Skocz do zawartości

Redmi Note 2 Prime instalacja MIUI Polska na telefonie którego używam.


Maciek2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Używam telefonu już jakiś czas, telefon kupiony na allegro, (tak, teraz już wiem ze mogłem kupić w innym miejscu i mieć spokój) menu mam polsko angielskie, w niektórych aplikacjach są krzaczki, ale to też bym jakoś przebolał. Poczytałem trochę na forum, wiem że mogę mieć MIUI Polska, ale mam pytanie, czy jest możliwość żebym je zainstalował bez robienia całkowitego kasowania danych na telefonie? Chodzi o to że chciałbym zainstalować MIUI Polska, ale jak by byla taka możliwość nie wyrzucać wszystkiego z telefonu. Na telefonie mam kilka aplikacji, kilka gier w których jestem dość daleko i nie wiem czy mam możliwość to zatrzymać. Największym problemem dla mnie na oprogramowaniu które mam wgrane fabrycznie jest to, że co chwilę wyświetlają mi się reklamy które są jakby nakładkami na ekran. Mogę je zamknąć, jednak są dość irytujące kiedy wyskakują podczas gry lub korzystania z internetu. Bardzo proszę o pomoc, odpowiedź na moje i pytanie i ewentualne wskazówki od czego zacząć jeżeli będę musiał zrobić factory reset. Nie jestem świeżym użytkownikiem androida, telefony z tym systemem mam już kilka ładnych lat, jednak do tej pory to były Sony (nawet jeszcze z czasów Sony -Ericcsson :)), HTC, i kilka innych "tak na chwilę", jednak z nimi nie miałem problemów. Znalazłem post użytkownika  @focusik09 (mam nadzieję że dobrze oznaczyłem, wybaczcie, jestem nowy na forum) który tak jak ja jest z Krakowa na temat instalacji polskiego MIUI ale nie znalazłem informacji czy mogę to zrobić tak, żeby zostały mi wszystkie dane na telefonie. Bardzo proszę o informacje jakie są wam, drodzy użytkownicy, potrzebne abym mógł się uporać z moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to wgrać Twrp. Wykonać pełny backup na karcie pamięci (z pamięci wewnętrznej, podczas ewentualnego miflash zostanie usunięte). Druga sprawa to wykonaj kopię w ustawienia / urządzenie / kopia i kasowanie danych / kopia zapasowa systemu MIUI. Upewnij się po wszyskim że wykonano ją na karcie pamieci w folderze MIUI / backup. Teraz już z górki :). Pobierz odpowiedni Rom dla Twojego telefonu z oznaczeniem hermes, wchodzisz w recovery TWRP i wykonujesz wipe, zaznacz wszystko oprócz karty pamięci (lub po prostu ją wyciąg na czas instalacji). Po wykonaniu wipe nie wychodząc z recovery podłącz telefon do komputera i skopiuj sobie ten Rom który pobrałeś do pamięci telefonu. W Twrp kliknij na install oraz wskaż mu ten plik z MIUI. Po zainstalowaniu i uruchomieniu telefonu wejdź znów w ustawienia / urządzenie / kopia i kasowanie danych / kopia zapasowa systemu MIUI i przywróć sobie z kopii swoje gry. Tam masz możliwość wybrania co ma być przywrócone, więc odznacz sobie niepotrzebne rzeczy ponieważ znów mogą wrócić Ci syfiaste aplikacje od Chińczyków.

Acha i jeśli miałeś konto xiaomi to dobrze żebyś pamiętał hasło do niego, bo po zainstalowaniu nowego Miui będziesz zmuszony go wpisać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. jestes? ja juz nic nie kumam, staram sie dzialac wedlug tego postu co mi podales, nie da sie pobrac tych aplikacji ktore sa tam podane, po prostu juz nie istnieja na serwerze. poszukalem tego SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1452.00.000.zip no i mam problem. pobralem 2 rozne wersje z 2 roznych stron i d*pa. rozpakowalem, uruchamiam jako admin i jest problem. nie mam takiego katalogu jak w punkcie 4. ( 4. Po uruchomieniu flash_tool.exe (jako administrator) klikasz na przycisk oznaczony w podanym linku czerwoną 1 (scatter-loading) i wybierasz plik MT6795_Android_scatter.txt. Plik ten znajduje się w katalogu SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1452.00.000/TWRP/ ) a co za tym idzie nie mam tego pliku MT6795... i nie moge przejsc dalej. masz moze jakis adres skad moglbym pobrac odpowiednia wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje taka wyczytalem w tym poscie:

no i niestety, w zwiazku z tym ze jestem zielony to staram sie robic jak jest napisane, a pliku jak nie bylo tak nie ma. z ciekawosci sprawdzilem tez paczke z ROM-em i rzeczywiscie, jest taki plik jak scatter.txt, ale ma on jednak inna nazwe niz to co znalazlem w tutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...