Skocz do zawartości

Tragiczna jakoś wykonanych zdjęć.


ScarFace

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, pivor napisał:

Akurat 16mpix wyszło bardzo dobrze innym producentom, dlatego tym bardziej zdziwienie i szok, że w rn3p jest tak słabo.

a próbowałeś robić zdjęcia na innej apce? Bo ja mam wrażenie, że apka xiaomi nie jest najlepiej dopracowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, hcboria said:

a próbowałeś robić zdjęcia na innej apce? Bo ja mam wrażenie, że apka xiaomi nie jest najlepiej dopracowana.

No ja robię na zmianę mxcamera i google, i szczerze mówiąc dużej różnicy niema, tylko mxcamera łapie automatycznie focusa za każdym naciśnięciem migawki przez co jest większa szansa na ostrzejsze zdjęcie, tylko znowu ja to rozwiązałem po swojemu robiąc zdjęcia seryjne - z 20 zawsze któreś wyjdzie dobrze :C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zajrzałem do linku który podesłał@Big00s i według mnie jak na telefon komórkowy to robi całkiem fajne fotki (haloo, to nie aparat tylko telefon, pamiętajcie o tym).

Jeżeli chcecie lepsze fotki z telefonu, to kupcie Galaxy S7 i nie płaczcie...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Trzeba pamiętać że to jest nadal telefon. Telefon z funkcją aparatu fotograficznego. Nigdy nie zastąpi on dobrego kompaktu, bądź lusterkowca.

Próby zrobienia aparatu z funkcją dzwonienia też były i każdy wie jaki był tego efekt. A na pewno dobrych zdjęć to zbytnio nie robiło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze flagowce robią fotki na poziomie małych tanich cyfrowek, ale to flagowce. Tutaj rozmowa toczy się o telefon za ok tysiąc yuanów czyli ok 600 zł. To że kupujesz go prawie dwa razy drożej to tylko Twoja sprawa. Producent sprzedał go tanio i za te pieniądze to świetny sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2016 o 16:41, ScarFace napisał:

Witam serdecznie,

Testowałem sobie dzisiaj aparat w tym telefonie i się szczerze zawiodłem. Mimo ustawienia jakości na maksymalną, są one strasznie skompresowane, rozmazane, ogólnie wyglądają jakby były robione ziemniakiem.

Ma ktoś może jakieś pomysły, w jaki sposób można by poprawić jakość wykonywanych zdjęć?

W dzień robi dobre zdjęcia, makro bardzo dobre, do zdjęć w pomieszczeniach polecam ustawienia manualne ,lampa błysk na auto, iso 200. ( z iso trzeba popróbować w moim przypadku iso 200 wystarcza, brak szumów i zdjęcia w miaę dobre ).

Do filmów polecam tą apkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magix.camera_mx

Apka ma dużo ustawień i kręci filmy 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się gorączkować. Za rok czy dwa to co oferuje dzisiaj s7 będzie uznawane za przeciętne, bo będą telefony z dużo lepszymi matrycami. W tym momencie flagowce robią lepsze zdjęcia (pomijając zoom, manual itp.) niż lustrzanki sprzed 10 lat i kompakty sprzed kilku, więc postęp technologiczny jest ogromny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie hehe, tylko zapraszam do obejrzenia sampli np. z nikona d70, kiedyś bardzo fajna lustrzanka. W necie jest też gdzieś porównanie iphona 6 i starych puszek canona. Żeby nie było, jako fotograf amator nadal uważam że do zdjęć jest aparat a do dzwonienia telefon, ale jakość zdjęć z tych drugich poszła niesamowicie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nobi85 napisał:

nie hehe, tylko zapraszam do obejrzenia sampli np. z nikona d70, kiedyś bardzo fajna lustrzanka. W necie jest też gdzieś porównanie iphona 6 i starych puszek canona. Żeby nie było, jako fotograf amator nadal uważam że do zdjęć jest aparat a do dzwonienia telefon, ale jakość zdjęć z tych drugich poszła niesamowicie do przodu.

proszę cię, 10 lat temu kupiłem swoje pierwsze lustro minoltę d5d, może faktycznie kitowy obiektyw nie był najwyższych lotów, ale już 100/2.8 minolty czy stara poczciwa flinta 70-200/4 biły i biją na głowę każdego obecnego telefona i kompakta. Widzisz lustra to nie tylko body ale także, a może przede wszystkim, obiektywy. Żaden obiektyw stosowany w telefonach nie da rady średniej jakości, dobrze skalibrowanemu obiektywowi. Nie mówię już o takich niuansach jak używalne wysokie ISO, głębia ostrości czy zakres tonalny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na kitowym obiektywie na twojej minolcie wychodzi mydło i powidło, a na dobrym fonie wszystko jest ostre. Nie zagłębiajmy się w szczegóły, głębia ostrości nie w każdym zdjęciu jest potrzebna, a wysokie iso w 10-letnim amatorskim lustrze jest tak na prawdę nieużywalne. Pomijając ergonomię, łatwość obsługi, głębię ostrości itp. biorąc pod uwagę jakość obrazka, lepsze odbitki wyjdą z Note 5 czy S7 niż nikona d70/canona 600d/minolty5d z kitowym obiektywem. W sieci jest mnóstwo zdjęć, wystarczy porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej o tym porozmawiać niż o kolejnym tym samym problemie dotyczącym wgrywania romu, odblokowania czy czegoś tam innego o czym w każdym temacie po raz setny ;)

A chodzi mi jedynie o to że telefonu do lustrzanki nie ma co porównywać bo jedno i drugie służą do innych celów.

