Skocz do zawartości

Bateria - przewrażliwienie, czy faktyczny problem?


kuzko

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, okej rozumiem.

W każdym razie postanowiłem, że zrobiłem mały 'upgrade'. Znalazłem obiecujący ROM który ma ponoć bardzo dobre SOT. Zrobiłem Full Wipe i zaintalowałem ROM oraz Super SU. Przez noc naładuje telefon do 100% i zobaczymy jutro jak będzie się sprawdzał przez cały dzień. Zdam relacje wieczorem. Będę tak długo szukał odpowiedniego ROM'u aż znajdę wreszcie ten który dotrwa u mnie od 8 00 do co najmniej 20. ;-)

link do ROM'u: http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/rom-slimmiui-dev-stable-t3296594

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DominikRN2 napisał:

Slimmiui hmmm daj znać proszę jak się sprawdza :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jasne, jutro napisze pełen 'raport', a na chwilę obecną mogę Ci powiedzieć, że zapowiada się o wiele lepiej niż sądziłem. Po pobieraniu i instalacji wszystkich niezbędnych mi aplikacji po full wipe + graniu w gre i to wszystko na pełnej jasności. SOT 1h 13m. spadło z 70% do 53% wiec wygląda obiecująco ale nie chwale dnia przed zachodem Słońca. Zobaczymy jak jutro będzie się sprawować. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DominikRN2 napisał:

Dziękuję. Jakbyś mogła mi wysłać prywatna wiadomość z twoją opinia jutro to byłbym wdzięczny

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Kiedy ja jestem mężczyzną hahaha. :-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bogas napisał:

Matko po ostatnim update to jakaś tragedia. Wychodze z domu załatwić coś i wracając miałem 20% że 100 w 3h zleciał...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

No cóż pozostaje Ci przejście na ten soft który linkowałem kilka postów wyżej, na pewno zauważysz różnicę. 

16 godzin temu, DominikRN2 napisał:

Slimmiui hmmm daj znać proszę jak się sprawdza :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Więc już mogę co nie co napisać o slimMIUI. Telefon odpiąłem od ładowania o 8 00. od 10 do 13 cały czas coś na nim robiłem tzn. wifi, gry, internet, taptalk, snapchat itd itd wszystko na full jasności, potem go troszkę zostawiłem ale co jakiś czas coś na nim robiłem. W chwili obecnej 16 00 mam 30% baterii. SOT na chwile obecną wynosi 3h 30 minut. Ale tak jak mówię przy MOCNYM korzystaniu. 

Wnioski? Jak dla mnie o niebo lepiej niż przy sofcie MIUI Polska. Jest kilka minusów tego softu: zauważyłem mniejszą płynność niż przy sofcie MIUI Polska, mniej dostępnego RAM'u (ten problem eliminuje akurat instalacja wersji slimMIUI stable) i w zasadzie to tyle. Na chwile obecną zostaje jednak przy tym sofcie. Jak coś będzie się działo to instaluje wersje stable, ewentualnie przechodzę na AOSP/CM.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DominikRN2 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. No to może też sprawdzę. A aparat nie traci na jakości zdjęć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

W moim odczuciu nic nie traci. 

 

1 minutę temu, Numb napisał:

Czyli wychodzi na to, że to zwykłe MIUI, tylko z wyłączeniem paru usług i innym governorem, przez co działa wolniej, ale i oszczędniej.

U mnie na każdej wersji od grudnia bateria działa tak samo :P

Zazdroszczę. :P Za pewne masz rację. Kernel adiutor pokazuje, że z częstotliwości 2,2 GHz soft korzystał tylko przez 20 minut, najwiecej po 1,5h 1,3GHz i 1,2 GHz i 2h Snu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie dalej nie jestem zadowolony. Na codzień dalej wychodzą mi sot typu 3h. Najbardziej chyba boli to ile baterii schodzi w trybie czuwania przy włączonym wifi i snapchatcie, messengerze i Facebooku w tle.

Myślę właśnie nad tym normalnym miui o którym piszecie 7.2.3.0. Podlinkujecie coś chłopaki? Nie chce skakać na razie w aosp albo cm bo jednak miui to najładniejsza nakładka jaka widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kuzko napisał:

A ja w sumie dalej nie jestem zadowolony. Na codzień dalej wychodzą mi sot typu 3h. Najbardziej chyba boli to ile baterii schodzi w trybie czuwania przy włączonym wifi i snapchatcie, messengerze i Facebooku w tle.

Myślę właśnie nad tym normalnym miui o którym piszecie 7.2.3.0. Podlinkujecie coś chłopaki? Nie chce skakać na razie w aosp albo cm bo jednak miui to najładniejsza nakładka jaka widziałem.

Masz tutaj mój post. Tam są linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie pomóżcie.. W ciągu 8 godzin w nocy (telefon nieużywany) z 90% spadla mi bateria do 60%. 

Widzę apke muzyki która przez 50% czasu była aktywna ( ale jak??)

No i uslugi Xiaomi razem z messengerem. Jak wyłączyć te usługi?

Rom najnowszy 6.5.12

 

Screenshot_2016-05-17-08-40-22_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2016-05-17-08-40-14_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Edytowane przez 12grudzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...