Skocz do zawartości

Jaki rom na nowy mi4


Wojtkson

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie znajde tego polecanego   5.11.5  /? W sekcji pobierz dla MI4 jest tylko coś takiego https://www.androidfilehost.com/?fid=23991606952601453 = 

MIUIPolska_cancro_4.8.22_kk-4.4.zip

Obecnie mam androida 4.4 MIUI 5.4.24 beta prost z pudełka - wersja mi4 LTE-CU

 

Edytowane przez Baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kupiłem sobie 2 telefony nowego Vernee Thora i MI4 2gb LTE - nie wiem teraz, którego zostawić dla siebie - chyba Mi4 mi się bardziej podoba i ma dużo lepsze aparaty - jedynym miniusem jest tylko 2GB ramu - przy miui to troche mało. Obawiałem się że te 16gb rom tez może mi nie wystarczyć, ale jest całkiem ok. 

Teraz pytanie odnośnie romu - czy istnieje jakaś wersja cyjanogenmoda na MI4 LTE, która nie ma bugów i działa stabilnie ? (wtedy bez wahania zostawił bym sobie tą komórke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrynio napisał:

Czy na wersji z LTE mam tylko MIUI do wyboru? Np. na temacie z CM na xda jest napisane, że mi4 LTE jest niewspierane. Jak to jest?

Oficjalnie nie jest wspierane, ale LTE działa.

Jeśli chodzi o ROMy, to tak: są CM'y, jest MIUI, no i w zasadzie wybór tu się kończy. Trzeba powiedzieć wprost, że każdy CM będzie działał szybciej niż MIUI, z kolei MIUI bije CM na głowę pod względem wyglądu, baterii i funkcji aparatu. Ja tak sobie skaczę od czasu do czasu z jednego systemu do drugiego i obczajam sobie, co mi się podoba w każdym z nich, a co nie. :)

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mario123m napisał:

Jeśli chodzi o ROMy, to tak: są CM'y, jest MIUI, no i w zasadzie wybór tu się kończy.

Oj, kolego. Byłeś kiedykolwiek na xda? Tam jest tyle romów, że można co tydzień zmieniać, a i tak wszystkich nie przetestujesz.
http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development
Przypominam, że Mi3 i Mi4 to prawie identyczne telefony i większość romów z nazwą kodową cancro działa bezproblemowo na Mi4.
Do tej pory miałem tylko BeanStalk i polecam. Bateria podobnie do miui, żadnych bugów, kilka ciekawych funkcji. Ale możliwe, że znajdzie się coś lepszego, trzeba by poczytać opinie pod każdym z romów. Ja na razie twardo trzymam się miui, głównie ze względu na aparat, bo na customach jest o wiele gorsza jakość. Może po wydaniu Androida N przerzucę się na któryś z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, damian12332146 napisał:

Oj, kolego. Byłeś kiedykolwiek na xda? Tam jest tyle romów, że można co tydzień zmieniać, a i tak wszystkich nie przetestujesz.

Ee tam, większość z tych ROMów to po prostu mniejsze lub większe modyfikacje CM, z oficjalnych czystych to wg mnie warte uwagi są właśnie tylko MIUI i CM. Jakoś mnie nie kręci zmiana z jednego systemu wyglądającego jak czysty Android na drugi prawie taki sam, z niewielkimi tylko modyfikacjami. Ja lubię, jak coś wygląda inaczej, np. fajnie by było, gdyby ktoś zrobił port Color OS dla cancro.

PS. Beanstalk też bazuje na CM.

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, skubi07 said:

Od siebie dodam tylko tyle że z tych customów to jedyne co mi podeszło to DirtyUnicorn (na xda w dziale z mi3). A reszta to tak jak @mario123m napisał, albo nasze xiaomi.eu albo czysty cm. Tylko cm to zainstaluj sobie snapshota a nie wersje nightly.