Edytowane przez hcboria
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę że obaj macie rację. Jeden z Was bardziej profi podchodzi do zdjęć i nie dziwię się że się denerwuje na słowa o super aparatach w telefonach, drugi z kolei cyka fotki okazjonalnie i do tego dzisiejsze smartfony dla większości wystarczą. Ale zgadzam się że do może tanich cyfrowek można jakoś porównywać aparaty w topowych flagowcach,ale do lustrzanek nie ma co. I nie chodzi tu o kwestie softowe tylko poprostu sprzętowe. Różnica w obiektywach przecież jest kolosalna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście uważam, że kupienie telefonu z dobrym aparatem może zastąpić lustrzankę, nie trzeba wtedy nosić ze sobą 2 urządzeń. NIestety RN3P nie należy do tej kategorii, nadal uważam jednak, że stosunek cena/jakość w kwestii robionych zdjęć jest po prostu żeująca, a 16mpx i "obiektyw" samsunga to w tym przypadku chwyt marketingowy.

Edytowane przez pivor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhhh.... Narzekac na aparat w telefonie ktory mozna kupic za 750-800zl.... Ja i kazdy chyba normalny czlowiek na ziemi wychodzi z zalozenia ze aparat w telefonie sluzy do zrobienia fotki na "szybko" jeśli by iść tokiem myślenia niektórych z was to fotograf na weselu by popierdzielal z samsungiem galaxy s7.... Telefon to telefon a aparat to aparat.. Co wy porównujecie w ogóle??? Lustrzanke z wielkim i drogim obiektywem z telefonem ktory ma dziurke na 1 centymetr zamiast obiektywu?? Jesli ktos chce miec lepszy aparat w telefonie niech wywali 3000zl na inny telefon... Ja wole za 3000zl mieć fajny telefon i aparat a nie drogi telefon udający aparat.. Mialem duzo telefonów nawet sony ericssona k800i ktory jednym z najlepszych fototelefonow ale i tak brakowalo mu jakosci do obecnych wtedy aparatów.. NIGDY TELEFON NIE ZASTĄPI APARATU! a placic 3000zl za to zeby telefon robil troszke lepsze zdjecia od naszego to glupota ale to tylko moja subiektywna opinia..


  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega marcinj6 wymagać o telefonu z 800zł super aparatu to trochę nieporozumienie - a cena 800zł to oczywiście cena z marżą pośrednika... 

Sam aparat w RN3P jest po prostu dobry - choć np. motorola G 2rd czy już 3rd robi o niebo lepsze zdjęcia ale to moja subiektywna opinia... 

I tak samo mimo że S7 ma rewelacyjny aparat to nikt zdjęć z niego drukować nie będzie bo jak wrzucisz na monitor to cała magia pryska, niestety sztuczki programowe i nienaturalność to taka domena naszych czasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widzę, że wiele osób wiesza psy na aparacie RN3 Pro ;) Czy jest może na forum osoba, która ma porównanie z aparatem telefonu Redmi Note 2? Właśnie z takiego modelu chcę się przesiąść, a ciekawi mnie własnie różnica w tej kwestii (bo że RN3 Pro będzie szybszy oraz dłużej trzymający na baterii to wiem :) ).

Moja przesyłka dotrze za około 10 dni, więc wtedy ewentualnie będę mógł zrobić małe porównanie. Mam jednak nadzieję, że ktoś choć trochę będzie mógł przedstawić mi jakieś konfrontacje. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widzę, że wiele osób wiesza psy na aparacie RN3 Pro Czy jest może na forum osoba, która ma porównanie z aparatem telefonu Redmi Note 2? Właśnie z takiego modelu chcę się przesiąść, a ciekawi mnie własnie różnica w tej kwestii (bo że RN3 Pro będzie szybszy oraz dłużej trzymający na baterii to wiem ).

Moja przesyłka dotrze za około 10 dni, więc wtedy ewentualnie będę mógł zrobić małe porównanie. Mam jednak nadzieję, że ktoś choć trochę będzie mógł przedstawić mi jakieś konfrontacje. Pozdrawiam

Gdybyś napisał dwa dni wcześniej to zrobiłbym test, bo akurat byłem u koleżanki która posiada RN2. Niestety e najbliższym czasie nie będę miał okazji porównać tej kwestii. Natomiast po naocznym porównaniu (z tego co pamiętam) wydaje mi się, że wielkiej różnicy nie ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...