Skocz do zawartości

Jaki rom na nowy mi4


Wojtkson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedługo będzie u mnie mi4 wcdma. Chciałbym wgrać najlepszy możliwy rom. Najlepiej aby bateria dobrze działała oraz żeby nie było bugow różnorakich..coś w stylu stabilnie ale z kozacka bateria. I jeszcze jedno czy warto instalować androida 6.0

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy polecają MIUI Polska 5.11.5. Rzeczywiście, jest dość stabilny, bateria trzyma dobrze zwłaszcza w uśpieniu, natomiast ja miałem na tej wersji bardzo wolne pobieranie ze sklepu Play. Poza tym KitKat jest już bardzo stary, wolniejszy niż MM i osobiście nie mogę go znieść, więc siedzę na 6.0. Niestety do pełnej stabilności trochę jeszcze brakuje, ale wolę kilka drobnych problemów niż patrzeć i używać KitKata. Także jeśli wolisz szybkość działania, ładniejszy system, zainstaluj Miui na MM. Jak cenisz stabilność i dobrą baterię, ale nie przeszkadza Ci system, który jest brzydszy i nie jest tak płynny, to wgraj 5.11.5. Na szczęście Miui dość mocno zmienia wygląd Androida, no ale nie wszystko jednak.

Czy warto wgrać 6.0? Wg mnie tak, ale nie każdy tak jak ja lubi zmieniać i testować ROMy, a na razie ciągle pojawiają się jakieś mniejsze lub większe problemy, przez które muszę zmieniać ROM na jakiś inny. Ale ja to lubię. :)

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem co prawda użytkownikiem Redmi Note 2, ale zaglądnąłem tu aby poczytać o ewentualnej alternatywie. Jestem zaskoczony, że flagowiec Xiaomi na Qualcomie też ma bugi (!?). Jestem związany z tą marką od dwóch lat, najpierw 1,5 roku z redmi note wcdma (było super na kitkat) i pół roku pełnego rozgoryczeń z RN2. Przetestowałem kilkanaście romów i już straciłem nadzieję, że te telefony mogą działać poprawnie. Co prawda ostatni stable jest w miarę "stable", ale 2,5h sot to zdecydowanie za mało. Telefon nie wytrzymuje pełnego dnia bez doładowywania. Myślałem, że to urok MTKowców, ale skoro Mi4 też ma bugi... czas zacząć rozglądać się za innym producentem :( a szkoda, bo do pewnego momentu było naprawdę fajnie.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brqsl większość bugów na 6.0 to tak na prawdę błachostki... no może prócz problemów z rozmowami, bo to powinno być już poprawione dawno temu. NA 4.4 bugów praktycznie brak, na 5.11.5 śmigało wszystko, dosłownie wszystko. Z Mi4 na KK nie było praktycznie nigdy problemów... Po przejściu na 6.0 mam uczucie deja vu (Mi2)... Niby alternatywą w Polsce dla Xiaomi (cenową) może być Huawei... z 1 "ale", ma więcej problemów i niedociągnięć niż samo Xiaomi... Mam wrażenie, że taki jest urok Chińczyków :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brqsl większość bugów na 6.0 to tak na prawdę błachostki... no może prócz problemów z rozmowami, bo to powinno być już poprawione dawno temu. NA 4.4 bugów praktycznie brak, na 5.11.5 śmigało wszystko, dosłownie wszystko. Z Mi4 na KK nie było praktycznie nigdy problemów... Po przejściu na 6.0 mam uczucie deja vu (Mi2)... Niby alternatywą w Polsce dla Xiaomi (cenową) może być Huawei... z 1 "ale", ma więcej problemów i niedociągnięć niż samo Xiaomi... Mam wrażenie, że taki jest urok Chińczyków .

Szkoda że to wersja 5 a nie 6 . Czy 5 nie będzie już trochę przestarzała?

Edit: trochę pomieszalem. To i tak miuiv7

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wojtkson napisał:

Szkoda że to wersja 5 a nie 6 . Czy 5 nie będzie już trochę przestarzała?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No może trochę. Głównie inne animacje, no i Android KK. Ale poza tym większych różnic nie ma. 5 oznacza w tym przypadku rok 2015, tu chodzi o listopad, więc nie jest jakoś super stara. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, jeżeli źle, że napisałem tutaj a nie w nowym wątku. Mam xiaomi od 2 tygodni i zastanawiam się czy nie zainstalować nowszego andka bo to trochę wstyd gdy telefony za 200PLN mają andka 5 a ja na 4.4 siedzę.
Andek 6.0 niby nie jest stabilny ale bugi to są błachostki, czy ktoś napiszę mi jakie to są błachostki? ( bo może mogę z nimi żyć po prostu)
Czy Andek 5 Jest w 100% stabilny czy też ma jakieś problemy?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj i zrób jak sam uważasz, zauważ że tutaj co osoba to też inna opinia. Też się naczytałem że najlepszy to 5 coś tam. Pobawiłem się trochę i wrzuciłem MM. Nie zauważyłem żadnych z przypadłości opisywanych dla Mi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeżeli źle, że napisałem tutaj a nie w nowym wątku. Mam xiaomi od 2 tygodni i zastanawiam się czy nie zainstalować nowszego andka bo to trochę wstyd gdy telefony za 200PLN mają andka 5 a ja na 4.4 siedzę.