Tylko większość z tych romów ma dopisek "does not support LTE" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam połączone partycje. Siedzę na andku 6 chociaż nie widzę żadnych różnic w porównaniu z 4.4. Pewnie i tak finalnie wrócę do MIUI więc chcę się zabezpieczyć na taką ewentualność. Ktoś gdzieś pisał o jakiejś paczce dodatków do miui. Gdzie to mogę znaleźć i w niej się znajduje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, zabieram się do instalacji 5.11.5, bo wszyscy zalecili mi instalację miuipolska bo rom z aliexpress może nie być taki różowy. Jak używałem go już z tydzień i mam jakieś dane, to wystarczy, że zrobię aktualizację do 5.11.5 przez Aktualizacje czy muszę jeszcze przywracać do ustawień fabrycznych? Czy może powinienem wipować coś przez recovery lub miflash? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Że się tak wtrącę w oczekiwaniu na Mi4 z Technosa. Czy ktoś wie, jaki soft jest wgrywany tam? I tak w telegraficznym skrócie, jakie są różnice między tym "słynnym" 5.11.5 ,a nowszymi? I nie pytam o stabilność- choć to tez mnie interesuje, tylko co jest w Miui 6 i 7, a czego brakuje w 5tce z tych przydatnych funkcji (bo zakładam, że 5.11.5 oznacza, że to Miui 5 z 5 listopada? Czy jak to się rozszyfrowuje?)
I proszę bez słów "branżowych", bo kompletnie nic mi nie mówią skrótowe określenia jakich używacie - jestem laikiem jeśli chodzi o Miui i androida.

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wtrącę w oczekiwaniu na Mi4 z Technosa. Czy ktoś wie, jaki soft jest wgrywany tam? I tak w telegraficznym skrócie, jakie są różnice między tym "słynnym" 5.11.5 ,a nowszymi? I nie pytam o stabilność- choć to tez mnie interesuje, tylko co jest w Miui 6 i 7, a czego brakuje w 5tce z tych przydatnych funkcji (bo zakładam, że 5.11.5 oznacza, że to Miui 5 z 5 listopada? Czy jak to się rozszyfrowuje?)

I proszę bez słów "branżowych", bo kompletnie nic mi nie mówią skrótowe określenia jakich używacie - jestem laikiem jeśli chodzi o Miui i androida.

Numeracja oznacza rok.miesiąc.dzień, czyli 5.11.5 to rom z 5 listopada 2015. Jest to MIUI 7, MIUI 6 było w wersjach coś do września, ogólnie numeracja nie wskazuje na to, jaka to wersja MIUI. Czym się różnią? Wyglądem, płynnością, dodanymi opcjami. Ogólnie bardzo dużo różnic między MIUI 6, a MIUI 7 nie ma, choć na pewno mój Mi4 przyspieszył po tym przejściu. Osobiście nie aktualizuje co tydzień, bo jest mi to zbędne. Telefon ma być stabilny i niezawodny, a cotygodniowe aktualizacje wnoszą czasami bardzo niewiele, dlatego aktualizuje, gdy widzę znaczące zmiany na +. Niebawem będzie wersja już MIUI 8 i to dopiero będzie moja kolejna aktualizacja.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Miui 8 nie myślę, bo zamówiłem wersję taką jaka była czyli 2gb ram i trochę się obawiam, że może go braknąć na nowym romie.
Myślałem, że to jest jakiś podział, że Miui 5 siedzi na KK, 6 na Lolipop, a 7 na MM. Nie tak to jest? Mi co prawda różnicy to specjalnie nie robi ale chyba dopiero od 5.0 jest 1 partycja? Bo obecnie mająć Xperię na 4.2.2 strasznie mnie irytuje (co prawda tu wiele rzeczy mnie irytuje;p) to, że mam przestrzen podzieloną na 1.5 gb + reszta jako pamięć wewnętrzna i apk musze wciskać na te 1.5 gb, co jak się można domyślać powoduje praktycznie natychmiastowy brak miejsca.
O i może właśnie od tego powinienem zacząć z ramem - jak się ma zużycie ramu na poszczególnych wersjach Miui 7?  Bo z tego co tu czytam, najnowsze mają problemy z rozmowami, co już je dla mnie dyskwalifikuje.

