Skocz do zawartości

Miui v8- rozmowa ogólna


Grzonaa00

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, szczuru napisał:

Na forum MIUI ktoś z MIUI Beta team China odpisał mi, że v8 na RN2 będzie na LP (5.0).

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=285426&page=22#pid5185831

Przecież Note 2 jest na 5.0, wiec co to za wiadomość? Chyba nikt się nie łudził, że na MTK dostanie aktualizację androida...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szczuru napisał:

Wielu, w tym ja łudziło się ;)

Widocznie nie czytałeś wypowiedzi Acida, który mówił, że update do MIUI 8 będzie jak zwykła aktualizacja. Zresztą jedynym MTK od Xiaomi, który dostał update, był Redmi 1 (z przymusu, bo BT 4.0 nie działało na Andku 4.2).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Numb napisał:

Widocznie nie czytałeś wypowiedzi Acida, który mówił, że update do MIUI 8 będzie jak zwykła aktualizacja. Zresztą jedynym MTK od Xiaomi, który dostał update, był Redmi 1 (z przymusu, bo BT 4.0 nie działało na Andku 4.2).

Faktycznie, gdzieś mnie ta wiadomość ominęła. Ale ma to swoje plusy - MiKey będzie nadal działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobieram MIUI8 6.6.1 wersję globalną dla Mi4 (choć czas budowy tego jest z 16 maja), ogólnie niestety nie mogę tego udostępnić bo jest zabronione na czerwono (choć jestem ciekawy jak to wykrywają że dany Kowalski z Polski wrzucił tutaj link do romu ze stronki której nie znają).

 

BTW. będzie jeszcze jedna ostatnia wersja globalna MIUI7 6 czerwca :P  nie jest napisane kiedy będzie wersja globalna beta MIUI8, bo tylko jest data dla chińskiej - 17 czerwca, ale tu już zapewne dostaniemy xiaomi.eu na tym oparte :) aktualizacje są co wtorek i czwartek - pierwszy raz widzę tak często aktualizowaną wersję globalną xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zenderable napisał:

Właśnie pobieram MIUI8 6.6.1 wersję globalną dla Mi4 (choć czas budowy tego jest z 16 maja), ogólnie niestety nie mogę tego udostępnić bo jest zabronione na czerwono (choć jestem ciekawy jak to wykrywają że dany Kowalski z Polski wrzucił tutaj link do romu ze stronki której nie znają).

Nie ma takiej potrzeby, linki do testowych romów tradycyjnie walają się po internecie, wystarczy poszukać :P

Tak na szybko dla przykładu: Miui V8 (no need mi account) for Mi3,Mi4,Mi Note  ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

Czyli coś źle przeczytałem, bo trudno się połapać czasami na tym ich forum, czyli pewnie Alpha China dostaje OTA :P ja zainstaluję, potestuję przez jeden dzień i pewnie wrócę na MIUI7

@fredek

Tak myślałem, tylko to jest build chiński, a na globalu może być lekko więcej języków :P

A nie, global też dostaje OTA:

3. Wait for the OTA push for MIUI 8 when it's available. 
- The Global 
Alpha ROM is updated on Tuesday and Thursday

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie:

MIUI 8 Global Alpha / Experimental ROM known issues:
- Incomplete translations, you might see lots of Chinese
- Potential bugs, which might brick your phone

myślę że Mi4 nie wybuchnie 

@Redmi2

To dawaj china, ja global

dam znać wieczorem co i jak, teraz chwilę podładuję telefon i flashuje, bricków się nie boję, bo każdy telefon jaki miałem to zbrickowałem i naprawiłem (najłatwiej naprawiać było telefony Sony, najtrudniej LG bo problem często był z TWRP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, wszystko piękne. Tylko... To jest china czy global? Bo przydzielili mnie do

Bez tytułu.png

I czy trzeba tam logować się na konto?

