Skocz do zawartości

Jaki rom na nowy mi4


Wojtkson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, mógłby ktoś potwierdzić czy dobrze zrozumiałem to co mam zrobić w kwestii aktualizacji mi4? Obecnie mam wersję taką jak na zrzucie ekranu poniżej. Mam zrobić wszystko zgodnie z tą instrukcją: https://miuipolska.pl/forum/topic/9004-mi3mi4-miuipolska-miui-7-android-60/ ? Czyli:
1. Zainstalować wersję 5.12.17 przez aktualizacje.
2. Potem najnowsze MIUIPolska, np. https://miuipolska.pl/miui-6-10-27/ także przez aktualizacje.

Nie trzeba tutaj żadnego TWRP, ani nic? Niby jedną krótką odpowiedź "tak" na innym forum otrzymałem, ale wolę być pewny :)

comment_3nfKMFX3Ob26udB36QMuk1xgLu3R1MG5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Redmi2 said:


Zrob miflash na najnowszym china dev 6.11.24 fastboot rom, wgraj twrp i spod twrp wgraj najnowszy xiaomi.eu 6.11.24 lub mozesz zrobic tez miflash na ostatnim global 6.11.24 i na nim zostac.
To forma z utrata danych, a forma bes utraty danych to spod twrp aktualizujesz 5.12.17 a potem spod twrp do najnowszej.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Czyli ściągam stąd cudo o nazwie Xiaomi Mi 4 CDMA/WCDMA/LTE Latest China Developer Version Fastboot File Download, następnie używam MiFlasha, żeby to zainstalować i po kolei następne kroki z twrp i xiaomi.eu? Jak rozumiem gdy flashuje nie muszę się bawić z łączeniem partycji i innymi takimi pośrednimi zadaniami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrzuciłem bez żadnych wipe'ów. Podczas instalacji w TWRP wywala mi proces zakończony błędem 7.Blad podczas kopiowania /system. Coś w ten deseń. Co zrobiłem źle?

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka



Jak masz już wgrany DEV przez miflash to do mi4 nie trzeba oddzielnie twrp. Pobierz najnowszy miui Polska, zmień nazwę pliku na update i wgraj np przez recovery (na wyłączonym tel vol+ i power)


MI4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kupiony z Technosa, wgrany jest xiaomi.eu 5.12.17, czyli z tego co wyczytałem łączący partycje i na to mogę wrzucić najnowsze miui.Przez flashify wrzuciłem najnowsze TWRP. Najnowsze miui chciałem wrzucić przez TWRP,ale wywala ten błąd przy kopiowaniu "system" do /system.

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 27.11.2016 at 4:40 PM, RegimeOfTerror said:

Tak, MiFlash sobie sam poradzi. Pozniej przez fastboot TWRP i przez TWRP xiaomi.eu

Dzięki, wszystko się udało :) Mam tylko dwa problemy:

1. Urządzenie losowo uruchamia się ponownie. Nie wiem, czy to zależne jest od GPSa... Przez rok użytkowania romu 5.11.26 ani razu nie miałem tego problemu.

2. Podczas pytania o "zezwolenie na jakieś uprawnienie..." często nie mogę kliknąć przycisku Zezwól, jedynie Odmów działa.

Są jakieś rady na te dwie powyższe niedogodności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, od prawie roku posiadam Mi4 i od początku miałem wgrany MIUI 7 POLSKA  xiaomi.eu 6.5.12 wersja rozwojowa. mój znajomy który kupił telefon 3 miesiące później co chwile otrzymuje jakies powiadomienia ze ma nową akutalizacje czy cos takiego natomiast ja chcąc zaktualizować telefon i wchodząc w aplikację akutalizacji nie wyszkuje mi żadnych propozycji ani nic. czemu tak się dzieje? powinienem się przesiąść na jakąś inną wersję czy zostać na tej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, od prawie roku posiadam Mi4 i od początku miałem wgrany MIUI 7 POLSKA  xiaomi.eu 6.5.12 wersja rozwojowa. mój znajomy który kupił telefon 3 miesiące później co chwile otrzymuje jakies powiadomienia ze ma nową akutalizacje czy cos takiego natomiast ja chcąc zaktualizować telefon i wchodząc w aplikację akutalizacji nie wyszkuje mi żadnych propozycji ani nic. czemu tak się dzieje? powinienem się przesiąść na jakąś inną wersję czy zostać na tej?

