Skocz do zawartości

MIUI android 6.0


Pawel978

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie radzę instalować. Powiedziałbym że powrót do normalnego Miui 7 5.1.1 jest nie możliwy(próbuję już kilka dni). Telefon nie widzi kart sim...

Po za tym blokuje ponownie bootloader, możesz mieć bootlopa, w moim przypadku trzeba było rozkręcać cały telefon

Więc radzę się zastanowić.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2016 o 12:02, foreverfree napisał:

Nie radzę instalować. Powiedziałbym że powrót do normalnego Miui 7 5.1.1 jest nie możliwy(próbuję już kilka dni). Telefon nie widzi kart sim...

Po za tym blokuje ponownie bootloader, możesz mieć bootlopa, w moim przypadku trzeba było rozkręcać cały telefon

Więc radzę się zastanowić.pozdrawiam

 

Flashujemy recovery o nazwie Twrp alka i robimy backup wszystkich plików typu efs itp. Bootloader odblokowywujesz mi unlock toolem, ale i tak odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Wszystko fajnie pięknie, tylko ten poradnik który przedstawiłeś powstał już po mojej instalacji tego romu. Mialem backup ale zrobiłem błąd, ponieważ chciałem zainstalować na czystko Miui eu. i dostałem bootlopa. Teraz tak się zastanawiam czy dało by radę wrócić przez beckup od kogoś innego(bo nadał na Miui 5.1.1 nie widzi mi kart sim)...czyste Miui bez żadnych zaistalowanych apek i kont. Kiedyś jak dobrze pamiętam na Galaxy S(1 albo 3) był jakiś rom który właśnie tak trzeba było instalować.

Ogólnie to jestem skazany na razie na tem rom(ewentualnie CM 13 i pochodne), brakuje tylko języka, chodź apki i google play udało się zrobić w PL więc nie jest żle.

Może Miui 8 będzie na 6.1.1 to będę mógł spokojnie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 8.06.2016 o 22:32, foreverfree napisał:

To mnie pocieszyłeś:-(

więc trzeba poszukać jakiś backup

Cześć, udało Ci się powrócić do 5.1.1? Zainstalowałem rom z http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/mm-global-dev-6-7-21-fastboot-rom-t3423895 i oczywiście nie zrobiłem kopii, plus taki że wszystko lub większość działa i prawdopodobnie za chwilę będzie oficjalny MM dla naszych telefonów, ale zawsze..

 

Edit: Zainstalowałem Global Stable przez MiFlash i wszystko działa jak należy

Edytowane przez maly2006
znam odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by miło gdy by go już udostępnili ale szczerze mówiąc to wielkich zmian raczej nie będzie. Nakładka miui jest tak rozbudowana że czasem można nawet elementy interfejsu z Jelly Bean spotkać. Miałem tak parując tele po bluetooth. Jedyna ciekawa zmiana to migracja karty sd na pamięć wewnętrzną co dla mnie było by ok bo nie używam dual sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany rom z tematu, którego link zapodał maly2006, miałem trochę problemów i zabawy żeby wgrać na niego twrp, ale po kombinowaniu udało się ogarnąć, mam twrp i roota na nim, ale jak zamrożę jakąś aplikację przez titanium backup albo usunę z systemu to wtedy mam bootlop, więc jakoś zbytnio nie mogę go skonfigurować pod siebie, ale ogólnie wszystko działa, chodzi płynnie, nie zacina się, w antutu było chyba ok 78k punktów, lubię się bawić i testować to sprawdzam sobie jak się sprawuje. Bateria tak jak to na miui 8 u mnie zwykle bywa, że szału nie ma, ale tragedii też nie. Istotnych zmian nie ma, bo wiadomo, że to miui i numerek androida nie ma tak wielkiego znaczenia, ale na tą chwilę jestem zadowolony i liczę, że wyjdzie oficjalne miui 8 na androidzie M na nasz telefon. Jedynie to, że nie mogę usuwać i zamrażać aplikacji systemowych mnie denerwuje i zauważyłem, że po włączeniu telefonu żeby pierwszy raz odblokować ekran trzeba wybudzić ekran przyciskiem, wpisać hasło i dopiero wtedy później można odblokowywać czujnikiem za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam go i nie narzekam, nie zauważyłem specjalnych róźnic ale wydaje mi się ze jest troche lepiej z baterią. Wie ktoś jak go skonfigurować? czym ustawić procek ?

Juz wiem potrzeba to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grarak.kerneladiutor&hl=pl

Edytowane przez marcin7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...