Skocz do zawartości

Problem z odblokowanie bootloadera, COULDN't VERIFY DEVICE


bryce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od 2 tygodni walcze z zakupionym telefonem na xiaomi.com.pl

Dostałem od chińczyków zgodę na odblokowanie bootloadera i pobrałem program: MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en

ale niestety na 50% zawiesza mi się i wyskakuje komuniat "couldn't verify device". Rece opadaja...

Telefon zlokalizowałem na stronie MIUI, bo tak gdzies wyczytalem ale problem dalej istnieje. Probowalem na wylaczonym antywirusie odblokowac i tez nie pomoglo.

Czytalem, że jest jakis sposob na zainstalowanie MIUI POLSKA bez odblokowania bootloadera, ale nie wiem dokladnie jak to zrobic a nie chce uceglic telefonu.

 

Czy może mi ktoś pomóc? Jestem w silnej desperacji. Jestem gotów zapłacić jeśli ktoś mnie przeprowadzi przez ten trudny proces...

gg. 132511

tel: 501 332 347

Screenshot_2016-04-22-07-29-27_com.android.settings.png

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robiłem dosłownie jak w temcie który wkleiłeś doszedłem do momentu odblokowania bootloadera i skończyło się na załadowaniu 50%. NIektórzy pisali że trzeba DEVROM zainstalować, ja już zgłupiałem z tego wszystkiego, każdy problem rodzi 4 kolejne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj jakimś cudem udało mi się przejść procedure odblokowania telefonu na 100% programem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.

Teraz chciałbym zainstalować miui POLSKA: 

Tutaj mam temat opisujacy jak to zrobic, ale nie ma w nim opisanego mojego modelu MI4C https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Czy może ktoś pomóc??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj jakimś cudem udało mi się przejść procedure odblokowania telefonu na 100% programem MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.

Teraz chciałbym zainstalować miui POLSKA: 

Tutaj mam temat opisujacy jak to zrobic, ale nie ma w nim opisanego mojego modelu MI4C https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Czy może ktoś pomóc??

 

Czy możesz wrzucić dla potombych link do tematu jak przejść na dev rom. Bo rozumie ze musiałeś to zrobić jeśli Ci się udało odblokować.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po uzyskaniu odblokowania od Chińczyków postępowałem zgodnie z poradnikiem w załączonym przeze mnie linku. Z tego co tam pisze wydaje mi się, że konieczność zainstalowania ROM DEV jest gdy nie można połączyć telefonu z komputerem za pomocą TWRP.

 

Jeśli ktoś ma problem i jak ja już jest mocno zirytowany odblokowaniem telefonu, to może skorzystać z serwisuj koszt ~100 pln. Ja osobiście miałem już przygotowaną paczkę i chciałem pakować telefon, ale stwierdziłem że ostatni raz spróbuje odblokować bootloader, wlaczajac aplikacje do jego odblokowania jako administrator. Udało się, dalej postepowałem zgodnie z poradnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktoś jest zdesperowany to i zapłaci.

Ja np. dostałem zgodę we wtorek na odblokowanie BL i do dzisiaj nie udało się mi go jeszcze odblokować. Ciągle mam komunikat taki sam jak tutaj w temacie. Napisałem na forum xiaomi o tym, zostałem przekierowany tutaj: http://en.miui.com/thread-246705-1-1.html. Dodam, że wszystko jest tak jak w tym temacie, dev najnowszy i dalej nic.

Jest tam informacja:

Cytat

Important notes after receiving the SMS:
...
Please do wait for 10 days for theserver to be refresh for the process check
...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być idiotą, ja robiłem wszystko zgodnie z poradnikiem i w jednym miejscu nie mogłem przejść procedury na 100% bo nie mogło zweryfikować urządzenia, mimo że wszystko miałem porobione po kilku dniach odblokowałem telefon na 100% programem. Gdyby nie to, to pewnie bym wysłał na serwis. Lepsze 100pln w plecy niż cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bryce napisał:

Nie trzeba być idiotą, ja robiłem wszystko zgodnie z poradnikiem i w jednym miejscu nie mogłem przejść procedury na 100% bo nie mogło zweryfikować urządzenia, mimo że wszystko miałem porobione po kilku dniach odblokowałem telefon na 100% programem. Gdyby nie to, to pewnie bym wysłał na serwis. Lepsze 100pln w plecy niż cegła.

O tym właśnie napisałem. Mówisz, że dopiero po paru dniach od otrzymania zgody SMS'e, udało Ci się odblokować? To byłoby zgodnie z tym co podałem, że trzeba odczekać jeszcze kilka dni . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, moja odpowiedź była pod kątem komentarza użytkownika Pawliko.

Troche zirytowała mnie ta odpowiedź. Naprawde są duże problemu z odblokowaniem tych telefonów, a rozłożenie w czasie jakie gwarantuje XIAOMI i koniecznosc korzystania z chinskich apps w tym czasie dodatkowo nie poprawia humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bryce napisał:

Zgadza się, moja odpowiedź była pod kątem komentarza użytkownika Pawliko.

Troche zirytowała mnie ta odpowiedź. Naprawde są duże problemu z odblokowaniem tych telefonów, a rozłożenie w czasie jakie gwarantuje XIAOMI i koniecznosc korzystania z chinskich apps w tym czasie dodatkowo nie poprawia humoru.

Wystarczy czytac czytac i jeszcze raz czytac. I nie bedziesz mial problemu z niczym. A jak masz jakies wątpliwosci to pytasz kolegow np tutaj na forum.

I ofc sam procesc odblokowania jest bardzo irytujacy, no ale co zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
On 22.04.2016 at 7:48 AM, bryce said:

Czy może mi ktoś pomóc?

Bryce,

luknij na ten wątek, może pomoże: http://www.wykop.pl/wpis/19798009/mirasykochane-wczoraj-przyszedl-sms-od-xiaomi-ze-m/70626027/#comment-70626027

Szczególnie ten wpis: http://www.wykop.pl/wpis/19798009/#comment-70625417

Edytowane przez maludroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...