Wgraj przez miflasha wersję global i będziesz miał aktualizacje OTA. A jak nie masz na to ochoty to (co tydzień) pobierasz dev miui Polska i masz najnowszą wersje rozwojową.


MI4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czesiek napisał:


Wgraj przez miflasha wersję global i będziesz miał aktualizacje OTA. A jak nie masz na to ochoty to (co tydzień) pobierasz dev miui Polska i masz najnowszą wersje rozwojową.


MI4

 

2 godziny temu, Redmi2 napisał:


Dobrze gadasz ale moim zdanien tak czy tak powinni obaj zrobic miflash z flash all.
Jesli chca miec global to zrobic miflash z flash all na last global developer i tyle. A jak chca xiaomi.eu to miflash na last china developer fastboot rom, wgranie twrp i wgranie xiaomi.eu a potwm factory reset aby smieci po chinskim nie zostaly. Mysle ze jego kolega ma syfiaste miui.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

zadalem to pytanie dlatego ze dziwilo mnie to ze u mnie nie ma akutalizacji, telefon dziala ponad moje oczekiwania wiec nie wiem czy sie oplaca coś zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dla większości z Was to pewnie odgrzewane kotlety.
Mam jednak pytanie odnośnie aktualizacji Xiaomi 4W.
Telefon użytkuje moja lepsza połowa.

Wersja android 4.4.4 KTU84P, wersja MIUI 7 5.12.11. Na forum widzę, że ten telefon może mieć aktualizację do MIUI 7.6.14 Android 6.0.1

W jaki sposób najłatwiej mogę tego dokonać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie - mam MI 4LTE z wersją MIUI8 6.6.16 - czy do tego modelu mogę wrzucić rom 7.9.21 z tego linku https://miuipolska.pl/miui-7-9-21/

Oraz czy taka instalacja spowoduje utratę danych?

Czy mogę użyć TWRP który już mam zainstalowany w tel, czy mam pobierać jakiś nowy?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamówiłem właśnie mi4 3/16 bez LTE od Goldiego dla mamy - blisko 70 latki. Pytanko jaki soft tam będzie?

Na stronce piszą o wersji softu dla MI 4W (wtf? - screen w załączeniu) i MIUI GLOBAL na MM ale beta?

Obawiam się o ten soft więc proszę o info. Co najlepiej tam zainstalować? Wersja androida ma drugorzędne znaczenie - aby mama mogła zainstalować kilka/kilkanaście apek i nie było żadnych dziwnych crashy/restartów. Priorytetem jest stabilność na drugim miejscu aparat (bateria ma drugorzędne znaczenie). Apki to głównie gmail, whatsapp, chrome.

Czy ten global to faktycznie oficjalny global czy jakiś wynalazek?

Iść raczej w globala czy xiaomi.eu?

image.thumb.png.75ce85da08ea8fd06cf283541a37e6be.png

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2017 o 12:55, bboorreecc napisał:

Iść raczej w globala czy xiaomi.eu?

Ja mam od goldiego ten telefon i tam był jakiś stary global, żaden chińczyk. Wgrałem miui Polska, roota i lata jak zły. 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować swój własny post, przewalając go wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Kurcze nie wiem czy jestem jedynym, który jeszcze używa mi4 czy co, że tak cicho?

Jako, że nowe softy się nie pojawiają i sporo czasu minęło na testowanie, to jaki soft byście polecili tak od amdka 6.0?

Sam wciąż jestem na tym co dostałem z technosa ale czas to zmienić, bo mi niektóre aplikacje już nie działają na kitkacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy jestem jedynym, który jeszcze używa mi4 czy co, że tak cicho?

Jako, że nowe softy się nie pojawiają i sporo czasu minęło na testowanie, to jaki soft byście polecili tak od amdka 6.0?

Sam wciąż jestem na tym co dostałem z technosa ale czas to zmienić, bo mi niektóre aplikacje już nie działają na kitkacie.

Ja (praktycznie) od zawsze - czyli 3 lata - mam Global i nie narzekam. Jedyna rzecz, która niestety nie działa to GPS, ale to jest wina sprzętu - prawdopodobnie coś z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global ale wersja nr.....?

Mi już nie działa APK mojego banku i kilka innych nie mogłem zainstalować. Mieszkam w UK i nie wiem, może po prostu tu się wymaga wyższego androida. 

No i pamiętam, że na jakichś eomach bateria dłużej trzymała ale nic więcej poza bateria tam się nikt nie chwalił jak działa zasięg, GPS i reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...