czy aplikacji bo w pracy po prostu telefonu nie słyszę a tą funkcję u mnie spełnia bez problemu. Nie wiem jak jest z odblokowaniem telefonu bo tu czytałem o problemach ale u siebie tego nie sprawdzałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z BT w RN2 występują więc zdarzają się i problemy z mibandem. Powiadomienia wibracją o telefonach i innych zdefniowanych wcześniej zdarzeniach działają poprawnie, jest problem z synchronizacją, zamyślenia i chwilę trzeba poczekać. Odblokowanie ekranu opaską podobnie, raz na jakiś czas potrafi nie odblokować albo musimy poczekać aż załapie o ile sami szybciej nie wklepiemy wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek1906 napisał:

Odblokowywać ekranu opaską nie zamierzam, głównie zależy mi na funkcjach MiFit i budziku :) a gdybym np. poszedł pobiegać i połączenie BT się zerwało, to czy opaska zapamiętuje moje wyczyny i w razie czego przesyła wszystko na telefon po ponownym połączeniu?

Tak , zapamięta i później zsynchronizuje z aplikacją ,nie uświadczyłem żadnych problemów z mibandem 1s zarówno na hermesie jak i galaxy s3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się do 7 dni zapamiętuje do synchronizacji z telefonem, potem będzie nadpisywać. Budzik tak samo można ustawić w ogóle bez telefonu i połączenia Bt z nim ale tej opcji nie polecam bo miałem z nią już do czynienia kiedy była wyłączona a alarmy nadal mi się uruchamiały przez jakiś czas. Dlatego lepiej użyć normalnego alarmu jedynie zaznaczyć by opaska też wibrowała. Ogólnie opaska jest trochę zlagowana o czym nikt ci nie powie co widać a raczej czuć nawet po wibracjach jak ktoś dzwoni, odbierzesz a opaska jeszcze z 3 razy wibruje.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt, że co jakiś czas mi band traci połączenie z redmi note 2 i jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie i włączenie bluetootha w telefonie. Oczywiście dzieje się to w dowolnej chwili i nie ma wtedy powiadomień np. o połączeniach czy smsach. Nie muszę chyba mówić jak wk... to jest. Mam teraz stable 7.2.3.0, bo na dev jeszcze częściej takie rzeczy się zdarzały. Ogólnie jak masz nadzieje jak ja, że może kiedyś to naprawią albo anielską cierpliwość to można zamawiać, bo cena nie jest wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
59 minut temu, daniel.wu napisał:

Ja zamówiłem ponad tydzień temu. Na Banggood opaski oryginalne, tylko wziąłem darmowa wysyłkę i leci to jakąś dzikalą nierejestrowaną pocztą.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Kilkakrotnie zamawialem i zawsze wolę te 2$ dopłacić na rejestrowana. Jestem jakoś spokojny i wiem gdzie jest paczka. Dzisiaj chyba zamawiam tego mi banda zobaczymy ile pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xxmati96xx napisał:

Kilkakrotnie zamawialem i zawsze wolę te 2$ dopłacić na rejestrowana. Jestem jakoś spokojny i wiem gdzie jest paczka. Dzisiaj chyba zamawiam tego mi banda zobaczymy ile pójdzie.

Polaczek cebulaczek żałował tych 2 dolców i wziął nierejestrowaną :D Nie no, mam zaufanie po prostu do Banggood, zamawiałem już wcześniej Pistony, Powerbank (też nierejestrowana) i wszystko dotarło, inni użytkownicy też pozytywnie się odnoszą do tego sklepu, a MiBanda wziąłem z czystej ciekawości co i jak, dlatego się nie spieszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, xxmati96xx napisał:

I jak się sprawuje?

A ogólnie bardzo prawidłowo, nie mogę wyjść z podziwu jak to cacko mi sen pięknie mierzy, w sensie, że wie kiedy śpię, kiedy idę do toalety i kiedy ostatecznie się budzę :D

Poza tym w sumie na co dzień nie używam, bardziej na treningi, podłączam do endomondo i patrzę jak pompa ssąco-tłocząca działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mam (mi Band 2, Redmi Note 2 Prime), używam, ale na codzień chyba przestanę nosić, bo przyzwyczaiłem się do zwykłego zegarka. 

Z MiTools (5 PLN w GP) działa prawie jak smartwatch - są powiadomienia o SMSach, rozmowach, WhatsApp, FB (nie używam), jeśli ktoś lubi małe literki to można nawet odczytać SMSa. Odblokowywanie telefonu działa. Jednak zauważyłem, że na ROMie MIUI 7.6.8 (i kilku wcześniejszych) są jakieś problemy z BT - telefon się często zawiesza przy próbach odblokowania lub przy aplikacjach. Być może komunikacja z Mi Band 2 coś psuje.

Nie zauważyłem problemów z rozłączaniem, mierzy dobrze długość snu (choć nie wierzę w te fazy głębokiego i płytkiego snu mierzone przez opaskę), krokomierz dużo lepszy niż aplikacje w telefonie, pulsometr też fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

MiFit na Redmi Note 2 widzi Mi band 2 ale twierdzi że w okolicy jest za dużo opasek w okolicy, samo sparowanie z telefonem się udało. Odejście na dobre 50 od najbliższego budynku ni nie daje, telefon dalej ma zwidy.

System 5.12.31 stary jak świat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...