Skocz do zawartości

Tragiczna jakoś wykonanych zdjęć.


ScarFace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Testowałem sobie dzisiaj aparat w tym telefonie i się szczerze zawiodłem. Mimo ustawienia jakości na maksymalną, są one strasznie skompresowane, rozmazane, ogólnie wyglądają jakby były robione ziemniakiem.

Ma ktoś może jakieś pomysły, w jaki sposób można by poprawić jakość wykonywanych zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Testowałem sobie dzisiaj aparat w tym telefonie i się szczerze zawiodłem. Mimo ustawienia jakości na maksymalną, są one strasznie skompresowane, rozmazane, ogólnie wyglądają jakby były robione ziemniakiem.

Ma ktoś może jakieś pomysły, w jaki sposób można by poprawić jakość wykonywanych zdjęć?

Zrób w trybie hdr zdjęcie lub w zwykłym trybie (albo w obu trybach) i wrzuć je na kompa i tam obejrzyj. Gdy oglądam zdjęcia na kompie to znacznie lepiej wyglądają niż na smartfonie ;)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, malimalinello napisał:

 

 

Zrób w trybie hdr zdjęcie lub w zwykłym trybie (albo w obu trybach) i wrzuć je na kompa i tam obejrzyj. Gdy oglądam zdjęcia na kompie to znacznie lepiej wyglądają niż na smartfonie ;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Robię tak i nawet bym stwierdził, że przy ustawieniu jakości na "normalną" wychodzą one dużo bardziej szczegółowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak i nawet bym stwierdził, że przy ustawieniu jakości na "normalną" wychodzą one dużo bardziej szczegółowe. 

Dla mnie jakość jest ok. Przy dobrym oświetleniu jakość jest zadowalająca. Z drugiej strony nie wymagaj nie wiadomo czego, bo to telefon... I tylko telefon, aparat to pożyteczny dodatek.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, malimalinello napisał:

Dla mnie jakość jest ok. Przy dobrym oświetleniu jakość jest zadowalająca. Z drugiej strony nie wymagaj nie wiadomo czego, bo to telefon... I tylko telefon, aparat to pożyteczny dodatek.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nie wymagam cudów, ale przesiadłem się z Honor'a 6, który jest w podobnym przedziale cenowym, a jakoś zdjęcia robi kosmicznej jakości. Tutaj nie jest pewnie winny sensor, tylko aplikacja aparatu narzuca bardzo dużą kompresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ScarFace napisał:

Witam serdecznie,

Testowałem sobie dzisiaj aparat w tym telefonie i się szczerze zawiodłem. Mimo ustawienia jakości na maksymalną, są one strasznie skompresowane, rozmazane, ogólnie wyglądają jakby były robione ziemniakiem.

Ma ktoś może jakieś pomysły, w jaki sposób można by poprawić jakość wykonywanych zdjęć?

@ScarFace A możesz dla porównania wrzucić zdjęcia robione RN3 i ziemniakiem?? skoro robi podobne to pewnie wiele osób chciało by to zobaczyć:D

Edytowane przez Rafullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że ten telefon, nawet jak na te klasę cenową robi koszmarne zdjęcia, spodziewać by się mogło czegoś koło galaxy s5 albo lg g3 a tu jest niewiele lepiej niż w starych SE cybershotach. O ile w dzień jeszcze ujdzie (bądźmy szczerzy, każdy nowy telefon robi teraz dobre zdjęcia w świetle dziennym), to przy niskim oświetleniu oraz nocy wychodzi jakaś katastrofa, kolory rzadko kiedy są naturalnie odwzorowane, zaszumienia, żenująca ostrość.

Wiem że RN3P jest dopakowany w całej reszcie ale aparat to chyba to miejsce gdzie cięte były koszta, jakby Xiaomi wygrzebało ze śmietników Samsunga partie obiektywów które nie przeszły testów jakości, normalnie wstyd jak za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzam że aparat jest na poziomie lg g3, jeden i drugi robi kiepskie zdjęcia nocą, ale porównywanie do starych SE to lekka przesada. Jeżeli dobrze gdzieś widziałem to matryca w redmi jest ta sama co w s6, więc może softowo da się coś poprawić. Jest jeszcze kwestia optyki, ale da się nim zrobić ostre zdjęcie, więc nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nobi85 napisał:

