Skocz do zawartości

[ROM] [5.0.2]AOSP V3.2 [Zablokowany/Odblokowany Bootloader]


Smigoll

Rekomendowane odpowiedzi

Ten rom jest przeznaczony wyłącznie dla Xiaomi Redmi Note 3 w wersji MEDIATEK!.Nie odpowniadam za bootlopy, błędy, cegły itp. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność!



Rom bazuje na http://www.needrom.com/download/aosp-4/  

Oryginalny temat:http://en.miui.com/thread-210071-1-1.html

Fingerprint fix: Podziękowania dla grupy stworzonej przez Ion42,sicmosh,barmyman i pocarropa, specjalnie dla @Ion42 za  zrobienie aplikacji
Tłumaczenie na Hiszpański od MDSTEAM (Xancin)
Build source: alps from x600(letv le 1s) 

CHANGELOG V3.2

Cytat

OTA 3.2 is for unlocked bootloaders and must be flashed over 3.1,for locked bootloaders flash 3.2 xposed or non-xposed as usually
Update kernel to 7.2.5 miui stable version
Updated camera drivers
Updated fingerprint app (hopefully should bypass random first boot mssg)
Updated xposed framework up to v82 and xposed app (locked bootl. xposed version)





O czytniku linii papilarnych: (proszę przeczytaj)

 

  • Ustawienia odcisku palca znajdują sie w: ustawienia/zabezpieczenia/blokada ekranu
  • Aby czytnik działał trzba ustawić poboczne zabezpieczenie w postaci PINu, hasła, wzoru itp.
  • Czytnik linii papilarnych nie będzie działał jeżeli blokada ekranu będzie wyłączona.
  • Automatycznie włączona jest opcja która po 6 godzinach uniemożliwia nam odblokowanie telefonu za pomocą odcisku palca ale można to zmienić w ustawieniach






Cechy:

AOSP (Brak motywu MIUI)
Multilanguage (95%)Gapps w romie
Clear Motions™ & MiraVision™
Mi Remote
ROM EXTRAS: adblock,kernel adiutor,font installer,dolby atmost,engineering mode
Slow motion camera
Sony walkman as  music app
Rooted
MM default wallpaper
Fingerprint feature

....


Znane Bugi:


Nie działą FM radio


Instalacja dla użytkownika z  ZABLOKOWANYM BOOTLOADEREM:
To insatlacji v3.2 z v3.1, musisz odznaczyć userdata w punkcie 5 (nie stracisz żadnych danych), i postępuj z nastepującymi krokami:

  • Użyj SP Flash Toola z paczki ZIP.
  • Przejdź do zakładki Download.
  • W Download agent wybierz - DA_SWSEC.bin z folderu  SP Flash Tool.
  • W Scatter wybierz - MT6795_Android_scatter.txt z folderu images.
  • BARDZO WAŻNE - ODZNACZ preloader  (Jeśli tego nie zrobisz to zacznij szukać sposobu na unbrick RN3 :))
  • Flashowanie SP Flash Toolem:
  • Wybierz opcje Download Only.
  • Naciśnij przycisk Download.
  • Wyłącz RMN3.
  • Naciśnij i przytrzymaj wyłącznie przycisk vol- ( zmniejszania głośniości) na RMN3 i w tym samym momencie podłączajac kabel USB.
  • Pojawi się czerwony pasek w SP Flash Toolu. Teraz możez puścić przycisk vol-.
  • Zobaczysz zółty pasek w SP Flash Toolu - to oznacza że proces flashowania się rozpoczął. Czekaj aż dojdzie do 100% i pojawi się zielony ptaszek.
  • Teraz odłącz USB i włącz telefon. Proces uruchamiania się telefonu może trwać ok. 10 min.






Istalacja dla użytkowników z ODBLOKOWANYM BOOTLOADEREM:

Do instalacji OTA v3.2 z v3.1musisz mieć zainstalowaną wersje v3.1 i zrób wipe cahce oraz dalvik/art
Rekomendowane jest zrobienie backupu IMEI

Wejdź w recovery i zrób wipe cache oraz dalvik/art (osobiście robie również wipe/format system)
Zainstaluj paczke
Zainsatluj Xposed (opcjonalnie)
SEKCJA DOWNLOAD:
 
ZABLOKOWANY BOOTLOADER


DOWNLOAD AOSP V3.2 (WERSJA Z XPOSED) ZABLOKOWANY BOOTLOADER (FLASHTOOLS):

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636003869

DOWNLOAD AOSP V3.2 (WERSJA BEZ XPOSED) ZABLOKOWANY BOOTLOADER (FLASHTOOLS):

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636003870

ODBLOKOWANY BOOTLOADER

 

 

 


DOWNLOAD OTA 3.2 (FLASH TYLKO NA 3.1)
   
DOWNLOAD AOSP V3.1  ODBLOKOWANY BOOTLOADER Z GAPPSAMI I MODAMI(RECOVERY):

https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636003836
 
DOWNLOAD AOSP V3.1  ODBLOKOWANY BOOTLOADER  BEZ GAPPSÓW I MODÓW(RECOVERY):
   
FLASH XPOSED V82 (OPCJONALNIE), WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA rovo89@xda:
 

 

Edytowane przez Smigoll
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale używam ten rom dopiero dzień i na razie nie mam zdania na temat baterii. Jednak twórcy miui mogli by wgrać program z tego roku od czytnika linii papilarnych bo działa rewelacyjnie, nawet lepiej niż na chińskim stable ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2016 o 19:36, Smigoll napisał:

 

Sorry ale używam ten rom dopiero dzień i na razie nie mam zdania na temat baterii. Jednak twórcy miui mogli by wgrać program z tego roku od czytnika linii papilarnych bo działa rewelacyjnie, nawet lepiej niż na chińskim stable ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Kolego, czytnik linii papilarnych jest właśnie z miui ;)

Na laptopie mam swoją wersję z działającym czytnikiem linii i nowszymi źródłami dla AOSP z Note2
http://www.needrom.com/download/aosp-stable-rom/
Nie testowałem tylko Radia FM ale przeczuwam że będzie trzeba przeportować radio z Miui...
Jedyny myk jaki jeszcze został do poprawy to tłumaczenia w aplikacji Settings i Framework...