P.S. W sieci oglądając sample z kamery zauważyłem, że filmy mają tendencje do pływania - tak jest tylko na starszych romach czy to już urok samego aparatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje miui nijak się mają do wersji androida.

Co do partycji- w mi4 na każdym miui jest jedna. Czytaj dokładnie bo chodziło łączenie partycji systemowych (likwidacja dual boot służącego do przywracania poprzedniej wersji romu - zawsze były dwa zainstalowane-jeden nowszy i jeden starsze).

Co do ramu to inaczej jest on inaczej rozdysponowany w wersji z 2GB a inaczej z 3. Zasada jest taka że duża ilość wolnego ramu wcale świadczy o szybkości. Ram ma być używany przez apki bo od tego jest a nie po to by być wolny. To nie Windows.

Problemy z rozmowami ma paru użytkowników w specyficznych sytuacjach. Wiesz ile sztuk mi4 mogło się sprzedać w Polsce i ludzie nie mają z nimi problemu? Chodzi o skale bo nikt nie pisze że wszystko mu działa i jest ok. Na forum z reguły wchodzą ludzie którzy mają problemy.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że ram jest używany na zasadzie procent. Jednakże jeśli jest go za mało, to jest go po prostu za mało. I dlatego pytam o to jak w ogóle wygląda to w praktyce na różnych romach. Bo jednak jeśli jeden zżera na starcie 1gb, a drugi 1.2gb przy podobnej płynności, to jednak mimo wszystko wolałbym mieć większy wolny zapas na apk właśnie.

Ja nie wnikam ile sztuk jest sprzedanych w kraju, bo do niczego nie jest mi to potrzebne i nie jest to do zliczenia. Z tego co widzę na tym forum nie jest jak mówisz, że tylko Ci, którzy mają problem tu wchodzą. Widzę tu dużo różnych użytkowników - niekoniecznie z problemami.
Ja po prostu pytam, zakładając, że Ty jak i inni użytkownicy Mi4 prawdopodobnie próbowaliście różnych wersji ROM, więc macie porównanie co działa lepiej, co gorzej na wersjach xyz. Takie porównanie mi starcza, nie będę ścigał po kraju ludzi z mi4 i pytał każdego z osobna :D

P.S. Dlaczego to nie windows? Przecież on też działa na podobnej zasadzie. Ale szczerze jak przesiadłem się z 4 na 8gb ram, mimo, że przy 4 tez miałem dużo wolnego to jednak odczuwam różnicę - co mnie zdziwiło trochę. Acz w kwestii Miui to bardziej mi chodzi np o przypadek taki, czy jest jakaś różnica, że na rom X 3 otwarte zakładki zużywają 300 mb, a na Y 350 czy raczej się tego nie zauważa w kwestii ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androidzie z RAMem jest tak, że on buforuje tyle ile może aby potem to szybko uruchomić. Jak zbierze się tego za dużo to wywali to co nie jest używane od dłuższego czasu. Rzadko się zdarzy, że akurat padnie na przeglądarkę chyba że to chrome bo zjada bardzo dużo. Ja mam wersję 3GB i na niektórych ROMach wyrzucało różne apki. Od tego jest kłódkowanie aplikacji i dodawanie do autostartu. Na MM (polecam 6.5.5) jest lepiej jeśli chodzi o płynność, ale bateria sporo słabiej niż na 5.11.5 które lubiło się przycinać i w pewnym momencie GPS nie chciał działać. Za to ja mogłem nawet 9dni standby wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post na forum, więc najpierw się przywitam.

Wiem, że pewnie większość z Was będzie zaraz krzyczeć, ale muszę zaryzykować :)

Właśnie otrzymałem swojego MI4 LTE, kupiony w jednym z polecanych / nie polecanych sklepów. Tel miał mieć według informacji sprzedawcy wgrany najnowszy rom MIUI Polska - jednak w ustawieniach widnieje wersja 6.4.14 Global Beta i tu kilka pytań

1. To jest wersja na andku 6 - wszystkie najnowsze romy MIUI Polska to wersja 5 - czy jest sens zamieniać na starszego andka z MIUI Polska?

