Skocz do zawartości

Jaki rom na nowy mi4


Wojtkson

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Tomasz Petrycki napisał:

Wolę się upewnić... Przechodzę na 5.12.17 i instaluję MIUI 8 z pliku zip przez Updater albo recovery. Czy w takim wypadku konieczna jest instalacja TWRP, czy może być "fabryczne" Recovery? Wybaczcie.... ;) 

Po instalacji 5.12.17 już będziesz mieć TWRP, jest to razem z romem miuipolska, a odpowiedź na resztę masz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nezumi napisał:

Po instalacji 5.12.17 już będziesz mieć TWRP

A figa... Nadal jest Mi Recovery. Czy TWRP jest warunkiem koniecznym, żeby zainstalować MIUI 8?

Uzupełnienie: już rozumiem. Dzięki Redmi2 :)

 

 

A jak się instaluje dodatki przez TWRP?

Edytowane przez Tomasz Petrycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smyku napisał:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/1967664571.html

Jaki rom poleciacie do tego? Zostawić 6 wgraną przez chińczyka, czy poprosić o wgranie innego?

Nie ważne co wgra chinczyk i tak to zmienisz gdy tel dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, smyku napisał:

Ok, w takim razie na który warto zmienić? Czy 6 jest stabilna, czy może są lepsze wersje? :) 

Przecież masz już MIUI8... Na Mi4 działa stabilnie... wystarczyłoby zerknąć na dział "Aktualizacje" i temat dotyczący np. ostatniej aktualizacji... Brak skarg co do Mi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do ostatniej aktualizacji z MIUI8 na MI4:

- podczas słuchania muzyki na słuchawkach dźwięk zmienia sam swoją głośność, do tego co jakiś czas samo włącza się google now;

- czasem nie wyłapuje internetu komórkowego, trzeba restartować telefon;

- SOT lekko powyżej 4h;

- działa bardzo szybko;

- polecam zaraz po instalacji zrobić full wipe - bez tego telefon nawet nie chciał mi się włączyć;

Ogólnie mogę polecić, poza dwoma pierwszymi nie zauważyłem większych problemów, GPSa jeszcze nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Redmi2 napisał:

1. Nie miałem takiego czegoś ani na alfach china ani xiaomi.eu ani teraz na devach

 

No to zazdroszczę, strasznie mnie to denerwuje. Instalowałem MIUIPolska ostatnie.

27 minut temu, Redmi2 napisał:

3. Sot różnie przeważnie 7-8h ale zdarza się i 6.

 

Również zazdroszczę, nawet na 5.11 z kitkat miałem max 5,5 SOT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamo1 napisał:

Co do ostatniej aktualizacji z MIUI8 na MI4:

- podczas słuchania muzyki na słuchawkach dźwięk zmienia sam swoją głośność, do tego co jakiś czas samo włącza się google now;

- czasem nie wyłapuje internetu komórkowego, trzeba restartować telefon;

- SOT lekko powyżej 4h;

- działa bardzo szybko;

- polecam zaraz po instalacji zrobić full wipe - bez tego telefon nawet nie chciał mi się włączyć;

Ogólnie mogę polecić, poza dwoma pierwszymi nie zauważyłem większych problemów, GPSa jeszcze nie testowałem.

To polecam Flash, albo uważać w co się tapa na ekranie, bo albo tapasz przypadkiem w ekran, albo coś Ci się zbugowało :D.

1. Brak takiego problemu od pierwszej alfy.

2. Brak problemu.

3. SoT 5-7h (w zależności od użytkowania)

4. Racja, działa szybko.

5. To masz coś nie tak z systemem już od miui7. Aktu idzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Bo czytając forum o aktualizacji a dokładnie Miui 8 to dużo jest problemu z baterią i gps. Jak chcesz się bawić to możesz wgrać miui 8 , a jak coś nie gra to cofać się do wcześniejszych wersji. Jeśli nie chcesz się bawić to najbardziej stabilny ( według mnie ) jest soft na 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez jestem posiadaczem mi4 LTE CT  kilku dni i dolaczam się do pytania poprzednika z tym, ze nie chce wgrywac adnroida 6 tylko jakiś dobry,sprawdzony 4.4. Moglby mi tez ktoś napisać taka procedure co po kolei? Byłbym b.wdzięczny bo jestem mega laikiem w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, macmen2505 napisał:

Witam. Tez jestem posiadaczem mi4 LTE CT  kilku dni i dolaczam się do pytania poprzednika z tym, ze nie chce wgrywac adnroida 6 tylko jakiś dobry,sprawdzony 4.4. Moglby mi tez ktoś napisać taka procedure co po kolei? Byłbym b.wdzięczny bo jestem mega laikiem w tych sprawach.

