Skocz do zawartości

Backlight bleeding


fakeman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zapytać jak jest w waszych sztukach, czy w tym modelu to częste czy nie.
Przydatne do tego będzie Backlight Bleed Test który jest w play store. Popróbujcie na różnych jasnościach, tak żeby było dobrze widać.
U mnie to wygląda tak jak w załączniku. Musze przyznać, dość irytujące jeśli widoczne przy codziennym użytkowaniu.

13072075_1002809533107463_220193553_o.jpg

Edytowane przez fakeeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to też nie przebija, reklamuj. Muszę jednak ponarzekac na nierówne swiecenie na dole ekranu, miałem to samo na. Redmi note 2 i wyglada na to że to poprostu cecha tych wyswietlaczy. Nie jest to aż tak widoczne i poniekąd wynika z sposobu wyswietlania bardzo jasnej bieli ale nie powinno być to widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fakeeus nic nie przebija ani na górze sni po bokach, za to na białym tle widać lekko nierówne podświetlenie na dole tak jak @Frty wspomniał, niemniej moje 2 poprzednie smartfony różnych firm też na dole nie świeciły idealnie więc już do tego przywykłem, widzę to tylko na białym tle i tylko jak ekran ma ustawione słabe podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fakeeus nic nie przebija ani na górze sni po bokach, za to na białym tle widać lekko nierówne podświetlenie na dole tak jak @Frty wspomniał, niemniej moje 2 poprzednie smartfony różnych firm też na dole nie świeciły idealnie więc już do tego przywykłem, widzę to tylko na białym tle i tylko jak ekran ma ustawione słabe podświetlenie.

U mnie na kazdym kolorze i czy to na mocnym czy slabym podswietleniu nie widac zadnych nierownosci w podswietleniu:) wszystko jest idealnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinj6 napisał:

U mnie na kazdym kolorze i czy to na mocnym czy slabym podswietleniu nie widac zadnych nierownosci w podswietleniu:) wszystko jest idealnie:)

U mnie również, żeby widzieć to podświetlenie na dole to muszę się dobrze przyjrzeć, mieć białe tło i słabe podświetlenie ekranu. I tak w sumie widzę to bo w poprzednikach było to mocniej widoczne, gdybym o tym nie wiedział to pewnie bym tego nawet nie zauważył. :)

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W każdej sztuce jest backlight bleeding i słabe podświetlenie, w mniejszym lub większym stopniu, producent wymienia na gwarancji tylko cięższe przypadki np. taki jak mój w pierwszym poście. Teraz mam nową sztukę i jest też od góry i boku ale dużo mniejsze, a na białym tle nie widzę różnicy w jasności podświetlenia. Wszystko zależy od trafionej sztuki, idealnej w przypadku wyświetlaczy Xiaomi nie ma, nie macie 100% równomiernego tylko po prostu jeszcze tego nie zauważyliście. Lepiej dla was. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zrobić test rysowania w programie YAMTT czy jak jednym palcem będziecie jeździć na środku ekranu a drugim jednocześnie przy krawędzi (bardzo blisko dowolnej krawędzi) to czy działa tam dotyk? Na en.miui.com ktoś potwierdził że ma ten sam problem co mi4c, zastanawiam się czy to prawda. Na mi4c wygląda to tak jak w załączniku (czarne miejsca na krawędziach nie reagują gdy używamy więcej niż jednego palca) b22b5d8d45f5ca0221f172f2d0f957eb.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz już problemu gdzie go nie ma? :o

Przecież to IPS. Na 1 zdjęciu nic nie widać szczególnego, a na 2 kolejnych pasek zależy od ustawienia aparatu w tel, inny kąt i już będzie paseczek w innym miejscu... Na 2 fotce pasek jest idealnie na środku, a na 3 już bliżej krawędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Nezumi napisał:

Szukasz już problemu gdzie go nie ma? :o

Przecież to IPS. Na 1 zdjęciu nic nie widać szczególnego, a na 2 kolejnych pasek zależy od ustawienia aparatu w tel, inny kąt i już będzie paseczek w innym miejscu... Na 2 fotce pasek jest idealnie na środku, a na 3 już bliżej krawędzi...

Wiadomo, że na zdjęciu tak dobrze tego nie złapię, bo jeszcze kwestia odbicia światła. Tam gdzie obrysowałem jest większe podświetlenie w rzeczywistości, bez względu na zdjęcie. I tak jak pisałem, w każdej sztuce się to różni bo zobacz zdjęcie z pierwszego posta, tam to był konkretny bleeding.
A co do zdjęcia 2 i 3 to nie rozumiem o co ci chodzi, pasek światła z góry i prawej strony ekranu jest tak samo mocny przy każdej krawędzi, kwestia spasowania, dlatego pytam czy u innych też tak jest. I w tych 2 zdjęciach chodziło żeby pokazać to światło przebijające się w tychże krawędziach a nie tyle co sam backlight bleeding, bo wiadomo jak to będzie wyglądać pod takim kątem na zdjęciu.