Z tego co czytałem to autor ma wydać za jakiś czas nową wersję to może wtedy zabiorę się za tłumaczenie...

Dodam że na antutu AOSP uzyskał o wiele wiecej punktów niż miui.
;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o romie, długo czekałem na AOSP/CM. Rom działa bardzo dobrze (BT - sw3 + słuchawki również).
Jedyny mankament na jaki trafiłem, to fingerprint po jakimś czasie przestaje działać (info o first boot). 

Mowa oczywiście o wersji 3.2
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z takiego na GT-I9100 i stwierdzam że nie ma takich różnic dla których miałbym go porzucić

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Może na i9100 działa ale tu mowa o i9515, czytałeś co tam pieszą, co działa a co nie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na na sofcie 3 dni, moje wrażenia jak najbardziej na plus, bateria lepiej zarządzana do 3 dni wytrzymuje, (na Miui 2 dni to był max), brak zawiech (ekran wytrzymuje ok 4h wykresików nie będę zamieszczał ) i taka dygresyjka telefon nie kupiłem dla Miui ale parametrów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który podałeś jest na całkiem inny telefon ! prosiłem na i9515 ! gdzie ten ROM ? 

Tak jak pisałem " większość kupuje  telefony Xiaomi właśnie dla MIU" , właśnie dla tego dałem żonie SGS4 i kupiłem sobie RMN3 ;-) 

Dnia 1.05.2016 o 00:25, Smigoll napisał:

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma! Koniec off-topic

WOW ale "merytoryczna" odpowiedź ! 

Edytowane przez leonov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2016 o 13:30, Smigoll napisał:

Kupować telefon dla systemu.... Miui można znaleźć na każdy telefon. Tu chodzi o to, że xiaomi robi bardzo dobre telefony.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Większość świadomych użytkowników iPhone'ów kupuje go dla systemu, nie inaczej jest w przypadku Xiaomi. MIUI mocno wpływa na sprzedaż telefonów od Xiaomi, nie ma co ukrywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość świadomych użytkowników iPhone'ów kupuje go dla systemu, nie inaczej jest w przypadku Xiaomi. MIUI mocno wpływa na sprzedaż telefonów od Xiaomi, nie ma co ukrywać. 

Tych świadomych jest mało bo większość kupuję iPhone dla jabłuszka ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miui zabija praktycznie wszystkie aplikacje czasami nawet w trakcje korzystania z niej co jest całkowitą porażką a znowu aosp nie zabija ani jednej , jak żyć :-D

i tak źle i tak źle bo dobrze chodzi wszystko do czasu aż za dużo ramu nie jest wykorzystywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia po prawie 2 dniach korzystania, z wersji 4.0

1. umiarkowanie płynnie (mam RN3 z 3 gb ramu). Genralnie ok, ale zdarzają się mikroprzycinki.

2. nie stwierdzono błędów z BT, nie zrywa połączenia, ale trochę krótko testuję - dla mnie to był główny cel przejścia na ten ROM.

3. brakuje mi kilku rzeczy z miui, lub cyanogenmoda: nie ma trybu czytania (więcej czerwonego, mniej niebieskiego swiatła o ustalonych godzinach), tryb automatycznego ściszania (o ustalonych godzinach) działa umiarkowanie dobrze, ale jeszcze sprawdzam

4. nie mogę się przyzwyczaić do czcionki, na szczęście jest opcja instalacji własnych, po kilku próbach udało mi się zainstalować goglowe roboto.

5. fingerprint działa tak jak opisano powyżej, sposób działania z miui jest jednak o wiele przyjemniejszy

6. Radio włączyłem żeby sprawdzić, działa. Nie korzystam na co dzień, więc ciężko mi powiedzieć coś więcej

7. inaczej są poustawiane guziki pod ekranem. Np. opcja ostatnich aplikacji jest pod długim przytrzymaniem środkowego guzika. Pewnie kwestia przyzwyczajenia, nie ma możliwości własnego ustawienia

8. Root jest

9. Grzeje się, jakbym znów trzymał LG G3. Szczególnie podczas grania. Nie zrestartował się, ale po pół godzinie musiałem go odłożyć bo się nie dało trzymać. Jest opcja ustawienia taktowania i zabawy parametrami telefonu, tylko po co, skoro na miui bywał co najwyżej ciepły. System wymaga popracowania nad nim, jeśli ktoś nie gra za dużo, to grzanie raczej nie będzie go dotyczyć.

10. Bateria - nie zauważyłem znaczących różnic, może ciut szybciej ubywa. SOT z wczoraj to minimalnie ponad 4h, ale sporo grałem, sporo youtuba. Generalnie ok.

11. Kolory jakby ciut wyblakłe, ale to może być też wina innego oświetlenia. Można ustawić swoje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...