Skocz do zawartości

Miui v8- rozmowa ogólna


Grzonaa00

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Redmi2 napisał:

Wogóle % i minuty w profilu bateri są z d... Po pełnym naładowaniu wywala mi np 3h do rozładowania a siedzę np 16 :-)

Kto by zwracał na to uwagę. Liczy się rzeczywisty czas tzymania a nie jakieś cyferki.

Ale widzę, że jest wiele osób po tych godz/min w profilu bateriu ocenia dany rom, co jest wielkim nieporozumieniem.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

 

25 minut temu, Acid napisał:

Widzę lubisz procenty. A czas ... rzeczywisty pokażesz? Bo procenty są z du... bo to może być 50% z 2 minut aktywności lub 50% z 10 godzin. Różnica jest a procent ten sam.

 

Chodzi o to że nie oceniam po tych "szacowaniach". Chodzi o to ile procent zeszło, a jak na screenach widać 10h poszło prawie 30%, przy czym ekran nie był w ogóle wybudzany... Na niektórych wydaniach miui7 w spoczynku na 10h zeszło 5% baterii, nie mówiąc o tym że na 5.11.5 w spoczynku procenty praktycznie nie uciekały. i na tamtych romach spokojnie telefon wytrzymywał dwa, trzy dni mojego użytkowania, podczas gdy na tym już widze że będzie problem z dotrzymaniem do wieczora. Telefonu od czasu poprzedniego postu nie używałem, a już mam 62% więc niestety nie wmawiajcie mi że problemu nie ma. Ja rozumiem że telefon ma wczoraj wgrany rom, ale kurde... od czasu kiedy ostatnio sprawdziłem dev a było to jakoś w lutym/marcu jest cały czas to samo i poprawy nie widać. Też spokojnie wyciągne 6h SOT, ale tylko jak mam 100%, od razu włacze np. Yanosika i będe ciągnął aż do rozładowania baterii. Po prostu w spoczynku coś strasznie doi baterie i z wydania na wydanie jest coraz gorzej. Na ostatnich wcześniejszych devach wyciągałem te max 1,5 dnia przy SOT 2,5h, podczas na ostatnich które testowałem 2h SOT to był cud i max 24-30h bez ładowarki. Nie mam ani apek od fb które doją baterie jak szalone, synchro jednego maila raz na 4h, wszystkie wspomagacze i udziwnienia z miui wyłaczone jak wszyscy radzą i co? I nic. Bateria jak leciała, tak leci.

 

PS. nie mówiąc już o tym że uruchomienie bt i sparowanie z mibandem wywołuje jeszcze drastyczniejszy spadek i skrócenie czasu działania o dobre kilka godzin ;) Ale i tak mnie zjecie za tą wypowiedź i to pewnie ja mam "coś zepsute bo u was działa". 

Edytowane przez skubi07
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Redmi2 napisał:

To laduj na noc, wydłużasz żywotność baterii lądując od 50-100 a od 5-100 juz cykle lądowań szybciej lecą w dol

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Co prawda całkiem nie w temacie MIUI 8 i testowania alfy ale w sprawie baterii jak najbardziej. Ja zauważyłem na swoim Redmi3 zjawisko odwrotne do tego opisanego przez CIebie.Podłączę przy 20% to mam wrażenie że bateria schodzi szybciej a kiedy od załóżmy 15-18% to spada wolniej ale to może moje subiektywne odczucie. No i to na dodatek inny telefon i ROM.

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. nie mówiąc już o tym że uruchomienie bt i sparowanie z mibandem wywołuje jeszcze drastyczniejszy spadek i skrócenie czasu działania o dobre kilka godzin  Ale i tak mnie zjecie za tą wypowiedź i to pewnie ja mam "coś zepsute bo u was działa". 

Co do większego drenażu baterii przy BT i Mi Band, zgodzę się. Żre więcej, ale nie na tyle, żeby panikować.

Usługi Xiaomi, Google i procesy Androida mocno wariowały mi na 6.6.7. Po update do 6.6.12, zupełna cisza i spokój.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pr0rock no proszę Cię, Acid jako twórca MIUI Polska ma swoje dojścia o których nie musimy wiedzieć. Dzięki temu może wcześniej zaczną się pracę nad spolszczeniem. Natomiast my jako szare robaczki musimy czekać cierpliwie albo na udostępnienie na oficjalnej stronie albo na spolszczoną wersję która prędzej czy później pojawi się tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Acid napisał:

 


miui_HMNote3Pro_6.6.16_xxxxx_6.0.zip

 

Poważnie? Wspominałeś że pracują nad tym ale tak z zaskoczenia będzie aktualizacja. Bardziej cieszę się z MIUI 8 niż z androida ale na tyle jeszcze się nie przyzwyczaiłem do Xiaomi że lepszy Android oznacza dla mnie większe wsparcie dla modelu i dłuższą współpracę z modelem, może dostanie również do N kiedyś. Wiem że MIUI to co innego i ważniejszy jest numer MIUI. Zobaczymy w piątek, może walnęli się z numerkami, na xda widziałem 6.16 i tam był Android 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Come on... chłopcy z XDA to jakaś wyrocznia czy co?


ro.build.description=kenzo-user 6.0.1 MMB29M 6.6.16 release-keys
ro.build.fingerprint=Xiaomi/kenzo/kenzo:6.0.1/MMB29M/6.6.16:user/release-keys

 

Spoko, jak mówisz że android 6 to android 6 :D raczej chciałem wyrazić zdziwienie po zobaczeniu kilka sekund przed Twoim postem screenshota z 6.6.16 i było widać że android 5. No nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Come on... chłopcy z XDA to jakaś wyrocznia czy co?


ro.build.description=kenzo-user 6.0.1 MMB29M 6.6.16 release-keys
ro.build.fingerprint=Xiaomi/kenzo/kenzo:6.0.1/MMB29M/6.6.16:user/release-keys

 

tak z ciekawości zapytam czy tylko ten jeden model dostał update? Rozumiem że w piątek będzie już miuipolska z tym romem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel Niestety nie znam się zbytnio na tym, kiedyś znalazłem ten program gdy właśnie coś przez przypadek usunąłem. Ale jeśli dobrze rozumiem, to cała idea polega na tym, że pliki usunięte nie mogą zostać nadpisane na dysku. W Twoim wypadku, jeśli naprawdę Ci na nich zależy, to najlepiej byłoby się zgłosić do firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tpawel napisał:

A masz coś jak na napisany już dysk? Trzymam taki od paru lat. Większość fotek z młodości tam stracilem

Z nadpisanego to już ciężko cokolwiek odzyskać, a jeśli sie uda to pliki i tak będą w większości mocno uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to napisał redmi... A kogo to obchodzi... Tu jest MIUI, Xiaomi. ;)

A co do tematu. To... ogólnie jestem zadowolony z aparatu w Mi3. Jedyny mankament to ostre szumy przy słabym oświetleniu. Myślałem, ok. Ale teraz bawię się trzymam manualnym w kamerze i udało mi się w znacznym stopniu zredukować szumy i poprawić jakość zdjęć. Więc myślę, że ten tryb automatyczny nie jest taki dobry.

Zdjęcie robione w manualu i automacie.

IMG_20160615_221414.jpgIMG_20160615_221332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

A masz coś jak na napisany już dysk? Trzymam taki od paru lat. Większość fotek z młodości tam stracilem

Kiedyś była dobra firma pod Krakowem. Chwalili się nawet odzyskiwaniem danych po dziesięciokrotnym nadpisaniu. Nie wiem czy nadal istnieje i jak się nazywała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...