Już widzę, jak faktycznie te zdjęcia były wykonane tym telefonem :D

1 godzinę temu, tpawel napisał:

LG g3 to flagowiec, Stary ale jednak. Trudno żeby budzetowiec dobre robił. Od tego jest mi note

Jaki budżetowiec? To klasa 4/5, przy czym do 5 wliczają się już telefony, które do niczego nie potrzebują takiej mocy obliczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.04.2016 at 10:09 PM, tpawel said:

Moc obliczeniowa to nie wszystko. A redmi to seria budżetowa. I musi mieć jakieś niedoróbki żeby nie podgryzać serii MI

1000zł to seria budżetowa? Wiem, że ciężko to porównywać z s5-6 g4-5, ale za tę kwotę to jednak aparat powinien trzymać jakiś poziom. Jest wiele "prawdziwych" nowych budżetowych telefonów które robią znacznie lepsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł to seria budżetowa? Wiem, że ciężko to porównywać z s5-6 g4-5, ale za tę kwotę to jednak aparat powinien trzymać jakiś poziom. Jest wiele "prawdziwych" nowych budżetowych telefonów które robią znacznie lepsze zdjęcia.

Ale jakie 1000zl, tyle to w Polsce z dwoma, trzema pośrednikami po drodze. Redmi to seria budżetowa, nic na to nie poradzisz, Xiaomi tak te telefony pozycjonuje. Jest mocny procek, fajne wykonanie, dobre zarządzanie energią. Cos musieli popsuć bo by za dobrze było i nikt by droższych telefonów nie kupował. Zgadzam się że niektóre budżetówce robią lepsze fotki, ale za to kuleją z czymś innym. Taka ich natura. Coś za kilka stowek nie może być tak dobre jak coś co jest trzy razy droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria REDMI to seria niskiej/średniej półki... Nie od dziś wiemy, że na Redmi zdjęcia w nocy nie powalają, ale te za dnia są moim zdaniem OK. Nie porównujmy LG G3 do tego redmi.. całkiem inna półka, całkiem inne podejście do modelu od producenta... Seria Mi zawsze będzie tą lepszą, dopieszczaną, wydajniejszą, dokładniejszą, bliższą ideałowi, tak jak seria "G" w LG, czy "Z" w Sony... Co do ceny, dolicz sobie 2-3 pośredników + VAT po drodze i masz różnicę w cenie :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, tpawel said:

Ale jakie 1000zl, tyle to w Polsce z dwoma, trzema pośrednikami po drodze. Redmi to seria budżetowa, nic na to nie poradzisz, Xiaomi tak te telefony pozycjonuje. Jest mocny procek, fajne wykonanie, dobre zarządzanie energią. Cos musieli popsuć bo by za dobrze było i nikt by droższych telefonów nie kupował. Zgadzam się że niektóre budżetówce robią lepsze fotki, ale za to kuleją z czymś innym. Taka ich natura. Coś za kilka stowek nie może być tak dobre jak coś co jest trzy razy droższe.

Czyli jednak Redmi jak i całe Xiaomi takim hitem cenowym nie jest, chyba lepiej jest dołożyć te parę stów do np g4 i mieć spokój ze wszystkim i porządny aparat.

Ktoś chce kupić używanego przez miesiąc RN3P 3/32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie owszem aparat nie jest najmocniejsza cecha tego telefonu. Pivor kup sobie odgrzewanego kotleta lg g3 albo lg g4 ale od razu kup sobie power bank do nich... Baterie w lg to gorsza porażka niż aparat w redmi note 3 pro...

Poza tym umówmy się za 999zl to kupisz lg g3 2gb.. a g4b kupisz za 1450zl wiec "trochę" trzeba dołożyć.. A jakość zdjęć w rn3 pro na pewno nie jest tragiczna!!!

Tap talk jest zje.... I nie mozna zdjecia wrzucic..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Redmi jak i całe Xiaomi takim hitem cenowym nie jest, chyba lepiej jest dołożyć te parę stów do np g4 i mieć spokój ze wszystkim i porządny aparat.

Ktoś chce kupić używanego przez miesiąc RN3P 3/32?

