Skocz do zawartości

Tragiczna jakoś wykonanych zdjęć.


ScarFace

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, aadamusek napisał:

Cześć. Widzę, że wiele osób wiesza psy na aparacie RN3 Pro ;) Czy jest może na forum osoba, która ma porównanie z aparatem telefonu Redmi Note 2? Właśnie z takiego modelu chcę się przesiąść, a ciekawi mnie własnie różnica w tej kwestii (bo że RN3 Pro będzie szybszy oraz dłużej trzymający na baterii to wiem :) ).
 

Przesiadłem się na RN3 Pro właśnie z RN2. Według mnie różnice nie są duże.

Zrobiłem małe porównanie. Zdjęcia w pełnych rozmiarach, na balans bieli i ogólnie ekspozycję nie ma co zwracać uwagi, bo zdjęcia robione w dwóch różnych dniach, starałem się tylko je zrobić o podobnej porze dnia. Radzę zwrócić uwagę na poziom szczegółów w pełnym powiększeniu. Opcja HDR była wyłączona.

RN2RN3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nobi85

i co mają udowodnić zdjęcia z rozdzielczością 3 mpx? Daj w pełnej rozdzielczości to wtedy pogadamy.

22 minuty temu, nobi85 napisał:

https://www.flickr.com/photos/hermitsmoores/24409760583/in/photostream/

Jest cały katalog zdjęć tego Pana, można zobaczyć inne. Nikon d70.

Ok, jedno zdjęcie odpadło.

te fotki ewidentnie były robione z wbudowaną lampą i dlatego są takie fatalne a po exifie widać że poddano je, zapewne niezbyt udanej, obróbce w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, stare aparaty robiły 6mpx, więc różnica niewielka. Mało jest zdjęć w sieci w oryginalnej rozdzielczości, więc te z tel zmniejszyłem też do około 3 mpx. Mimo to na niektórych widać szum i nieostrość, więc większe zdjęcie tylko pogorszy sprawę.

7 minut temu, hcboria napisał:

@nobi85

ewidentnie były robione z wbudowaną lampą i dlatego są takie fatalne a po exifie widać że poddano je, zapewne niezbyt udanej, obróbce w photoshopie.

tak, to może nie był dobry przykład, bo ktoś za mocno je obrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś wspominał...optyki i wielkości matrycy nie da się oszukać http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/rozmiar-sensora-w-smartfonach.html . Im więcej elementów światłoczułych na małym sensorze tym gorzej szczególnie w słabych warunkach oświetleniowych. Zasady trzeba stosowac jak przy fotografowaniu tzw...małpkami. Ogólna zasada maksymalnie ograniczyć ISO do 400 (mówie o małpce :) ) i robić zdjęcia przy dużej ilości światła lub z lampą błyskową. 

Do tego dochodzi optyka i obiektyw który musi być "sprasowany" i zminiaturyzowany na niewielkiej przestrzeni w porówaniu z np bezlusterkowcami. Wszystko to powoduje ze z pomoca smartfona musimy sie bardziej postarać. Mając bezlusterkowca z dużą matrycą można robić spokojnie zdjęcia na czułości np 1600 bez lampy i bez widocznego szumu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robi w miarę (moim zdaniem gorsze niż mój poprzednik Samsung Note 3 - trudno, ale dziś odkryłem, że PANORAMA to jakieś totalne nieporozumienie, mega kompresja i powstaje plik 400kb (ustawienia wszytsko po maks). Znalazłem na zagranicznych forach, że problem ten występuje. Osłabiłem sie totalnie.

2016-04-29 14.11.14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafalopatika napisał:

Zdjęcia robi w miarę (moim zdaniem gorsze niż mój poprzednik Samsung Note 3 - trudno, ale dziś odkryłem, że PANORAMA to jakieś totalne nieporozumienie, mega kompresja i powstaje plik 400kb (ustawienia wszytsko po maks). Znalazłem na zagranicznych forach, że problem ten występuje. Osłabiłem sie totalnie.

2016-04-29 14.11.14.jpg

Panorama to całkowity dramat :D Nawet nie ma co się nad tym tematem rozwodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci wykonywanych zdjec to jest rzeczywiscie dosc przecietnie. Tragicznie bym powiedział, ale w sytuacji sredniego lub kiepskiego oswietlenie. Wtedy lepiej po prostu sobie odpuscici fotografowanie. "Za dnia" jest spoko i nic wiecej. Przesiadałem sie z LG G4 na Redmiego i miałem bezposrednie porównanie fotek/filmików i jest w ich jakosci krótko mówiąc- PRZEPAŚĆ

Edytowane przez Antaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam takich zdjec... Ale jeden kolega mial iphone 6s a drugi mial Lg g3 i powiem szczerze ze zdjecia w dzien wychodza lepiej niz w iphone 6s a prawie tak samo jak w Lg g3 co bardzo mnie zdziwiło i kolegów też:) pewnie w słabym oświetleniu rn3pro robi troche gorsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...