Skocz do zawartości

Miui v8- rozmowa ogólna


Grzonaa00

Rekomendowane odpowiedzi

Mi dzis także w nocy tel sie uruchomił od nowa, w prawdzie nie mam pinu,ale miałem skopiowany tekst i chce wkleić a tu lipa... Na 1000% był restart.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Może jak będzie stable to będzie oki

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krusell napisał:

Jak tam wygląda sytuacja z baterią na MIUI 8 ? Myślicie że coś się poprawi z tym na Redmi Note 2 ? Bo na Miui 7 to tragedia. 

z tego co można wyczytać w komentarzach powyżej to lepiej bateria trzyma.(na MIUI7 też nie ma tragedii RN2 sot średnio 4,5-5hh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i MIUI 8 6.6.7 właśnie zawitało u mnie :-)

Jest fajnie. Pierwsze odczucia pozytywne. Jak telefon trochę się ustabilizuje zobaczę jak wysoko są w statystykach usługi Google i Xiaomi.

Przeszedłem bez jakiegokolwiek wipe, ale niektóre apki systemowe się wywalają. Będę musiał zrobić wipe cache / dalvik.

~~edit~~

Systemowe wywalają się tylko jeden raz. Więc wipe cache odpuszczam narazie. Jak się będzie powielać, wtedy to zrobię.

Aplikacja Aliexpress tutaj działa poprawnie, zegar nie wywala się

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie, próbuję sobie sflashować twrp (bo mi recovery jest nie na rękę). Wpisuję: fastboot flash recovery twrp.img, potem ładnie fastboot recovery - wszystko dobrze pokazuję (OKAY), wchodzę do revoery a tu... nadal Mi Recovery! Flashowałem parę razy TWRP i nic xD korzystam na pewno z dobrego .img, bo zawsze z niego korzystałem. Czyżby to była jakaś blokada MIUI8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się, jak ma to miejsce w gołym Androidzie :-/

A też liczyłem na taki "ficzer"

Wysłane z mojego MI 4W

Właśnie próbuję cm13 i delektuje się możliwością archiwizacji email bez odblokowania telefonu. Ehh... Mogliby to dodać.

Wysłane z mojego Unsupported MI Cancro przy użyciu Tapatalka

Ej ludzie, próbuję sobie sflashować twrp (bo mi recovery jest nie na rękę). Wpisuję: fastboot flash recovery twrp.img, potem ładnie fastboot recovery - wszystko dobrze pokazuję (OKAY), wchodzę do revoery a tu... nadal Mi Recovery! Flashowałem parę razy TWRP i nic xD korzystam na pewno z dobrego .img, bo zawsze z niego korzystałem. Czyżby to była jakaś blokada MIUI8?

Wgraj przez aplikację flashify

Wysłane z mojego Unsupported MI Cancro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, schreder napisał:

Wgraj przez aplikację flashify

Unsupported MI Cancro

Tylko muszę mieć roota, a żeby wgrać roota to muszę mieć twrp :P błędne koło się robi

+ widzę, że nadal nie usunęli napisu Unsupported MI Cancro. Podobno wersja LTE nie jest wspierana, ale co z tego jeśli wszystko działa? Nie lubię tego, bo wygląda to strasznie nieestetycznie w informacjach o telefonie czy po podłączeniu usb. Wezmę chyba sobie sforkuje drzewko i to wywale + zrobię z 3.4.0 na 3.4.110 w kernelu

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić czy systemowy firewall potrafi blokować prywatne numery? Na MI4 po przejściu na 6.0 przestał blokować, na MI5 o dziwo też nie działa...

U mnie działa poprawnie na 6.6.7. Numer nieznany i od razu złapany do czarnej listy.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam utworzony swój tryb blokowania w którym oprócz czarnej listy blokowane są właśnie prywatne i coś nie działa... na MI5 specjalnie go skasowałem i jeszcze raz ustawiłem bo myślałem że się uszkodzony z MI4 przeniósł ale nie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia >> Bateria i wydajność.

A czy już ktoś sprawdzał osobiście jeden temat, a mianowicie :

Jeśli w panelu sterowania >> Bateria >> aplikacje, wybiorę sobie jakąś apkę i ograniczę jej pracę w tle, to będzie to RÓWNOZNACZNE z włączeniem trybu oszczędzania baterii?

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, czyli śmiało mógłbym robić update z 6.6.7 na 6.6.8 jeśli chodzi o wynik na baterii? Bo nie mam porównania niestety.

Wysłane z mojego MI 4W

 

6.6.12 na pokładzie!!!

Ktoś, coś, gdzieś, już ?!

Przyznam, że będę czekał na opinie, bo mam gorące chwile w obowiązkach i telefon musi mi działać sprawnie (na tyle sprawnie, jak choćby działa przy 6.6.7)

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli u mnie spoko, bo w 100% mogę z niej korzystać.

Aaaa i jeszcze chciałem dodać, ten Twój "problem" z trochę wyższą temperaturą baterii, u mnie nie występuje. Nie zauważyłem, żeby trochę mocniej się grzał w stosunku do KK.

Ale mam za to mega zużycie Usług Xiaomi(30.6%) i Usług Google (13.2%). Choć wydaje mi się, że to trochę statystyki kłamią, bo w stanie czuwania bateria nie znika w oczach (szybciej niż na 5.11.5, ale też na tyle mało, że można to zaakceptować)

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam muszę pochwalić MIUI8, wyciągam w ciągu dnia ~5-6h SoT (sporo słucham spotify, do tego ekranu nie potrzebuje :P), działa płynnie (ale płynnie działa praktycznie każde wydanie miui na mi4), kilka FC jest (u mnie aktualnie tylko wyszukiwanie z paska w apce internet przez google, na bing działa OK), kontakty i cała reszta działą OK (tak samo SSy). Jeżeli nic nie skopią to w piątek dostaniemy na prawdę świetny MIUI8 :P.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...