Andek 6.0 niby nie jest stabilny ale bugi to są błachostki, czy ktoś napiszę mi jakie to są błachostki? ( bo może mogę z nimi żyć po prostu)

Czy Andek 5 Jest w 100% stabilny czy też ma jakieś problemy?

 

Gorzej jak nie będzie Ci wstyd, że siedzisz na kit kacie, a zacznie Ci być wstyd bo np. będzie problem z gps, mikrofonem czy jeszcze czymś innym.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu źle rozumie i sobie dopisuje ale okej.
Źle pisałem o androidzie 5.0 bo nie ma takiego. Chodziło mi o wersje 5.12.coś tam którą trzeba wgrać przed wgrywaniem ostatecznej bo ona scala partycje i jest też wersja która jeszcze ma dwie partycje i z tego co czytam to jest ona bardzo stabilna i parę osób na niej siedzi.
schreder nic sensownego nie napisał. Redmi2: Jestem świadom tego, że 6.0 jest w fazie beta i ma problemy lecz z tego co czytałem to są to proste problemy a te poważniejsze jak niespodziewany reboot dziennie został już naprawiony. Pytałem się o to, jakie wy napotkaliście w tym romie bo jak to, że nie działa mikey i nie łączy się z smartwatchami od sony to mi kompletnie nie przeszkadza. A android 6.0 ma swoje plusy między innymi szybciej działający gps którego potrzebuje, dlatego rozważam przejście na niego.
Przy okazji nie siedzę na romie miupolska tylko na jakimś globalu który mi zainstalowali z gearbesta (7.00.55.00) i na razie mi nie przeszkadza. Lecz jeżeli mogę mieć sprawniejszy telefon w funkcjach które wykorzystuje to chcę po prostu zmienić dlatego tu napisałem.
Z tymi telefonami za 200pln to akurat mam doogee x5 i śmiga on bardzo dobrze wszystko na nim dobrze działa i na razie nie wskazuje by coś w nim padło. Mam nadzieje, że posłuży nawet lepiej niż moje stare lenovo choć jestem przygotowany, że może paść.
Kupując nowy telefon i to z taką specyfikacją jaką mamy w mi4 oczekuje się nowych rozwiązań a nie siedzenie ciągle na starym ale sprawdzonym. Mógłbym cały czas siedzieć na windowsie xp lecz jest on już stary i jestem na 8.1 i mam zamiar przenieść się na win10 ponieważ próbowałem też tego systemu i sprawuje się on bardzo dobrze, jest jeszcze szybszy i tylko przy nielicznych podzespołach sprawia problemy i akurat przy moich nie ma problemów.

Można jeszcze dużo pisać lecz nowsze androidy są zrobione tak, że działają szybciej i sprawniej dlatego w ogóle tutaj dyskutujemy na ten temat. Gdyby tak nie było to po co by były nowsze systemy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzymenL0K0 Ja przeszedłem z 5.11.13 (wcześniej na 5.11.5) i jedynie na co mogę narzekać to to, że inni w 80-90% połączeń słyszą mnie bardzo niewyraźnie, głos się ścisza i podgłaśnia lub przerywa. Ja słyszę bardzo dobrze, ale druga strona ledwo mnie rozumie. Taki błąd to zwykła nieodpowiedzialność ze strony Xiaomi oraz bardzo duże utrudnienie przy korzystaniu. Kilka osób zachwycało się jakimś animacjami w nowszym andku, a ja nic nie widzę :). Działanie i wygląd identyczne jak miałem 4.4. MM trochę bardziej płynne i szybsze, ale bateria zdecydowanie gorzej niż na 5.11.5. Standby w szczególności.

MIUI wyd. 6.4.21

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na MM tylko dlatego, że po podmianach gps.conf na 5.11.5 uwaliło mi GPS. W dodatku nastawiam się na MIUI 8. Gdyby nie to zostałbym na starej wersji. Dla mnie 4.4 jest tak samo idealny dla Mi4 jak 4.1 na Mi2S. Gdybym tylko mógł to zainstalowałbym na Mi2S stary ROM jak jeszcze była opcja oszczędzania energii. Ach to były czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej tylko jeszcze chętnie bym się dowiedział, czy zmieniać z mojego roma ( nie jest to miui polska tylko jakiś global jak wspomniałem ale mam język polski gdzieś tam ustawiony bo teraz jak widzę w języku to mam dziwne kraje ( pewnie tam gdzie xiaomi legalnie sprzedaje telefony) i służą mi one tylko do strefy czasowej ( mam ustawiony egipt)
Ten rom działa bardzo dobrze i nie mam z nim żadnych problemów i zastanawiam się, czy jest sens zmieniać na miuipolska ten który ma jeszcze androida 4.4
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzymenL0K0 napisał:

Okej tylko jeszcze chętnie bym się dowiedział, czy zmieniać z mojego roma ( nie jest to miui polska tylko jakiś global jak wspomniałem ale mam język polski gdzieś tam ustawiony bo teraz jak widzę w języku to mam dziwne kraje ( pewnie tam gdzie xiaomi legalnie sprzedaje telefony) i służą mi one tylko do strefy czasowej ( mam ustawiony egipt)
Ten rom działa bardzo dobrze i nie mam z nim żadnych problemów i zastanawiam się, czy jest sens zmieniać na miuipolska ten który ma jeszcze androida 4.4
 

Działać... może i działa... ale czy jesteś pewny, że rom jest czysty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, 

Na wstępie chciał bym się przywitać, tak więc cześć!

Zakupiłem Mi4 LTE, poczytałem, zainstalowałem sobie miuipolska w wersji 5.12.17 abym mógł nagrać najnowszą wersje 6.0. Ale jak wiadomo jest ona jeszcze rozwojowa tak więc puki co się wstrzymałem. 

I teraz moje pytanie:

Czy mogę wrócić i nagrać 5.11.5 (stabilną) puki nie mam 6.0.

Czy ewentualnie nagrać stable 7.3.1.0 multi i czekać na stabilną miuipolska 6.0? 

A może inny jakiś polecicie? 

Pozdrawiam Maciek

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek8608
Na niższą wersję już nie wrócisz na pewno, bo ta wersja co masz scaliła partycje. Chyba, że trick z brickowaniem telefonu zrobisz (na en.miui.com poradnik jest, ale chyba nie polecam tego sposobu). Jak Ci dobrze działa 5.12.27 to ja bym został na razie, albo możesz sprawdzić jak marshmallow działa, bo i tak na te 5.12.27 wrócić możesz zawsze. Ja bym na twoim miejscu przez fastboot wgrał piankę, żeby było "tak czysto jak tylko się da".

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Jak pobrany z en.mi.com global dev lub china to na bank czysty.

Ale kolega pisal ze wgrywal gearbest, wiec na dwoje babka wrozyla, nibyvsklep ok, ale kto wie :-)

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ja jestem do Gearbest uprzedzony, nie ufam sklepom, które w zamian za jakieś kupony etc, nakazują klientom chodzić po forach i chwalić sklep :P. Także, wole uprzedzić wszelkie niepotrzebne posty o samą wersję i od razu skierować "myśli" kupującego w danym kierunku, w tym momencie, w kierunku softu :D.

31 minut temu, maciek8608 napisał:

WItam, 

Na wstępie chciał bym się przywitać, tak więc cześć!

Zakupiłem Mi4 LTE, poczytałem, zainstalowałem sobie miuipolska w wersji 5.12.17 abym mógł nagrać najnowszą wersje 6.0. Ale jak wiadomo jest ona jeszcze rozwojowa tak więc puki co się wstrzymałem. 

I teraz moje pytanie:

Czy mogę wrócić i nagrać 5.11.5 (stabilną) puki nie mam 6.0.

Czy ewentualnie nagrać stable 7.3.1.0 multi i czekać na stabilną miuipolska 6.0? 

A może inny jakiś polecicie? 

Pozdrawiam Maciek

Nie, nie możesz instalować żadnej wersji z 2 partycjami, czyli wszelkie 4.4 odpadają, albo zostajesz na tym, albo 6.x.x, albo stable na 6.0.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

Masz może jeszcze link do tej wersji dev pod fastboot? Dziś/jutro będzie mi4 z ibuygou i planowałem aby wrzucić 5.11.5, ale wrzucenie przez fastboot jakiejś wersji z dwiema partycjami przed tym by nie zaszkodziło :P

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc. Zostaje na tym co mam, dopóki nie będzie stable. Ten działa dobrze, ale chciałem się upewnić co mogę zrobić a co nie mogę zrobić. Tak wiem pospieszyłem się trochę i nie do czytałem do końca. Ale tak jak mówię, dobrze wszystko działa więc na razie zostaje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, schreder napisał:

@acid

A jeszcze zapytam: czy jak wrzucę przez updater 5.11.5 miuipolska wraz z wipe wszystkiego co się da to już mogę się nie obawiać o jakieś syfy odgrywane przez sklep?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Dostajesz tel, pierwsze co robisz to wipe all data, następnie instalacja MIUIPolska i gotowe, dla pewności możesz znowu zrobić wipe all data (fabryczne), ale już wymagane nie jest :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...