ZaraZwracam

Redmi 2 Pro - czy zadziała?

Recommended Posts

Z góry przepraszam, jeśli zapytam o jakąś podstawową rzecz, ale dopiero zaczynam się interesować telefonami Xiaomi.

Nie widzę w ogóle forum dla Redmi 2 Pro - czy to oznacza że to jest po prostu to samo co Redmi 2 tylko ze zwiększonym RAMem/flashem?

Czy Redmi 2 Pro też występuje w wersjach 2014811 i 813 czy tam są jakieś inne numery modeli?

Szczególnie mnie interesuje egzemplarz dostępny na GearBest: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_328501.html?wid=3 - niestety nie ma on podanego numeru modelu tylko ciężkie do rozszyfrowania (przynajmniej dla mnie) "Overseas version" - czy ten telefon będzie działał w Polsce? (ew. problemy z Aero2 by mi nie przeszkadzały bo nie używam). Próbowałem coś wywnioskować z podanych częstotliwości i tak na oko wydaje się że zgadzają się z tymi w Polsce, ale serwis frequencycheck.com (https://www.frequencycheck.com/compatibility/GJLKN/xiaomi-hongmi-2-pro-4g-redmi-2-pro-dual-sim-lte-2014819/countries?utf8=%E2%9C%93&q[name_or_code_or_keywords_cont]=poland&commit=Search ) twierdzi, że LTE nie zadziała. Ktoś potrafi to rozwikłać?

Z góry dzięki za pomoc!

Redmi 2 i Redmi 2 pro (prime) to to samo, występują dwa modele 2014811 i 2014813. Podobno 811 obsługuje pasmo Aero 2, a 813 nie. Mam 813 2GB ramu i LTE działa bez problemu (sieć Play). Jak masz wybór to bezpieczniej 811. Podobno zdarzają się jakieś wersje nie działające w Europie, ale ten sklep który jest w linku nie powinien takiej sprzedawać! Za 499zł to możesz kupić Redmi 2 pro 2014811 w Polsce z fakturą i przynajmniej teoretycznie gwarancją sprzedawcy. Jak poszukasz to znajdziesz, chyba że wolisz ryzyko i masz dużo czasu to zaoszczędzisz z 50 zł.

Opinie są różne (ostatnie trochę lepsze), wybór należy do ciebie! Trzech moich znajomych kupiło u nich Redmi 3, z tego tylko jeden miał kłopot z terminowością dostawy, reszta ok. Ja kupiłem u nich kilka drobiazgów, bezproblemowo.

Ja Redmi 2 Pro z gearbest dostałem w 10 dni :). Więc wszystko ok :).

Jak się sprawuje android 5 na tym telefonie bo zastanawiam się nad zmianą z 4.4.4 ?

Chcesz dać 120$ na Redmi2 gdy za ~140-150$ masz Mi4, za ~130-140$ masz Redmi 3? Przecież to się nie opłaca...

OK, a gdzie lepiej kupić telefony które proponujesz i czy Mi4 będzie dużo lepszy od Redmi 3? Tyle, że te telefony mają po 5 cali, wolałbym mniejszy.

Edited by Simono_pl

Nie ma co patrzeć na same wielkości ekranu, ważne jest też zagospodarowanie powierzchni, przesiadłem się z Redmi 2 na Mi4 i nie czuję wielkiej różnicy w wielkości, to tylko 0.3" przy czym, Mi4 trzyma się lepiej od Redmi (metalowa ramka lepiej się trzyma ręki niż plastikowe plecy Redmi). Gdzie kupić... IBuyGou, Xiaomiforsale, Technos, Accessoriess4You. Najtaniej będzie mieć IBuyGou, ale tutaj ryzyko VATu no i trzeba dopłacić ~20$ za kureira jeżeli ma być szybko, XFS ma w podobnych cenach, VAT z głowy, ale jeżeli towaru nie ma na stanie to niekiedy można długo czekać, Technos masz załatwiony VAT, dostawa w 24h o ile towar w magazynie.

• Like 1

Simono_pl, zamawiałem na koniec kwietnia dokładnie ten telefon, z tego samego sklepu. Przyszedł po dwóch tygodniach, w wersji  2014811. Sprawdziłem oryginalność i jest bez najmniejszych zastrzeżeń.

Także nie chciałem pięciu cali, ale że zamówiłem z etui, które, jak się okazało w praktyce, mi nie pasowało, utrudniając użytkowanie podczas jazdy samochodem, oddałem go mamie.

Dla mnie telefon jest w porządku, ale od razu zaznaczam, że nie gram, także moc do zwykłego dzwonienia/sms i kilku innych pierdółek mi styka, do tego w Gearbest dostałem zniżkę na kolejne zakupy, z czego skrupulatnie skorzystałem, zamawiając kolejne rzeczy.

Tydzień temu zamówiłem Mi4, bo akurat w promocji mieli, wraz z MiFit i cośtam jeszcze, ale mi z głowy wyleciało i właśnie dzisiaj telefon wylądował w Polsce. Teraz kwestia ile go przetrzymają i czy będzie VAT, czy uda się bez.

Jeśli pięć cali to za dużo, to możesz śmiało w Gearbest zamawiać Redmi2, ale fakt - za sto złotych więcej masz Mi4, które jest znacząco lepsze pod względem bebeszków, aparatu i wykonania (na razie to piszę z lektury forum, bo mój jeszcze nie doszedł). Na plus RM2 jest dualsim i slot na kartę pamięci. Mnie to akurat bez znaczenia, ale też warto mieć na uwadze.