Bez szans, musiałbyś znaleźć rom fastboot pod CT na 4.4, a takowego raczej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, macmen2505 napisał:

To może faktycznie lepiej odpuscic sobie ten 4.4. A jak w ogóle sprawoje się ten miui 8 z andkiem 6.0 co wgral go kolega wyżej? Sa jakieś bugi?

Wszystko działa jak powinno, poważniejszych bugów nie ma (jedynie Inbox od 2 aktu się wywala przy usuwaniu mail'i, ale z tym można żyć do kolejnej aktu :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niby te problemy z gps i bateria? Akurat mi4 jest jednym z telefonów na ktorym miui8 działa bardzo dobrze.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

No przecież kurna ludzie piszą o tym oczywiście sporadycznie ale jakiś tam procent jest. A z tym gps to ciekawa rzecz. Biorę pod uwagę mi nota i mi4. W moim przypadku to gps elegancko chodzi i dziwi mnie jak na forum ktoś pisze że nie łapie mu fixa itd. A w przypadku mi nota to już w ogóle jakieś folie pod obudowę ludzie dają. Nie wiem co jest nie tak ale mi na andku 4.4 wszystko chodzi dobrze. To albo coś jest z softem , albo hardware walnął , albo miui żyje własnym życiem. Co do baterii to rozpisują się o niej na maxa. I jak tak poczytać to jest różnie. Fakt większość pisze że jest lepiej niż na miui 7 na andku 6. Z drugiej strony każdy użytkuje inaczej więc porównanie jest średnie. Ja jak znajdę trochę czasu to w końcu zainstaluje oczywiście 8 i wtedy będę mógł coś powiedzieć na własnym przykładzie. Na razie to jest tyle Romów do wyboru że każdy może sobie sprawdzić. Do wyboru do koloru.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update wrażeń po drugim dniu MIUI8 na MI4:

- zniknął problem z samoistną zmianą dźwięku, gogle now też nie włącza się już samo (wszystko po restarcie telefonu);

- GPS działą dobrze ALE funkcja usypiania aplikacji kiedy telefon nie jest używany musi być WYŁĄCZONA, co jest oczywiste lecz nie każdy może na to wpaść;

- bateria to wciąż 4-4,5h SOT

- wciąż wszystko działa bardzo szybko;

- nie napotkałem żadnych innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam 6.6.30. Chciałbym wgrać i spróbować 6.5.26 czyli ost. aktualizację  do miui7. Co muszę zrobić? Przez updater czy jak?

Jeśli przechodzisz na starszą wersję to musisz zrobić full wipe, a potem wgrać normalnie przez twrp.

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

W koncu po 3 tygodniach przyszedł zamówiony na banggoodzie xiaomi mi4, w załączniku załączam screena jak wyglada obecna wersja softu. Przy wyborze jezyka udało mi sie wybrac Polski, natomiast jako region wybrałem Ukrainę. Bardzo bym prosił o pomoc, ponieważ jestem całkowicie swieży w tematach miui. Zalezy mi na wersji miui w pelni polskiej, i jak najlepiej dopracowanej. Opłaca się aktualizowac do androida 6.0 ? Czy to że jest to wersja Mi4 LTE-CT może jakos wpływać na instalacje ? Dodam jeszcze ze na telefonie zainstalowany jest Updater, natomiast brak MiRecovery. 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie tutoriale co po kolei zrobić. 

comment_3RxI7jb1W1nkfbJez8F2JLx6g2ds59z8,w400.jpg

Edytowane przez vievioreq92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja ct czy cu to bez różnicy. Chcesz mieć na andku 4.4 miui7 czy najnowszy miui8 na 6.0?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Zainstalowalen wg instrukcji z forum andka 6.0 i miui 8 ale wyskoczyło mi w wersji beta. Jest mozliwosc zainstalowania teraz jakiejś stabilnej wersji miui 7 ?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...