Hitem jest, ale trzeba sobie samemu kupić, a nie dorabiać januszy. Wtedy masz cenę praktycznie 50% twojego g4. Co do aparatu się zgodzę, jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze to lepiej dołożyć. Ciągle tylko nie rozumiem czemu porownujesz g4-flagowca do serii redmi. Porównaj sobie go do mi note i wtedy to będzie miało sens.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN3PRO kosztuje około 950-1050 zł, ma o wiele lepszą baterie niż g4 oraz trochę lepsze cpu. Na plus lg jest tylko aparat, za to cena sporo wyższa bo o około 500 zł, więcej minusów niż plusów, dla mnie wybór był prosty. A sam aparat w RN3PRO nie jest taki zły, bardzo szybko łapie ostrość a jakość zdjęć jest porównywalna do flagowców z 2014 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tpawel said:

Hitem jest, ale trzeba sobie samemu kupić, a nie dorabiać januszy. Wtedy masz cenę praktycznie 50% twojego g4. Co do aparatu się zgodzę, jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze to lepiej dołożyć. Ciągle tylko nie rozumiem czemu porownujesz g4-flagowca do serii redmi. Porównaj sobie go do mi note i wtedy to będzie miało sens.

Porównuję do flagowców, ponieważ 1000zł to nie jest wcale mała kwota, jak już ktoś kupuje telefon za taka sumę to dołożenie 300zł do np. g4 nie będzie specjalnie ruszać. A nawet nie porównując RN3P do czegokolwiek chyba można by się spodziewać lepszych zdjęć, tym bardziej, że to 16mpx, a to co wychodzi z tego aparatu ociera się po prostu o jakieś oszustwo bo po prostu nie chce mi się wierzyć, że w tak dopakowanym telefonie, zdjęcia wychodzą po prostu żęnujące.

Edytowane przez pivor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pivor napisał:

Porównuję do flagowców, ponieważ 1000zł to nie jest wcale mała kwota, jak już ktoś kupuje telefon za taka sumę to dołożenie 300zł do np. g4 nie będzie specjalnie ruszać. A nawet nie porównując RN3P do czegokolwiek chyba można by się spodziewać lepszych zdjęć, tym bardziej, że to 16mpx, a to co wychodzi z tego aparatu ociera się po prostu o jakieś oszustwo bo po prostu nie chce mi się wierzyć, że w tak dopakowanym telefonie, zdjęcia wychodzą po prostu żęnujące.

W świecie "smartfonów" i na naszym rynku 1000zł to tak, to jest bardzo niska cena, zobacz sobie na aktualne flagowce, 2800, 3200, 3600, a nawet i 4000zl, Samsung wydaje ŚREDNIĄ PÓŁKĘ Ax za 1600zł, za tyle masz Mi5 (czyli flagowca tegorocznego). Porównujesz rocznego flagowca do 2-3miesięcznego telefonu... Daj rok, a tego redmiczka kupisz po 300-400zł, telefony z androidem bardzo szybko się starzeją, co nie jest żadną nowością, Mi4 w sierpniu kupowałem za 1200zł (XFS), teraz można go kupić za 600zł, a minęło jakieś pół roku. Jeżeli chcesz porównywać cenowo telefony, to porównuj je z telefonami z Q42015/Q12016, a nie z ponad rocznym już flagowcem, bo równie dobrze możesz wysupłać 1400zł i kupić Mi4s lub Mi4c, co jest górną półką u Xiaomi. No i najważniejsze, TO JEST TELEFON, a nie lustrzanka, chcesz walić świetne foty? Uzbieraj z ~2kPLN i kup jakiegoś Canona, albo Nikona, czy kto tam teraz jest na topie...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pivor napisał:

 tym bardziej, że to 16mpx

ilość mpx nie przekłada się na lepszą jakość zdjęcia a wręcz przeciwnie, przy tak małych matrycach jak stosowanych w telefonach upychanie na nich coraz większej liczby mpxów powoduje właśnie pogarszanie ich jakości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, hcboria said:

ilość mpx nie przekłada się na lepszą jakość zdjęcia a wręcz przeciwnie, przy tak małych matrycach jak stosowanych w telefonach upychanie na nich coraz większej liczby mpxów powoduje właśnie pogarszanie ich jakości. 

Akurat 16mpix wyszło bardzo dobrze innym producentom, dlatego tym bardziej zdziwienie i szok, że w rn3p jest tak słabo.

Edytowane przez pivor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...