Nezumi, jednak 115$ a 140$ to jest dla wielu ludzi znacząca różnica, czego bym tak nie bagatelizował, pomimo, że idę dokładnie Twoją drogą - od Redmi2 2GB do Mi4 2GB. :)

Edytka - hej, Simono, właśnie masz na Gearbest akcję na Mi4:

XiaoMi Mi4 2GB 4G Smartphone WHITE   -  Flash Sale Price $124.99

to się nawet nie zastanawiaj, tylko bierz Mi4. :)

Tu masz link: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_327950.html

Edited by h4lik

Dolar jest niemal po cztery złote, także nijak nie wychodzi osiem dych. Weź także pod uwagę, że nie piszemy o flagowych telefonach za trzy koła, gdzie te osiem dych jest kroplą w morzu, a o komórce za ~450 złotych, przy czym różnica w cenie to jest zapewne dla córki Simono_pl niemal pół roku doładowań, niemniej jednak przy tej promocji na Mi4 w GearBest nie ma się nawet nad czym rozwodzić i brać Mi4. :)

• Like 1

Ale o czym my w ogóle rozmawiamy, masz Redmi 2 i Mi4, niska półka vs flagowiec, z różnicą ~100zł... To tak jakbyś mógł kupić Samsunga Grand Prime (szajs największy ze wszystkich) lub dołożyć 100zł i mieć S5... To każdy myślący człowiek dozbiera tą 100 i dołoży... Nie oszczędzajmy na czymś co i tak jest tanie, bo wyjdzie na to, że wydamy 2x więcej...

Twoje rozumowanie jest jak najbardziej słuszne, też tak podchodzę do sprawy. Muszę przemyśleć wszystkie za i przeciw (różnica w cenie, rozmiar fizyczny), muszę znaleźć czarny/szary. Jak z Vat, etc w przypadku zakupu z Gearbest?

Edited by Simono_pl

17 minut temu, Simono_pl napisał:

Twoje rozumowanie jest jak najbardziej słuszne, też tak podchodzę do sprawy. Muszę przemyśleć wszystkie za i przeciw (różnica w cenie, rozmiar fizyczny), muszę znaleźć czarny/szary. Jak z Vat, etc w przypadku zakupu z Gearbest?

Płacisz ty gdy paczka dojdzie do Polski.

...oczywiście przy założeniu, że się urząd celny doczepi. To tak gwoli ścisłości.

Simono, bierz tego Mi4 z Gearbest, za 125 dolców, bo już tylko 40 sztuk zostało.

Tak, jak Redmi2 napisał - czarny ciężko dostać, a jak się trafi, to jest absurdalnie droższy. Zawsze możesz za kilka dolarów dokupić drewniany tył i już tak białego nie widać, np. taki.

Mi niestety chodzi głównie o przód, gdyż raczej na pewno będą jakieś plecki i szkło do telefonu. Muszę się z córką dogadać i z żoną w kwestii finansów.

43 minuty temu, Simono_pl napisał:

Mi niestety chodzi głównie o przód, gdyż raczej na pewno będą jakieś plecki i szkło do telefonu. Muszę się z córką dogadać i z żoną w kwestii finansów.

Moja kuzynka tak samo kręciła nosem, w końcu i tak kupiła biały, teraz za nich go nie chce nikomu odsprzedać :D.

Dnia 22.04.2016 o 13:19, FromWP napisał:

Redmi 2 i Redmi 2 pro (prime) to to samo, występują dwa modele 2014811 i 2014813. Podobno 811 obsługuje pasmo Aero 2, a 813 nie. Mam 813 2GB ramu i LTE działa bez problemu (sieć Play). Jak masz wybór to bezpieczniej 811. Podobno zdarzają się jakieś wersje nie działające w Europie, ale ten sklep który jest w linku nie powinien takiej sprzedawać! Za 499zł to możesz kupić Redmi 2 pro 2014811 w Polsce z fakturą i przynajmniej teoretycznie gwarancją sprzedawcy. Jak poszukasz to znajdziesz, chyba że wolisz ryzyko i masz dużo czasu to zaoszczędzisz z 50 zł.

Jak można sprawdzić czy ma się 2014811 czy 2014813? Z poziomu telefonu? Czy gdzieś to jest napisane na jakiejś naklejce przy telefonie?

Edited by Bandziorno

5 minut temu, Bandziorno napisał:

Jak można sprawdzić czy ma się 2015811 czy 2014813? Z poziomu telefonu? Czy gdzieś to jest napisane na jakiejś naklejce przy telefonie?

Sprawdziłbyś to szybciej niż napisał ten post... Nalepka na pudle...

Witam. Jestem zainteresowany zakupem Redmi 2 2/16. Mam takie pytanie. Czy wszystkie aplikacje na Androida będą działały poprawnie? Chodzi mi np. o AutoMapę oraz apki dostępne na GooglePlay. Czy w Polsce jest jakiś serwis gwarancyjny?

Edited by barell123

Myślałem o Redmi 2 ze względy na wielkość. A co z aplikacjami na Androida, czy będą działały poprawnie? AutoMapę oraz apki dostępne na GooglePlay.

Ale bedzie na bank na poczatku drozszy niz podstawowa wersja redmi 3, która obecnie 112$ kosztuje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tak tanio za redmi 3 ? Ja widziałem z miesiąc temu za 130$

Redmi2, masz rację wymiary prawie identyczne, cena tylko trochę wyższa. Ale w Redmi 3 karta pamięci ma wspólny slot z kartą sim. To spory minus.

1 minutę temu, barell123 napisał:

Witam, Redmi 2 2/16 lepiej kupić z androidem 4.4 czy 5.1?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ani większej różnicy. Zawsze możesz zmienić rom w telefonie.

• Like 1

15 minut temu, barell123 napisał:

Witam,

jak ustawić % przy baterii

Ustawienia->Powiadomienia... Na prawdę tak ciężko wejść w ustawienia i poszukać? ;-;