Skocz do zawartości

Miui v8- rozmowa ogólna


Grzonaa00

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

Tez nie widzę zmian, dalej ali i peopay nie działają także.

Jedno zauważyłem podczas instalacji 3 wersji miui8 na mi4, że po instalacji ginie a raczej jest kasowana paczka romu zip.

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dodatki MIUIPolska( paczka zip) też znika po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coraz bardziej kusi mnie wrzucenie JUŻ tego MIUI 8. Wprawdzie niedługo wyjdzie beta oficjalnie, ale te pozytywne opinie(m.in dobry SoT) mocno mnie przekonują na update.

Małe, krótkie pytanie!

Będę skakać z 5.11.5 BEZ żadnego wipe. Po zainstalowaniu wersji łączącej partycję, mogę spokojnie wrzucić ostatnie wydania MIUI 8, czy jednak po drodze wgrać coś z wcześniejszych wydań na Marshmallow dla cancro?!

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kulig007 napisał:

Kurde, coraz bardziej kusi mnie wrzucenie JUŻ tego MIUI 8. Wprawdzie niedługo wyjdzie beta oficjalnie, ale te pozytywne opinie(m.in dobry SoT) mocno mnie przekonują na update.

Małe, krótkie pytanie!

Będę skakać z 5.11.5 BEZ żadnego wipe. Po zainstalowaniu wersji łączącej partycję, mogę spokojnie wrzucić ostatnie wydania MIUI 8, czy jednak po drodze wgrać coś z wcześniejszych wydań na Marshmallow dla cancro?!

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Xiaomi.eu podaje, aby wykonać kopie oraz najlepiej instalować na czysty system po wipe. Ja instalowałem normalnie jak aktu i wszystko "gra" (prócz znanych błędów alfy, jak np. przeglądarka w 6.6.7, czy zegar w PL wersji). Więc najlepiej chyba zainstalować 5.12.17, a potem ostatnią MIUI7, a dopiero na koniec MIUI8 (obojętnie które) i w razie gdyby coś nie szło, to ew. wipe cache/dalvik/art (oczywiście na ostatniej MIUI7 robisz sobie kopię w TWRP).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietr napisał:

A ustawiłęś google w ustawieniach internetu?

 MI4W ,przy wyszukiwaniu przez google nie wywala,chrome działa dobrze. Kalkulator  i ali jeszcze nie poprawione. Zmiany w tej wersji względem poprzedniej (6.6.4) to brak systemowego roota  i znikniecie jednej z opcji w beta features .Ogólnie jest b. dobrze.

Co do skoku z 5.11 to ja robiłem po kolei i przez full wipe.

Edytowane przez sven642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej byłoby wrzucić ROM Miflashem... Ale właśnie zależy mi na wykonaniu tego update, BEZ WIPE. Nie chodzi o utratę danych, tylko o zachowanie się niektórych funkcji, drenażu procesów i usług , które lubiły wysrać się na Marshmallow.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest jak każda inna. Już pisałem o tym. Żadnego Wipe nie trzeba. Jak ktoś ma v6 (hehe) to sobie v8 wgra przez twrp. Nie ma znaczenia. V8 to nie jakieś nowe cudo. To MIUI z nowym wyglądem. Tyle.

Ja na Mi5 wgrałem sobie v8 6.6.7 na jakieś Stable china cośtam sprzed odblokowania bootloadera.

Z MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Redmi2 napisał:

A po co wrzucać 5.12.17 lepiej uzyc miflash na ostatnim romie china dev czyli 6.5.26. Instalacja szybka, latwa i przyjemna i takze polaczy ladnie partycje, a uruchomienie trwa potem 5 minut a nie jak w przypadku laczenia pierwszym sposobem do 30 minut. NA to odrazu wrzucic miui8 przez updater , szybciej, dużo szybciej.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj co chciał kulig... Nie chciał tracić apek i danych, chciał zrobić normalną aktu, więc jaki sens ma w tym wypadku proponowanie Flasha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Redmi2 napisał:

Potem to dodał, parę postów niżej.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Czyżby?

Cytat

Będę skakać z 5.11.5 BEZ żadnego wipe.

Gdyby chciał przejść na czysto to przecież bym mu to poradził. Jako, że chce przechodzić BEZ WIPE, no to sprawa jest chyba oczywista, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ważne, nie doczytałem mój błąd

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Instalacja jest jak każda inna. Już pisałem o tym. Żadnego Wipe nie trzeba. Jak ktoś ma v6 (hehe) to sobie v8 wgra przez twrp. Nie ma znaczenia. V8 to nie jakieś nowe cudo. To MIUI z nowym wyglądem. Tyle.

Ja na Mi5 wgrałem sobie v8 6.6.7 na jakieś Stable china cośtam sprzed odblokowania bootloadera.

Z MI 5

Może zwolnij troszkę, odpocznij :). Świat jest piękny, są telefony ale są też inne fajne rzeczy. Poczuj to :).

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2016 o 14:13, schreder napisał:

Dobrze by było wyczyścić. Fajnie wiedzieć, że komuś poprawiły sie rozmowy na mi4.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Po wyczyszczeniu nie mam już problemu z migającym ekranem. Ogólnie to nie widzę problemów z moim telefonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie minus na każdej wersji xiaomi.eu( na 2 wersjach china brak tego objawu) pod czas ładowania ale i podczas użytkowania grzeje mi się tel, ramka aluminiowa i góra ekranu. Lipa pod tym względem, aż nie przyjemnie trzymać.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mógłbyś podać temp. baterii, gdy tel złapał temperaturę nieprzyjemną przy używaniu?! Zobaczę z ciekawości, jak ta wartość ma się do 5.11.5.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...