Edytowane przez fakeeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie rozumiem o co chodzi, to jest IPS, on tak ma,lepsze IPS'y mają lepsze podświetlenia, bardziej jednolite, ale nadal znajdziesz jaśniejsze plamy. dopiero chyba OLED daje nam idealne "pokrycie" (że tak to nazwę). Nie wymagajmy też od budżetowego Redmi z ekranami AUO/Tianma, aby był jakości Sharpa/JDI, ale jak na moje to i tak słabo trafiłeś z ekranem, podświetlenie z lewej strony masz... felerne? Może nie, ale powinno być takie samo jak z prawej, czyli "paseczek" :P. Co do zdjęcia numer 2 i 3, chodzi o to, że nie oddasz tego, o czym mówisz na zdjęciu, ten ciemny pasek będzie, w zależności od tego jak ustawisz ekran/aparat to będzie się "przemieszczać", Redmi mają podświetlenie krawędziowe, taki tego efekt :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Ja po prostu nie rozumiem o co chodzi, to jest IPS, on tak ma,lepsze IPS'y mają lepsze podświetlenia, bardziej jednolite, ale nadal znajdziesz jaśniejsze plamy. dopiero chyba OLED daje nam idealne "pokrycie" (że tak to nazwę). Nie wymagajmy też od budżetowego Redmi z ekranami AUO/Tianma, aby był jakości Sharpa/JDI, ale jak na moje to i tak słabo trafiłeś z ekranem, podświetlenie z lewej strony masz... felerne? Może nie, ale powinno być takie samo jak z prawej, czyli "paseczek" :P. Co do zdjęcia numer 2 i 3, chodzi o to, że nie oddasz tego, o czym mówisz na zdjęciu, ten ciemny pasek będzie, w zależności od tego jak ustawisz ekran/aparat to będzie się "przemieszczać", Redmi mają podświetlenie krawędziowe, taki tego efekt :P.

a Mi jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Frty napisał:

 

a Mi jakie?

Krawędzie + centrum równomiernie. Jedyne co widać to w całkowitej ciemności, na całkowicie czarnym ekranie tak jakby jaśniejsze swiatełko na krawędzi, ale to jest widoczne tylko na białych wersjach. Na czarnych jest to dużo bardziej... schowane :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach tego nie widać ale większe podświetlenie mam ogólnie na wszystkich krawędziach + ciemniejszy środek. No ale tak jak mówisz, Redmi to Redmi, jeśli wymienię to mogę trafić lepiej a mogę i jeszcze gorzej, więc chyba sobie odpuszczę i go zostawię.

A co do załącznika, to chodzi mi o to, że pod kątem widać to białe światło, bo tak jakby wyświetlacz w tym miejscu nie był dopasowany do reszty i przez to widać tak to podświetlenie.

13436034_1093677234039388_215323707_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nezumi napisał:

Krawędzie + centrum równomiernie. Jedyne co widać to w całkowitej ciemności, na całkowicie czarnym ekranie tak jakby jaśniejsze swiatełko na krawędzi, ale to jest widoczne tylko na białych wersjach. Na czarnych jest to dużo bardziej... schowane :P.

no to tak jak w redmi note 2 i 3, takich przejasnień jak tu wyżej nie można uznać za normalne. Lg g5 ma taką przypadłość z dolną krawędzią ponoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fakeeus napisał:

Na zdjęciach tego nie widać ale większe podświetlenie mam ogólnie na wszystkich krawędziach + ciemniejszy środek. No ale tak jak mówisz, Redmi to Redmi, jeśli wymienię to mogę trafić lepiej a mogę i jeszcze gorzej, więc chyba sobie odpuszczę i go zostawię.

A co do załącznika, to chodzi mi o to, że pod kątem widać to białe światło, bo tak jakby wyświetlacz w tym miejscu nie był dopasowany do reszty i przez to widać tak to podświetlenie.

13436034_1093677234039388_215323707_n.jpg

To akurat jest normalka na każdym telefonie z podświetleniem krawędziowym :P.

 

6 minut temu, Frty napisał:

no to tak jak w redmi note 2 i 3, takich przejasnień jak tu wyżej nie można uznać za normalne. Lg g5 ma taką przypadłość z dolną krawędzią ponoć.

Ano, z tym, że we flagowcach jak się zdarzy przebicie, to wymieniają od ręki, a w średniakach machają ręką i "może być" :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...