2. Czy MI4 ma zablokowany bootloader? Teoretycznie jak wchodzę do recovery to mam opcję install filez from ZIP - szukałem metody sprawdzenia na forum, jednak żadna z tych które znalazłem, nijak pasuje do mojego telefonu?

3. Czy zostawiając oryginalny ROM czymś ryzykuję - jakieś updaty automatyczne, lub inny chiński syf który może się instalować?

4. Jak inaczej sprawdzić oryginalność telefonu - strona chińska z kodem nie wchodzi w rachubę - chiński CAPTCHA jest nie do wpisania.

Będę wdzięczny za informacje i porady kolegów (tylko nie bijcie że nie ten dział) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To jest mój pierwszy post na forum, więc najpierw się przywitam.

Wiem, że pewnie większość z Was będzie zaraz krzyczeć, ale muszę zaryzykować

Właśnie otrzymałem swojego MI4 LTE, kupiony w jednym z polecanych / nie polecanych sklepów. Tel miał mieć według informacji sprzedawcy wgrany najnowszy rom MIUI Polska - jednak w ustawieniach widnieje wersja 6.4.14 Global Beta i tu kilka pytań

1. To jest wersja na andku 6 - wszystkie najnowsze romy MIUI Polska to wersja 5 - czy jest sens zamieniać na starszego andka z MIUI Polska?

2. Czy MI4 ma zablokowany bootloader? Teoretycznie jak wchodzę do recovery to mam opcję install filez from ZIP - szukałem metody sprawdzenia na forum, jednak żadna z tych które znalazłem, nijak pasuje do mojego telefonu?

3. Czy zostawiając oryginalny ROM czymś ryzykuję - jakieś updaty automatyczne, lub inny chiński syf który może się instalować?

4. Jak inaczej sprawdzić oryginalność telefonu - strona chińska z kodem nie wchodzi w rachubę - chiński CAPTCHA jest nie do wpisania.

Będę wdzięczny za informacje i porady kolegów (tylko nie bijcie że nie ten dział)

1.najnowszevromy są tylko na andku 6 nigdy nie było romu na andku 5 do mi4. Albo andek 4.4 albo 6.

2. Nie. Nie ma

3. I tak lepiej przejść na romy z miui polska

4. Jest apka do tego

Romu miui7 na andku 6 mają lekkie problemy np. Czas baterii. Ludzie na forum albo instalują ostatnią wersje na andku 4.4 która łączy partycje i jest przejściona na andka 6 albo lecą dalej i instalują miui8 ,która podobno wypada lepiej niż miui7 na andku 6.

Wysłane z mojego KM1065G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kulig007 napisał:

Mi3wMi4w... Tylko wrzuć sobie wcześniej TWRP recovery. Bo nie wiem czy takie już masz. Instrukcje i linki znajdziesz na miuipolska.pl w dziale instalacja MIUI (jak dobrze zapamiętałem)

Wysłane z mojego MI 4W

Podziękował

Edyta - wrzuciłem i bangla aż miło - raz jeszcze dzięki.

Edytowane przez Wookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bartol435 napisał:

a pokierujecie mnie tylko bo znaleźć nie mogę cos instrukcji do zainstalowania androida 6.0 , bo ja obecnie mam 4.4 i rom 5.12.4 i zainstalowałem sobie twrp przed chwila i zainstaluje jeszcze ta wersje 5.12.17 i nie wiem co dalej żeby wgrac sobie koniec końców tez ten  6.6.16

Na forum jest poradnik. Kto szuka, ten znajduje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bartol435 napisał:

Ale powiedz mi tylko jesli bede mial 5.12.17 i zainstaluje ta najnowsza wersje z miui 8 to nie jest tak ze to juz wtedy i android na 6.0 sie zaktualizuje?

 

A co to za dziwne pytanie, przecież Mi4 nie ma już 4.4, no to chyba jedynym wyjściem jest 6.0, jedyny powrót 5.12.17. Chcesz nowe MIUI instaluejsz 6.0, nie chcesz, zostajesz na tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...