 

Bo na marne nie widzi mi się pobierać 600mb. :D Zwłaszcza, że mam neta tylko 4Mbps.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Redmi2 napisał:

A pozatym co za zmiana :-) jeszcze pare godzin temu odpisałeś mi, że nie planujecie wypuścić dla wszystkich alfy miui8 od xiaomi.eu hehe

ingbrzy dał. Nie ja. Ale już sobie wgrałem rom do MI Note i sobie używam. Tylko mam nowszy niż tam wrzucone. W sensie czcionkę mam roboto bo ta miui jest kiepska i już ulepszone tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dalej zaśmiecał wątku o 5.26, jestem po wgraniu na mi4w wersji 6.5.31 , działa bardzo sprawnie, z najnowszym supersu jest root, działa gps - fix w 14 sekund , tak dobrze nie miałem dawno(czy zrywa w trasie siłą rzeczy nie sprawdzałem), no i generalnie działa na tą chwilę wszystko co mi się pomyślało żeby sprawdzić. Aż mnie to trochę niepokoi, bo nie byłem na to przygotowany ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe opcje w statystykach baterii, jest możliwość wyłączenia ostrzeżenia przy przekroczeniu progu temperatury.

e584e5a8bb052311f09cf123f69bcf4b.jpg

A tu miniaturka zrzutu ekranu w prawym górnym rogu sobie wisi i daje możliwość szybkiej edycji przez kilka sekund po zrobieniu zrzutu.

29e59c71d4d031bf7c1db35baadf9a05.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Dodatkowo jestem po dwóch rozmowach telefonicznych, jakość połączeń bez zarzutu (sieć w trybie 3g only). Ciekawi mnie ten "Hide mode" z pierwszego screenu...

60cbf993076a3b3f25f6bcd337544d0f.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

cae53816d4879e0ec06c970a6ca09cbf.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez korc
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wrzuciłem wersję 6.6.1 na Mi3 i jak dotychczas zauważyłem tylko jeden problem. Nie jestem w stanie zalogować się w aplikacji mobilnej Aliexpress, gdyż cały czas otrzymuję komunikat "Błąd serwera lub sieci, proszę ponów próbę.". Czyszczenie danych aplikacji i nawet ponowna instalacja aplikacji nie rozwiązały problemy. Być może przy okazji czyszczenia chińskich śmieci, zostało wyczyszczone albo zablokowane nieco za dużo.

Czy ma ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wersji 6.6.1 i jest w sumie dobrze - jak większość wersji MIUI raz na jakiś czas się mi zrestartuje, ale w sumie to nie przeszkadza, bo telefon się mi restartuje gdy go nie używam (wiem to po tym, że muszę PIN od karty sim wpisać). Na global alpha nie ma języka polskiego, jest tylko angielski i chiński. Wielkich zmian co do MIUI7 nie ma, nowy motyw kilka funkcji i tyle, więc tak naprawdę można by to nadal nazywać MIUI7 z kolejnymi dodatkowymi funkcjami xD 

W aparacie kilka nowych efektów, w sumie jest lepiej niż na wcześniejszej wersji, ogólnie nie mam apki internetu, więc musiałem sflashować gapps i zainstalować chrome. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy zainstalowałem na MI4 xiaomi.eu 6.6.1 i narazie działa ładnie :).

Mam dwa pytania:

  1. Jak rozwijacie belkę to zawsze wam się otwiera na powiadomieniach chociaż ich nie ma?
  2. Czy jak dzwonicie do kogoś to zdjęcie jest wyświetlane w małym kółeczku?

Potwierdzam zdjęcie w kółeczku, po odebraniu rozmowy też z dużego zdjęcia ucieka w kółeczko. Zamierzony efekt, nawet ładny, ale brakuje tu trochę płynności, czy przy kończeniu rozmowy czy przy odbieraniu mam wrażenie jakby było małe opóźnienie reakcji na dotknięcie.

Belka powiadomień, używam w wersji z przewijanym paskiem, więc jest tylko w jednej opcji po wysunięciu.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...